Radio Opole » Muzyka » Felietony muzyczne » Podsumowanie roku: opolska grupa Sen kieruje się ...
2018-01-05, 12:30 Autor: Tomasz Bazan

Podsumowanie roku: opolska grupa Sen kieruje się zdecydowanie "W dobrą stronę"

Sen - W dobrą stronę
Sen - W dobrą stronę
Do najciekawszych płyt minionego roku, nagranych przez wykonawców wywodzących się z Opolszczyzny, zaliczyłbym album „W dobrą stronę” zespołu Sen. Ten debiutancki krążek zawiera 12 autorskich kompozycji. Kiedy muzycy wybrali utwory singlowe do promocji, nie miałem wątpliwości, że warto promować tę grupę również w Radiu Opole.

Nie są nowicjuszami i mają za sobą doświadczenia sceniczne zdobyte u boku gwiazd polskiego rocka. Sen powstał w maju 2014 roku z inicjatywy trzech przyjaciół: Waldka Orłowskiego (gitara, wcześniej w zespole Patrycji Markowskiej), Wojtka Sitnika (perkusja, ex-Ewelina Lisowska) i wokalisty Pawła Kwaśnego. W 2015 do zespołu dołączyli: basista Paweł Mrocheń i Marcin "Joseph" Bracichowicz.

Zadebiutowali singlem "Nad ranem", w którym pobrzmiewają echa zauroczenia ostatnimi dokonaniami Kings Of Leon. Piosenka zagościła na playlistach regionalnych oraz ogólnopolskich rozgłośni radiowych. Zainteresowanie dziennikarzy muzycznych zmotywowało grupę do dalszej twórczości i kolejnych decyzji promocyjnych. Wystąpili miedzy innymi w koncercie debiutantów podczas 54. KFPP w Opolu i zostali gorąco przyjęci przez opolską publiczność.

Grają muzykę rockową z gęstymi gitarami i dynamiczną sekcją. Brzmienie zostało wzbogacone o sporo przestrzeni, którą często słyszymy w nowoczesnych, światowych produkcjach. Muzycy starają się połączyć ten rockowy temperament z melodiami, które będą przepustką do stacji radiowych. Nie robią nic na siłę. Wychodzi im to bardzo naturalnie. Wierzę, że debiut jest dopiero początkiem drogi na listy przebojów.

Warto dodać, że zespół mocno pracuje nad tym, by się pokazać. W 2016 wystąpił jako support przed: grupą LemOn, Dawidem Podsiadło, Urszulą, Natalią Szroeder, Rafałem Brzozowskim i Kamilem Bednarkiem.
Sen, KFPP

Zobacz także

2016-11-24, godz. 15:34 Mocny, nowy singiel opolskiej grupy Horyzont Zespół Horyzont promuje swoją nową piosenkę pt. „Krzyk”. Nie przypadkiem, utwór nawiązuje do najnowszych światowych brzmień rockowych. Nyscy muzycy już kilka ... » więcej 2016-11-24, godz. 09:04 LizZard - dla wielu odkrycie Drum Fest 2016 [FILM, ZDJĘCIA] LizZard okazał się dla wielu odkryciem tegorocznej edycji Międzynarodowego Festiwalu Drum Fest. Angielsko-francuska grupa porównywana jest do największych tuz ... » więcej 2016-11-08, godz. 18:00 Mike Terrana w Radiu Opole! Zobacz i posłuchaj co opowiedział naszym słuchaczom! [FILM] Mike Terrana to muzyk dobrze znany opolskiej publiczności, która szczelnie wypełniła filharmonię podczas finału tegorocznego 25. Międzynarodowego Festiwalu Dr ... » więcej 2016-11-03, godz. 11:21 Ray Wilson w Radiu Opole! Co opowiedział naszym słuchaczom? Posłuchaj i zobacz! [FILM] Koncert Raya Wilsona okazał się jednym z jaśniejszych punktów zakończonej w zeszłym tygodniu 25. edycji Międzynarodowego Festiwalu Perkusyjnego Drum Fest. Był ... » więcej 2016-10-21, godz. 08:33 Czego możemy się nauczyć od wirtuozów perkusji? Powoli zbliżamy się do finału Międzynarodowego Festiwalu Drum Fest. Można napisać wiele sztampowych słów na temat znaczenia tej imprezy na muzycznej mapie Opo ... » więcej 2016-10-03, godz. 15:29 "Jeżeli ktoś wychodzi z koncertu i nie ma żadnych wrażeń, to niedobrze" Znakomita frekwencja na koncercie Korteza potwierdziła klasę Opole Songwriters Festival. Jego entuzjaści szczelnie wypełnili Teatr Kochanowskiego podczas fina ... » więcej 2016-09-23, godz. 10:59 Kameralnie czy z przytupem? Panuje powszechne przekonanie, że potężne wykonania orkiestrowe mają więcej mocy niż klasyczna muzyka kameralna. Kiedy małe sale koncertowe gromadzą garstkę m ... » więcej 2016-09-19, godz. 14:44 Powrót do przy-/prze-szłości* - niepotrzebne skreślić Jak to możliwe, że piosenkarka, która nie nagrała żadnej nowej piosenki w ciągu ostatnich, powiedzmy trzech lat, i teraz próbuje znowu zaistnieć na listach pr ... » więcej 2016-08-31, godz. 10:20 Nowy album Mirosława Sitkowskiego w hołdzie Januszowi Muniakowi Janusz Muniak miał być gościem specjalnym sesji nagraniowej nowej płyty Mirosława Sitkowskiego. Niestety, śmierć saksofonisty w styczniu tego roku pokrzyżował ... » więcej 2016-08-29, godz. 14:06 MTV wraca do korzeni „Panie i panowie, rock’n’roll!” Ta bezkompromisowa deklaracja lektora wywołała 35 lat temu prawdziwą rewolucją w popkulturze. „To jest to. Witajcie w MTV- pie ... » więcej
34567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »