Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-04-07, 18:46 Autor: Daniel Klimczak

Bez sensacji na sesji rady powiatu namysłowskiego. Przeciwnicy starosty nie znaleźli większości pozwalającej na jego odwołanie

Konrad Gęsiarz [fot. Daniel Klimczak]
Konrad Gęsiarz [fot. Daniel Klimczak]
Głosowanie nad odwołaniem starosty namysłowskiego [fot. Daniel Klimczak]
Głosowanie nad odwołaniem starosty namysłowskiego [fot. Daniel Klimczak]
Radni głosowali dziś nad odwołaniem starosty [fot. Daniel Klimczak]
Radni głosowali dziś nad odwołaniem starosty [fot. Daniel Klimczak]
Konrad Gęsiarz [fot. Daniel Klimczak]
Konrad Gęsiarz [fot. Daniel Klimczak]
Lucyna Medyk [fot. Daniel Klimczak]
Lucyna Medyk [fot. Daniel Klimczak]
- Wynik głosowania mnie nie dziwi, bo wykonujemy kawał dobrej roboty -tak starosta namysłowski Konrad Gęsiarz komentuje dzisiejszą (07.04) nieudaną próbę odwołania go z urzędu.
Jeszcze przed głosowaniem radna Lucyna Medyk (Przyjazny Samorząd), wskazywała, że wierzy, iż radni sprzyjający staroście zmienią zdanie i opowiedzą się za usunięciem go ze stanowiska.

- Taka sytuacja, do jakiej doszło w szpitalu, nie może mieć miejsca. Takich rzeczy się po prostu nie wybacza. Starosta nie dopełnił swoich obowiązków, podpisał ten haniebny wniosek bezprawnie - mówiła.

W tajnym głosowaniu za odwołaniem opowiedziało się 7 osób, a 10 było przeciwnych. Do zmian na szczycie powiatu potrzebna była z kolei 11-osobowa większość.

Starosta Konrad Gęsiarz nie był szczególnie zdziwiony takim obrotem spraw. Jak przekonuje, to wynik realizowanej przez zarząd powiatu polityki ukierunkowanej na jego dynamiczny rozwój.

- Jeżeli wiemy, że wykonujemy kawał dobrej roboty, potrafimy zmieniać ten powiat, udaje nam się stworzyć rekordowy budżet, jesteśmy jednym z liderów w pozyskiwaniu środków zewnętrznych, no to dziwiłoby mnie, gdyby ocena radnych, a co za tym idzie tak naprawdę mieszkańców, była negatywna - komentował.

Przypomnijmy, że głosowanie było konsekwencją wniosku, który 5 marca złożyła grupa 7 radnych Przyjaznego Samorządu, PO i SLD. Wśród głównych zarzutów stawianych staroście były nieprawidłowości w miejscowym szpitalu. Chodziło przede wszystkim o aneks do umowy z byłym prezesem prowadzącej go spółki, na mocy którego, przez prawie 2 lata, Krzysztof Kuchczyński ma co miesiąc otrzymywać odszkodowanie w wysokości ponad 11,5 tysiąca złotych. Radni domagający się odwołania Konrada Gęsiarza zarzucali mu także brak dialogu z opozycją oraz wizji rozwoju powiatu.
Lucyna Medyk
Konrad Gęsiarz

Wiadomości z regionu

2021-04-20, godz. 21:00 Raport dnia: ponad 200 zakażeń koronawirusem w regionie. Zmarło 16 chorych [INFOGRAFIKA] 208 nowych zakażeń i śmierć 16 chorych potwierdzono dziś (20.04) na Opolszczyźnie. W codziennym komunikacie Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 9245 infekcjach… » więcej 2021-04-20, godz. 20:45 Szykuje się zmiana organizacji ruchu na DK46 w Brzęczkowicach. Do sierpnia kierowcy będą korzystać z bypasu Na drodze krajowej 46 w Brzęczkowicach kierowcy będą musieli korzystać z bypasu. Zmiana organizacji ruchu na trasie Opole - Nysa wchodzi w życie od środy… » więcej 2021-04-20, godz. 20:00 Brzeski szpital potrzebuje pościeli, poduszek i kołder. Lecznica prowadzi zbiórkę Brzeski szpital apeluje do mieszkańców o pomoc. Lecznica potrzebuje pościeli, a także poduszek, kołder i koców, które w ostatnim czasie ulegają szybszemu… » więcej 2021-04-20, godz. 19:30 Opolscy farmaceuci pomogą w rozwinięciu punktów szczepień. Uniwersytecki Szpital Kliniczny podpisał umowę z Okręgową… Blisko 140 farmaceutów z Opolszczyzny szkoli się w szczepieniach przeciw COVID-19. Osoby te będą mogły podjąć współpracę z Uniwersyteckim Szpitalem Klinicznym… » więcej 2021-04-20, godz. 19:00 Punkt masowych szczepień w Kluczborku najprawdopodobniej w tym tygodniu nie rozpocznie działalności Kluczborski punkt szczepień masowych przeciw COVID-19 jest już gotowy, ale pozostaje na razie nieczynny. Na stronie internetowej tamtejszego magistratu możemy… » więcej 2021-04-20, godz. 18:19 Opole: punkt szczepień na lodowisku Toropol jednak przyjmie jutro pacjentów. Udało się zamówić kolejne dawki szc… - Będziemy jutro jednak szczepić pacjentów na opolskim Toropolu - taką informację przekazał nam przed chwilą dr Tomasz Halski, prezes przychodni Śródmieście… » więcej 2021-04-20, godz. 18:15 Nowy żłobek w Dobrodzieniu przyjął 30 dzieci. Obostrzenia epidemiologiczne wpłynęły na przełożenie otwarcia Udało się otworzyć nowy, gminny żłobek 'Kraina Uśmiechu' w Dobrodzieniu. Trzeba było przesunąć moment przyjęcia dzieci z racji obostrzeń epidemiologicznych… » więcej 2021-04-20, godz. 17:57 Wypadek na A4. Utrudnienia w ruchu na wysokości Krapkowic [AKTUALIZACJA] Autostrada A4 zablokowana w obu kierunkach. Utrudnienia występują między punktem poboru opłat Dąbrówka, czyli węzłami Opole Południe i Krapkowice. Według… » więcej 2021-04-20, godz. 16:30 Samorząd pielęgniarek i położnych obchodzi 30-lecie powstania. "To bardzo trudna praca" Mija 30 lat od powołania do życia samorządu pielęgniarek i położnych. Reprezentuje on najliczniejszą, bo ponad 300-tysięczną grupę wśród osób wykonujących… » więcej 2021-04-20, godz. 16:15 Urodziła dziecko w toalecie i je tam zostawiła. Noworodek się utopił, a kobieta usłyszała prawomocny wyrok Sąd Apelacyjny we Wrocławiu obniżył karę i prawomocnie skazał na 4 lat więzienia Sabinę W. za to, że po porodzie zostawiła noworodka w toalecie, który… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »