Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 3 lutego 2019 roku

23:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
Andrzej Rosiewicz - Andrzej Rosiewicz

W pełni autorska płyta Andrzeja Rosiewicza, będąca zapisem jego występu w połowie lat 80-tych, na której wszystkie kompozycje, oraz teksty są jego autorstwa. Wszystkie zaaranżowane na orkiestrę korzystają głównie z motywów tanga, często pojawiają się walce, lub skoczne melodie, bliskie polce i jest to estetyka w jakiej Artysta pozostanie na jakiś czas tworząc swoje największe przeboje. Nie zabraknie ich i tutaj, a tematycznie jest i obyczajowo, z humorem, o damsko męskich sprawach, ale też i ze spora dozą komentarzy do ówczesnych wydarzeń politycznych z "Wieje wiosna ze wschodu" na czele, o nadziejach związanych z pierestrojką Gorbaczowa, do którego zwraca się wprost w refrenie.

10cc - Bloody Tourist

Jeden z najbardziej oryginalnych angielskich zespołów lat 70-tych, który czerpał z tak wielu wzorców, że zupełnie adekwatne będzie określenie jego dorobku jako eksperymentalny rock, czy pop. Wiele tu z angielskiego humoru, zarówno w warstwie tekstowej jak i muzycznej, a jednak nawet żonglując motywami udało się grupie skomponować wiele chwytliwych przebojów, na prezentowanej płycie na pewno największym hitem jest "Dreadlock Holiday" w rytmie reggae. Jest to ostatnia wielka płyta, nagrana w nieco zmienionym składzie, po której kariera grupy się załamała, ale doskonale oddaje i podsumowuje jej dorobek, więc powinna stać się zachętą do poznania pozostałych z jej dorobku.

Zaprasza od 23:05 do 1:00 w nocy Witold Sułek. Do autora można napisać tu: sulekwitek@o2.pl.

Audycja jest nadawana we wtorki, czwartki i soboty. Po emisji każdy z odcinków jest do odsłuchania w zakładce audycji tu: Białe kruki z czarnych winyli.

Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »