Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 6 maja 2020 roku

23:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
Sława Przybylska - Melodie o zmroku

Wielka kultura muzyczna i niezwykły głos sprawiły, że Sława Przybylska nieustannie ma grono wielbicieli pięknej klasycznej piosenki. Od połowy lat 50, kiedy zaczynała karierę (od razu z sukcesami) do dzisiaj, sięgając po repertuar nie tylko rodzimy, ale i pieśni Okudżawy czy pieśni w języku jidysz. Na prezentowanej płycie usłyszymy jej najwcześniejsze przeboje, ale nie będzie to spotkanie jedyne z jej twórczością.

Wiślanie 69 - Skąd my się znamy

Pomimo wielu entuzjastycznych recenzji tylko jedna płyta długogrająca pozostała po tym niezwykle ciekawym zespole, założonym w końcu 1968 roku. Wśród wielu zmian personalnych najciekawszy okres to ten, kiedy wzbogacił brzmienie o świetną sekcję dętą, która sprawiła, że obok wczesnego Niemena, doskonale włączyli do repertuaru elementy muzyki soul, zachowując jednak osobliwy, słowiański charakter.

The Allmann Brothers Band - Brothers and Sisters

Do historii przeszedł na pewno pierwszy okres działalności zespołu, kiedy żył jeszcze Duanne Allman (zwłaszcza koncert z Filmore East). Jednak i później trudno odmówić grupie uznania, bo zachowała w sobie niepowtarzalną delikatność i nutę romantyzmu, nawet w mocniejszych utworach, bo chociaż stylistycznie porusza się nieustannie po wielu gatunkach od bluesa, poprzez country i klasyczny rock, to wszystkie one brzmią po prostu jak "Allmani".

Do słuchania od 23:05 do 1:00 zaprasza Witold Sułek. Z autorem można kontaktować się mailowo: witold.sulek@radio.opole.pl
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »