Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 12 czerwca 2019 roku

23:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
Trubadurzy - "Krajobrazy"

Debiutancki album jednej z najdłużej działających grup polskiego big bitu, rhytm and bluesa, a jak usłyszymy na tej płycie także rocka. Chociaż najbardziej trafną charakterystyką zespołu było akcentowanie jej czerpania i adaptowania do muzyki popularnej elementów rodzimego folku i to z takich przebojów głownie słynęła (tutaj usłyszymy bodajże największy z nich: "Znamy się tylko z widzenia"). Czym innym jednak przeboje, a czym innym cała płyta, gdzie ujawniają się o wiele większe ambicje muzyków i łatwiej umieścić na niej mniej oczywiste piosenki, a tu mamy takich kilka, m.in. tytułowe "Krajobrazy" czy "Słoneczniki - kwiaty"

Kombi - "Kombi"

Jako, że prezentowałem już Państwu drugi w dyskografii album grupy, mniej będzie tym razem o jej historii, a więcej o poszczególnych utworach i wczesnej stylistyce zespołu. Nazwa grupy, wywiedziona od kombinacji różnych stylów jest najdobitniej słyszalna, bo mamy tu i ambitną elektronikę w postaci instrumentalnych utworów jak "Kombirock" i "Wspomnienia z pleneru" Łosowskiego, oraz równie ciekawy "Oczekiwanie na odlot" Skawińskiego. Jest też sporo, bardzo oryginalnie i nowocześnie podanego funku i rocka, a wisienką na torcie jest utwór finałowy "Przytul mnie", absolutny majstersztyk.


Zaprasza od 23:05 do 1:00 w nocy Witold Sułek. Do autora można napisać tu: witold.sulek@radio.opole.pl

Audycja jest nadawana we wtorki, czwartki i soboty.

Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)
6:00 NA DZIEŃ DOBRY
Dzień dobry Państwu w upalną środę. Poranną audycje rozpoczniemy od studentów, którzy zamykają sesje i już rozglądają się za wakacyjnym zajęciem. A jeśli mowa o zbliżającym się wypoczynku, to zapytamy słuchaczy gdzie zostawią swoje pupile na czas urlopu? Niestety, wciąż okazuje się, że schroniska muszą przyjmować pod swój dach coraz więcej „wakacyjnych problemów”.

Powiemy też o niechcianych roślinach. W Opolu powstał właśnie specjalny profil, na którym można dostać lub oddać paprotkę, czy palmę. Nie zapominamy również o festiwalowych plotkach, bo nasza specjalistka już na Was czeka z kolejną dawką muzycznych anegdot. A dla fanów nieco mocniejszych dźwięków czeka specjalny zestaw od SBB.

W audycji także:

06:20 Kalendarium historyczne - Bolesław Bezeg
07:20 Festiwalowe trele morele - Katarzyna Zawadzka (czerwiec)
08:05 W cztery oczy – poranna rozmowa Marka Świercza

  • Gościem rozmowy "W cztery oczy" będzie Stanisław Rakoczy, wicemarszałek, lider PSL w regionie a także prezes Opolskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej. Porozmawiamy z nim o powyborczych rozliczeniach w Koalicji Europejskiej a także czwartkowym walnym zgromadzeniu OROT-u w Mosznej.

08:40 Poglądy i osądy - poranna rozmowa Marka Świercza

  • W "Poglądach i osadach" o największe atrakcje turystyczne stolicy regionu zapytamy Piotra Mielca, opolanina, opolskiego radnego i dyrektor biura OROT-u.

Od 6:00 do 9:00 zapraszają Justyna Marcińska i Kacper Śnigórski. Z autorami można się kontaktować telefonicznie: 800 30 50 50 (bezpłatny numer) lub mailowo:
poranek@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »