Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 1 lutego 2019 roku

23:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
Skorpio - Gyere Velem!

Album grupy, która wielokrotnie przywoływałem w audycjach, założonej przez Frenreysza Karolyego w 1973 roku, po odejściu z Locomotiv GT (wcześnie współtworzył, także znaną słuchaczom, grupę Metro). W zamierzeniu hard rockowa, grupa bardzo szybko poszła w kierunku łagodniejszych, nieco funkowych i popowych klimatów, zachowując jednak rockowy charakter. na pewno znakiem rozpoznawczym i czymś, co wysuwa się na plan pierwszy jest brzmienie gitary basowej lidera (odznaczonego przez władze Węgier najwyższym medalem za zasługi dla kultury) nadającej rozpoznawalny rys całości. Dla polskich melomanów ciekawy będzie udział perkusisty Gabora Nemetha, który wiele lat później został muzykiem SBB.

Polskie Targi Estradowe - Łódź 1975

Okazjonalna, przekrojowa płyta dokumentująca imprezę, jaka odbywała się w Łodzi w latach 1974-77. na scenach teatrów, w salach koncertowych występowały obok siebie kabarety, grupy teatralne i muzycy o bardzo zróżnicowanej stylistyce od rocka, poprzez pop do poezji śpiewanej. Niektórzy bardzo znani, jak Krzysztof Krawczyk, czy Budka Suflera (tu absolutna perełka, nie wydany wówczas na dużej płycie utwór "Memu miastu na do widzenia", z Krzysztofem Cugowskim jako wokalistą) albo SBB, a cześć znana mniej, a dzisiaj często zapomniana, jak Grupa Dominika, czy Lucyna Owsińska i to ci mniej znani wykonawcy będą szczególnie omówieni.

Zaprasza od 23:05 do 1:00 w nocy Witold Sułek. Do autora można napisać tu: sulekwitek@o2.pl.

Audycja jest nadawana we wtorki, czwartki i soboty. Po emisji każdy z odcinków jest do odsłuchania w zakładce audycji tu: Białe kruki z czarnych winyli.

Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »