Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-04-07, 18:46 Autor: Daniel Klimczak

Bez sensacji na sesji rady powiatu namysłowskiego. Przeciwnicy starosty nie znaleźli większości pozwalającej na jego odwołanie

Konrad Gęsiarz [fot. Daniel Klimczak]
Konrad Gęsiarz [fot. Daniel Klimczak]
Głosowanie nad odwołaniem starosty namysłowskiego [fot. Daniel Klimczak]
Głosowanie nad odwołaniem starosty namysłowskiego [fot. Daniel Klimczak]
Radni głosowali dziś nad odwołaniem starosty [fot. Daniel Klimczak]
Radni głosowali dziś nad odwołaniem starosty [fot. Daniel Klimczak]
Konrad Gęsiarz [fot. Daniel Klimczak]
Konrad Gęsiarz [fot. Daniel Klimczak]
Lucyna Medyk [fot. Daniel Klimczak]
Lucyna Medyk [fot. Daniel Klimczak]
- Wynik głosowania mnie nie dziwi, bo wykonujemy kawał dobrej roboty -tak starosta namysłowski Konrad Gęsiarz komentuje dzisiejszą (07.04) nieudaną próbę odwołania go z urzędu.
Jeszcze przed głosowaniem radna Lucyna Medyk (Przyjazny Samorząd), wskazywała, że wierzy, iż radni sprzyjający staroście zmienią zdanie i opowiedzą się za usunięciem go ze stanowiska.

- Taka sytuacja, do jakiej doszło w szpitalu, nie może mieć miejsca. Takich rzeczy się po prostu nie wybacza. Starosta nie dopełnił swoich obowiązków, podpisał ten haniebny wniosek bezprawnie - mówiła.

W tajnym głosowaniu za odwołaniem opowiedziało się 7 osób, a 10 było przeciwnych. Do zmian na szczycie powiatu potrzebna była z kolei 11-osobowa większość.

Starosta Konrad Gęsiarz nie był szczególnie zdziwiony takim obrotem spraw. Jak przekonuje, to wynik realizowanej przez zarząd powiatu polityki ukierunkowanej na jego dynamiczny rozwój.

- Jeżeli wiemy, że wykonujemy kawał dobrej roboty, potrafimy zmieniać ten powiat, udaje nam się stworzyć rekordowy budżet, jesteśmy jednym z liderów w pozyskiwaniu środków zewnętrznych, no to dziwiłoby mnie, gdyby ocena radnych, a co za tym idzie tak naprawdę mieszkańców, była negatywna - komentował.

Przypomnijmy, że głosowanie było konsekwencją wniosku, który 5 marca złożyła grupa 7 radnych Przyjaznego Samorządu, PO i SLD. Wśród głównych zarzutów stawianych staroście były nieprawidłowości w miejscowym szpitalu. Chodziło przede wszystkim o aneks do umowy z byłym prezesem prowadzącej go spółki, na mocy którego, przez prawie 2 lata, Krzysztof Kuchczyński ma co miesiąc otrzymywać odszkodowanie w wysokości ponad 11,5 tysiąca złotych. Radni domagający się odwołania Konrada Gęsiarza zarzucali mu także brak dialogu z opozycją oraz wizji rozwoju powiatu.
Lucyna Medyk
Konrad Gęsiarz

Wiadomości z regionu

2021-10-28, godz. 08:20 Dworzec przejdzie w ręce gminy. Ozimek kupi za złotówkę obiekt od PKP Jest porozumienie pomiędzy władzami Ozimka a PKP. Gmina ma przejąć od spółki dworzec kolejowy. Negocjacje w tej sprawie trwały kilkanaście miesięcy, a… » więcej 2021-10-28, godz. 07:30 Andrzej Czaja i inni polscy biskupi z wizytą w Watykanie. "To jest dziś palący problem, jak zatrzymać młode pokolenie… Czwarta grupa polskich biskupów przebywających w Watykanie powoli kończy wizytę ad limina Apostolorum. Wśród hierarchów są biskupi metropolii górnośląskiej… » więcej 2021-10-28, godz. 07:15 Od czwartku na opolskich ulicach pojawi się więcej autobusów MZK. Wszystko po to, aby łatwiej dotrzeć na cmentarz… W związku ze zbliżającym się dniem Wszystkich Świętych Miejski Zakład Komunikacyjny w Opolu uruchomi większą liczbę autobusów kursujących na cmentarz… » więcej 2021-10-27, godz. 21:30 Raport dnia. Znów skokowy wzrost zakażeń w całej Polsce. Minister apeluje o maseczki na cmentarzach [INFOGRAFIKA] 1 zgon osoby zarażonej koronawirusem i 119 nowych zakażeń - to dane z ostatniej doby z województwa opolskiego. Ministerstwo Zdrowia informuje dzisiaj (27.10)… » więcej 2021-10-27, godz. 21:30 Cisek: po remoncie ul. Wodna już nie będzie zatapiana po każdym deszczu Wykorzystując sprzyjającą pogodę gmina Cisek realizuje ostatnią inwestycję drogową w tym roku. Gruntownej przebudowie poddana jest ulica Wodna w stolicy… » więcej 2021-10-27, godz. 19:09 Spotkanie z inwestorem i wykonawcą uspokoiło mieszkańców. W gminie Praszka trwa przebudowa DK 45 Było trochę nerwowo, ale wystarczyło jedno spotkanie z mieszkańcami. Trwa przebudowa drogi krajowej 45 na północnych krańcach województwa opolskiego, a… » więcej 2021-10-27, godz. 19:07 Namysłowska opozycja łączy siły z prezydentem Opola. Działacze apelują o zwołanie zwyczajnej sesji i zapowiadają… Działacze Przyjaznego Samorządu Powiatu Namysłowskiego zapowiadają zintensyfikowanie starań na rzecz rozwiązywania lokalnych problemów, a także lepszego… » więcej 2021-10-27, godz. 18:00 Uczniowie oraz nauczyciele opolskiej "budowlanki" zostali superbohaterami. Wzięli patyczki w dłoń i zarejestrowali się… 'Zostań superbohaterem! Uratuj komuś życie!' - pod takim właśnie hasłem pedagodzy z Zespołu Szkół Budowlanych w Opolu zachęcali dziś (27.10) do zarejestrowania… » więcej 2021-10-27, godz. 18:00 Głogówek: radny uporczywie lekceważy obowiązki związane ze składaniem oświadczenia majątkowego? Ponownie przed sądem stanie Tadeusz W., radny Głogówka. Zarzuca mu się, że w korekcie oświadczeń majątkowych nie wpisał swoich zobowiązań finansowych… » więcej 2021-10-27, godz. 17:15 Administracja wojskowa świętowała na Zamku Piastów Śląskich w Brzegu. Uroczystość była okazją do wręczenia odznaczeń… Dziś (27.10) przypada święto Terenowych Oddziałów Administracji Wojskowej. Z tej okazji opolscy żołnierze i pracownicy cywilni spotkali się na Zamku Piastów… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »