Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-01-19, 09:24 Autor: Roman Juranek

Dr Andrzej Mazur: "Szczepionka mRNA jest ogromnym osiągnięciem nauki medycznej"

Szczepionka przeciw COVID-19 [fot. Katarzyna Doros]
Szczepionka przeciw COVID-19 [fot. Katarzyna Doros]
Andrzej Mazur [fot. Paula Hołubowicz]
Andrzej Mazur [fot. Paula Hołubowicz]
szczepionka na COVID-19 [fot. kpt. Piotr Płuciennik]
szczepionka na COVID-19 [fot. kpt. Piotr Płuciennik]
- Syntetyczna szczepionka mRNA to najnowsze osiągnięcie nauki medycznej - powiedział w Porannej Loży Radiowej dr Andrzej Mazur. Lekarz na co dzień pracujący w szpitalu w Kędzierzynie Koźlu twierdzi, że to bezpieczna szczepionka i sam poddał się szczepieniu.
- Znaczna część seniorów jest zainteresowana szczepieniem, każdy chce przeżyć - powiedział w Radiu Opole dr Andrzej Mazur, pracujący w szpitalu w Kędzierzynie-Koźlu. Jak dodał, część z nich ma jednak wątpliwości, bo nie ma dostatecznej wiedzy. - Brakuje im wiedzy o najnowszych osiągnięciach medycyny, to znaczy o szczepionkach mRNA. Trudno się dziwić ludziom w tym wieku z ograniczonym dostępem do mediów elektronicznych, z ograniczonym dostępem do czytelnictwa fachowego, bo nie mają tej wiedzy. Nie wiedzą, o co chodzi, a łatwo ulegają fałszywym informacjom - tłumaczył nasz poranny gość.

Jak dodał dr Andrzej Mazur, ta szczepionka jest bezpieczna. - Szczepionka mRNA, która w tej chwili jest szczepiona w Polsce, jest naprawdę ogromnym osiągnięciem nauki medycznej, ponieważ jest ona syntetyczna. To jest kawałek wirusa stworzony przez człowieka na obraz i podobieństwo tegoż wirusa. Także żadnego materiału biologicznego szczepiona osoba nie otrzymuje. A ludzie boją się otrzymać pod skórę dawkę wirusa - podsumował dr Mazur.
Andrzej Mazur
Andrzej Mazur

Wiadomości z regionu

2021-03-07, godz. 21:45 Dziesięć medali Polaków w Toruniu podczas halowych mistrzostw Europy Dziesięć medali zdobyli polscy lekkoatleci w halowych mistrzostwach Europy, które zakończyły się w niedzielę (07.03) w Toruniu. Złoty krążek wywalczył… » więcej 2021-03-07, godz. 21:08 Trwa dogaszanie pożaru na Chabrach w Opolu. Nie żyje jedna osoba, dwie są poszkodowane Tragiczne zdarzenie w Opolu. W niedzielę (07.03) po godzinie 20.00 doszło do pożaru w jednym z garaży na osiedlu Chabrów. Po przybyciu służb ratunkowych… » więcej 2021-03-07, godz. 20:45 Opole: w domach jednorodzinnych pojawią się nowe pojemniki na papier. Zastąpią one dotychczasowe worki Zamiast niebieskiego worka - niebieski pojemniki. Taka zmiana czeka mieszkańców Opola od początku przyszłego miesiąca. Chodzi o nowy sposób gromadzenia makulatury… » więcej 2021-03-07, godz. 19:30 Raport dnia: od początku pandemii w całym kraju zmarło ponad 45 tysięcy osób 3 zgony i 240 nowych przypadków zakażeń koronawirusem zanotowano minionej doby w województwie opolskim. W codziennym raporcie Ministerstwo Zdrowia poinformowało… » więcej 2021-03-07, godz. 18:00 Niespokojna niedziela na drogach w regionie. Kolejne zdarzenie drogowe w naszym regionie Niebezpieczne zdarzenie drogowe w Jasienicy Dolnej w powiecie nyskim. Po godzinie 15.00 samochód osobowy wypadł z drogi i dachował. » więcej 2021-03-07, godz. 17:44 W rzece w miejscowości Lipowa znaleziono ciało mężczyzny. Sprawę bada prokuratura Tragiczne zdarzenie w miejscowości Lipowa w powiecie nyskim. Przed godziną 15.00 w rzece znaleziono zwłoki mężczyzny. Ze wstępnych ustaleń policji wynika… » więcej 2021-03-07, godz. 17:30 Polacy i Czesi "na strażackich łączach". W ramach nowego projektu realizowanego na pograniczu zostaną zakupione m.in… Strażacy z jednostek OSP gminy Walce i ich koledzy z jednostki w miejscowości Česká Ves w powiecie jesenickim rozpoczynają międzynarodowy projekt „Na strażackich… » więcej 2021-03-07, godz. 17:00 Z komprachcickich szkół znikają "kopciuchy". W placówce w Wawelnie zostanie wymieniony ostatni stary piec Szkoła podstawowa z oddziałami przedszkolnymi w Wawelnie w gminie Komprachcice zostanie termomodernizację. Jednym z głównych jej założeń będzie likwidacja… » więcej 2021-03-07, godz. 16:00 Opole: do czerwca kierowcy muszą spodziewać się utrudnień na ulicy Niemodlińskiej. Ma to związek z budową centrum… Przez 3 najbliższe miesiące ulica Niemodlińska w Opolu będzie zwężona o połowę. Ograniczenia pojawią się o 10:00 we wtorek (09.03) w rejonie styku z… » więcej 2021-03-07, godz. 15:00 Caritas razem z uczniami opolskich szkół zbiera artykuły higieniczne dla osób bezdomnych Perfumy, dezodoranty, mydła czy ręczniki - to tylko część artykułów, jakie mieszkańcy regionu mogą przekazać osobom bezdomnym. Zbiórkę prowadzą szkolne… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »