Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 8 listopada 2019 roku

23:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
Veronika Fischer Band - 1

Debiutancki album wokalistki, która już Państwo mieli okazję usłyszeć w audycji na płytach przekrojowych i śmiało można powiedzieć, że określenie jej wschodnio-niemiecką Suzi Quatro nie jest na wyrost (u nas byłaby blisko Maryli Rodowicz) bowiem w przeciwieństwie do wielu innych zespołów swojego kraju, w którym na mocne brzmienia patrzono nieprzychylnie, potrafiła zagrać mocno i rockowo, a zarazem przebojowo, co sprawiło, że do dzisiaj jest gwiazdą i regularnie przez wszystkie dekady nagrywała udane płyty.

Strawbs - Bursting at the Seams

W Wielkiej Brytanii The Strawbs jest zespołem kultowym, traktowanym na równi z tuzami progresywnego rocka, jak Genesis (do którego momentami jest podobny, zwłaszcza głos wokalisty bliski jest tembrowi Petera Gabriela, ale o naśladowaniu nie ma mowy) jednak ma sporo elementów folkowych, a w drugiej połowie lat 70-tych także popowych, przy czym ciągle jest to rock, a prezentowana płyta z 1974 roku jest idealnym obrazem możliwości grupy, gdzie obok siebie są i wielkie przeboje, w bardziej zwartej formie i nieco bardziej rozbudowane, bardziej wprost progresywne kompozycje, a wszystko brzmi spójnie i tworzy niezwykle piękną całość.


Zaprasza od 23:05 do 1:00 w nocy Witold Sułek. Do autora można napisać tu: witold.sulek@radio.opole.pl

Audycja jest nadawana we wtorki, czwartki i soboty.

Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)
6:00 NA DZIEŃ DOBRY
W piątek będzie zdrowo i wesoło! Dziś obchodzimy Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania. Sprawdzimy zatem, co to znaczy zdrowo przyrządzać potrawy i czy w krótkim czasie można pozbyć się tłustych nawyków?

To może być również wesoły poranek, bo będziemy gościć w naszym studiu redakcję informacji Radia Opole!

Warto posłuchać, czy wytrzymamy w tak zacnym gronie i warto też zadzwonić, bo czeka płyta tygodnia!

W audycji także:
06:20 Czwarty rozbiór Polski - Bolesław Bezeg
08:05 W cztery oczy – poranna rozmowa Marka Świercza
  • Gościem rozmowy "W cztery oczy" będzie Krzysztof Drynda, wiceprezes Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Zapytamy go, jak w praktyce działa idea włączenia do specjalnych stref ekonomicznych całego terytorium Polski. Czy inwestorzy korzystają z możliwości, jakie daje to rozwiązanie? Naszego gościa, polityka Porozumienia, zapytamy też o negocjacje w sprawie utworzenia nowego rządu.
08:40 Poglądy i osądy - poranna rozmowa Marka Świercza
  • W "Poglądach i osądach" o to, jak nowe rozwiązania dotyczące specjalnych stref ekonomicznych wpływają na plany inwestorów,zapytamy Piotra Regeńczuka, zastępcę kierownika Centrum Obsługi Inwestora i Eksportera w OCRG.

Do słuchania od 6:00 do 9:00 zapraszają Justyna Marcińska i Kacper Śnigórski. Z autorami można się kontaktować telefonicznie: 800 30 50 50 (bezpłatny numer) lub mailowo: poranek@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***