Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 24 stycznia 2020 roku

23:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
Album Opolski i płyta "2 Lp"

Wyjątkowe i rzadkie wydawnictwo (swoisty dokument epoki) wydane w połowie lat 70. przez Towarzystwo Przyjaciół Opola, gdzie na pierwszej płycie znalazł się ustereofoniczniony wybór materiału z pierwszego opolskiego festiwalu z 1963 roku, a na drugiej płycie albumu dwa zespoły ludowe - jeden z Opola, drugi z Lewina Brzeskiego.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 zaprasza Witold Sułek. Do autora można pisać na adres: witold.sulek@radio.opole.pl

Audycja jest nadawana we wtorki i czwartki.

14:00 REPORTERSKIE TU I TERAZ
W dzisiejszym magazynie reporterów:
  • Chirurdzy z Uniwersalnego Szpitala Klinicznego w Opolu uratowali życie 54-letniemu pacjentowi. Przeprowadzili nowatorską operację wstawienia bypassu łączącego aortę z tętnicą krezkową górną. To naczynia odpowiedzialne za zaopatrzenie jelit w krew. Opolscy lekarze przeprowadzili pierwszą taką operację w regionie.
  • W sobotę (25.01) na opolskim lodowisku Toropol odbędzie się XVI Opolska Gala Żużla na Lodzie. To impreza widowiskowo-rozrywkowa z elementami rywalizacji sportowej, promującej żużel, z której dochód ze sprzedaży biletów będzie przekazany potrzebującym wsparcia chorym dzieciom. W magazynie zapowiemy największe atrakcje tej imprezy i poinformujemy do kogo trafi pomoc finansowa.
  • W programie zdradzimy też, co opolski ratusz i podległe mu jednostki przygotowały dla najmłodszych mieszkańców Opola podczas tegorocznych ferii.

Do słuchania od 14:05 do 15:00 zaprasza Bogusław Kalisz. Do autora można pisać na:
boguslaw.kalisz@radio.opole.pl
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »