Radio Opole » Audycje Radia Opole

W CZTERY OCZY / POGLĄDY I OSĄDY

Ważne osobistości, uczestnicy zdarzeń – codziennie rano w rozmowie "W cztery oczy" zadajemy im pytania, które chcieliby zadać mieszkańcy regionu. Rozmowa dnia o tym, co ważne dla naszych słuchaczy. A później – w ramach programu "Poglądy i osądy" – o komentarz prosimy ekspertów.

Od poniedziałku do piątku o godz. 8:03 zapraszają Marek Świercz i Zbigniew Górniak, a w soboty i niedziele - Piotr Wójtowicz.
Do autorów można napisać tu:
marek.swiercz@radio.opole.pl,
zbigniew.gorniak@radio.opole.pl
piotr.wojtowicz@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka lato 2017 - pasmo główne
Radio Opole nadaje także w DAB+
2017-08-18, 09:34

Rozmowa z dr Izabelą Kuszą-Czerniawską z Katedry Ochrony Powierzchni Ziemi Wydziału Przyrodniczo-Technicznego UO

Dr Izabela Kusza-Czerniawska o tym, jakie badania będą prowadzone w Centrum Badawczo-Rozwojowym Pomologia w Prószkowie i w Opolu
W rozmowie „W cztery oczy” dr Izabela Kusza-Czerniawska z Katedry Ochrony Powierzchni Ziemi Wydziału Przyrodniczo-Technicznego Uniwersytetu Opolskiego opowiadała o dziedzinie badań, które będę prowadzone w Centrum Badawczo-Rozwojowym Pomologia w Prószkowie i w Opolu. UO otrzymał na rozwój Centrum 42 miliony złotych. Po zapytaniu skierowanym do prawie 400 firm uczelnia uzyskała odpowiedź, która dziedzina stanowi niszę na rynku badań. Okazało się, że są to: toksykologia i ekotoksykologia. I w tę stronę poszedł UO. Nasz gość wyjaśnił, czym jest toksykologia i czym się różni od ekotoksykologii? Dr Kusza-Czerniawska powiedziała, że w Centrum badane będą drogi, którymi toksyny wędrują w środowisku. Ośrodek będzie prowadził także badania komercyjne dla przemysłu farmaceutycznego, kosmetyki, producentów żywności. Zapotrzebowanie na badanie wielu produktów pod kątem ich toksyczności jest tak duże, że w podobnych ośrodkach badawczych w kraju i za granicą, których nie ma na dodatek zbyt wiele, trzeba czekać na wyniki aż kilka lat.więcej »

ONA I ON

Wiesław Kolbusz i Agnieszka Wawer-Krajewska 
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »