Radio Opole » Audycje Radia Opole

W CZTERY OCZY / POGLĄDY I OSĄDY

Ważne osobistości, uczestnicy zdarzeń – codziennie rano w rozmowie "W cztery oczy" zadajemy im pytania, które chcieliby zadać mieszkańcy regionu. Rozmowa dnia o tym, co ważne dla naszych słuchaczy. A później – w ramach programu "Poglądy i osądy" – o komentarz prosimy ekspertów.

Od poniedziałku do piątku o godz. 8:03 i 8:40 zapraszają Marek Świercz i Zbigniew Górniak, a od 1 maja w soboty i niedziele także - Aneta Skomorowska-Kobza.
Napisz do autorów: marek.swiercz@radio.opole.pl, gorniak102@wp.pl,
aneta.skomorowska@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka - jesień 2016
Radio Opole nadaje także w DAB+
2017-04-30, 08:35

Rozmowa z Sebastianem Koćwinem, szefem regionalnych struktur OPZZ

Sebastian Koćwin o obchodach Święta Pracy w Opolu
– Główną częścią obchodów będzie piknik oraz porady prawne Państwowej Inspekcji Pracy i Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Dla dzieci będzie statek piracki, wata cukrowa i zjeżdżalnia – tak zapowiedział obchody Święta Pracy Sebastian Koćwin, szef regionalnych struktur OPZZ. – Chcemy w ten sposób zachęcić wszystkich opolan do uczestniczenia w tych obchodach, choć słyszę z różnych środowisk, że ludzie są zniechęceni do świętowania w ten dzień, bo byli kiedyś przymuszani do tego – przyznał. Gość rozmowy „W cztery oczy” przypomniał, że święto pracy nie ma korzeni komunistycznych. – W 1886 roku robotnicy w Chicago walczyli o 8-godzinny dzień pracy. Dzięki nim pracujemy teraz 8 godzin, a manifestacja zakończyła się śmiercią kilku pracowników. Jej przywódcy zostali skazani na śmierć – podkreślał gość Anety Skomorowskiej-Kobzy. Sebastian Koćwin odniósł się także do zapowiadanego przez pracowników hipermarketów strajku włoskiego. – Popieramy działania, które mają na celu poprawienie sytuacji z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy a także wzrostu wynagrodzeń. W handlu jest dużo nieprawidłowości, więc się nie dziwię, że postanowiono strajkować – stwierdził.więcej »

ONA I ON

Wiesław Kolbusz i Agnieszka Wawer-Krajewska
Wiesław Kolbusz i Agnieszka Wawer-Krajewska
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »