Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 8 lutego 2019 roku

23:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
Jerzy Grunwald - "En Face"

Pierwsza solowa płyta byłego wokalisty "No To Co", na której nadal odwoływał się i czerpał szeroko z tradycji folkowej, jednak znacznie ją rozwinął i wzbogacił o elementy rockowe, bardzo zbliżone momentami do tego co proponował m.in. Cat Stevens, ale i inne zespoły amerykańskie (do Stanów później wyjechał i tworzył pod nowym szyldem George&G) jak Crosby, Stills and Nash. Pod względem tekstowym ciągle jest różnorodnie, od wesołych, lekkich miłosnych (Chciał się stary ożenić) do poważnych i zaangażowanych (Za wielką bramą).

Babe Ruth - "Kid's Stuff"

Wyjątkowa płyta w dyskografii tej brytyjskiej grupy, która zadebiutowała w 1972, by kilka lat później rozwiązać się, ale zanim do tego doszło powstał zupełnie nowy skład i nagrał prezentowaną właśnie płytę. Jedynym muzykiem, który zagrał niespełna rok wcześniej był Bernie Marsden (po tym nagraniu dołączył na wiele lat do Whitesnake) i to on wziął na siebie ciężar przygotowania tej płyty. Muzycy znacznie odeszli od tego, co prezentowała pierwotnie grupa i unowocześnili brzmienie sięgając po funk, soul i prog. Na dobrą sprawę powinna też zmienić nazwę, jak twierdzi wielu, a że tak się nie stało płyta pozostaje ewenementem i ciekawostką fonograficzną, na miano białego kruka zasługującą w pełni.

Zaprasza od 23:05 do 1:00 w nocy Witold Sułek. Do autora można napisać tu: sulekwitek@o2.pl.

Audycja jest nadawana we wtorki, czwartki i soboty. Po emisji każdy z odcinków jest do odsłuchania w zakładce audycji tu: Białe kruki z czarnych winyli.

Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »