Radio Opole » Muzyka Nowa

Posłuchaj audycji

2022-04-07, 21:30

Agata Karczewska gościem audycji "Muzyka Nowa" (07.04.2022)

Koncert Agaty Karczewskiej w Studiu M im. SBB [fot. Marcin Boczek]
Koncert Agaty Karczewskiej w Studiu M im. SBB [fot. Marcin Boczek]
Gościem audycji była warszawska songwriterka, która wystąpiła w Studiu M im. SBB z koncertem, podczas którego zaprezentowała muzykę z pogranicza amerykańskiego folku i country. W audycji - oprócz rozmowy - była okazja posłuchania tej części koncertu, która nie zmieściła się podczas transmisji wydarzenia 2 kwietnia. To wszystko w trzeciej godzinie audycji.

Wcześniej m.in. Limboski z muzyczną zapowiedzią nowej płyty, a także klasyk w nowym wykonaniu; zespół Rita Pax z piosenką "Pomaluj me sny", Polskie Znaki z utworem "Przyjdzie Panie zaginąć" z gościnnym udziałem Sanah, Mikromusic, Rammstein z "Zick Zack" czy KARAŚ/ROGUCKI i ich "Zapasowy Tlen"...

To oczywiście nie wszystko, Całość do posłuchania poniżej.
2022-03-31, 17:32

Nostalgiczne brzmienia i długo wyczekiwane premiery w najnowszej odsłonie audycji "Muzyka Nowa" Piotra Metza (31.03.2022)

Kadabra Dyskety Kusaje [fot. archiwum prywatne]
Kadabra Dyskety Kusaje [fot. archiwum prywatne]
Nawiązując do trwającej za naszą wschodnią granicą wojny, rozpoczęliśmy kolejną audycję "Muzyka Nowa" od "Kołysanki depresyjnej" w wykonaniu Mariyi Mavko i Michała Szczepańca, polsko-ukraińskiego duetu Kadabra Dyskety Kusaje. Utwór jest zapowiedzią zaplanowanej na 21 kwietnia premiery płyty pt. "Słowa". Tekst, kiedyś metaforyczny, nabrał teraz konkretnego wymiaru.
2022-03-24, 17:09

Mariusz Lubomski gościem "Muzyki Nowej" Piotra Metza

25 marca premierę będzie miał album „SĘK YOU” Mariusza Lubomskiego
25 marca premierę będzie miał album „SĘK YOU” Mariusza Lubomskiego
Od jego ostatniej płyty studyjnej minęło 12 lat! 25 marca premierę będzie miał album „SĘK YOU” Mariusza Lubomskiego. W trzeciej godzinie audycji przedpremierowo posłuchamy utworów z tej płyty oraz porozmawiamy z ich twórcą.

Wcześniej całkiem nowe muzyczne dzieła od m.in. Meek, Oh Why?, czyli Mikołaja Kubickiego, który 13 kwietnia wystąpi w Studiu M i wykona w całości nowy album, Vito Bambino, zapowiedź solowej płyty Marka Pędziwiatra, Natalia Przybysz, zapowiedź koncertu Agaty Karczewskiej, która już 2 kwietnia zagra w Radiu Opole, T.Love czy fragment koncertu Krzysztofa Zalewskiego... To nie wszystko! Całość audycji do posłuchania poniżej.
2022-03-18, 14:55

Premiera najnowszego krążka Meek, Oh Why? pt. Offline w kolejnym wydaniu audycji "Muzyka Nowa"

Meek, Oh Why? podczas koncertu w 2016 [Fot. Itokyl/Źródło: Wikipedia]
Meek, Oh Why? podczas koncertu w 2016 [Fot. Itokyl/Źródło: Wikipedia]
W miniony piątek (11.03) Meek, Oh Why?, czyli Mikołaj Kubicki zaprezentował najnowszy, trzeci singiel "Kormorany" promujący płytę "Offline". Artysta zaprosił Szczepana Pospieszalskiego, Kubę Więcka oraz Michała Żaka do pracy nad tworzonym materiałem.

A już 13 kwietnia muzyk wystąpi na scenie Studia M im. SBB w Radiu Opole.
2022-03-10, 19:54

Sting, Sanah, Igor Herbut, Lubomski, Rita Pax i inni w czwartkowym notowaniu "Muzyki Nowej"

Igor Herbut, koncert „Festiwal, Festiwal!!! − Złote Opolskie Przeboje” (05.09.20), 57. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu [fot. Marcin Skomudek]
Igor Herbut, koncert „Festiwal, Festiwal!!! − Złote Opolskie Przeboje” (05.09.20), 57. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu [fot. Marcin Skomudek]
W dzisiejszej audycji „Muzyka Nowa” nie zabrakło nagrań premierowych. Przywitał nas Sting z utworem „Russians 2022”. Na naszej antenie zagościli także m.in.: Sanah i Igor Herbut z utworem „Mamo tyś płakała”, Lubomski z utworem „Jednakowi”, Rita Pax z utworem „Poszłabym za Tobą”, a także Florence the Machine z utworem „King”.
2022-03-04, 11:06

"Bayraktar" w obronie Ukrainy w najnowszym wydaniu audycji "Muzyka Nowa"

War Child charity compilation [Amazon]
War Child charity compilation [Amazon]
Najnowsze wydanie audycji "Muzyka Nowa" rozpoczęliśmy od utworu anonimowego autora "Bayraktar", który podbija obecnie media społecznościowe. Stał się przebojem nie tylko z powodu samej muzyki, ale przede wszystkim bohatera, którym jest turecki dron bojowy,. Odgrywa on bowiem ważną rolę w obronie Ukrainy.

W dalszej części programu usłyszeliśmy wśród nowości "List za widnokrąg". To kolejny utwór, jakim Natalia Nykiel promuje swój nowo wydany, trzeci w karierze studyjny album "Regnum". Wspólnie z artystką singiel wykonuje Piotr Rogucki
2022-02-25, 10:50

Muzycznie łączymy się z Ukrainą

Wiec poparcia dla Ukrainy w Opolu [fot. Joanna Matlak]
Wiec poparcia dla Ukrainy w Opolu [fot. Joanna Matlak]
Ukraińska czeremszyna to tradycyjna pieśń ludowa - dziś prezentowana w zupełnie nowej odsłonie. Nie tak miał się zacząć dzisiejszy program Muzyki Nowej, ale też dzisiejszy dzień, od wczesnego poranka jest zupełnie inny. To okropny dzień, pełen strachu, lęku i rozpaczy... Spróbujmy sobie wspólnie z tym jakoś poradzić. W takim dniu nawet piosenka, którą znamy doskonale, nabiera zupełnie innego kontekstu.
2022-02-17, 20:10

Miuosh, Red Hot Chili Peppers, Father John Misty i inni w czwartkowym notowaniu "Muzyki Nowej"

Miuosh [fot. Paweł Stauffer]
Miuosh [fot. Paweł Stauffer]
W dzisiejszej audycji „Muzyka Nowa” nie zabrakło nagrań premierowych. Przywitali nas Red Hot Chili Peppers z utworem „Black Summer”. Na naszej antenie zagościli także m.in.: T.Love z utworem „Ponura żniwiarka, Kasai z utworem „She's dancing”, Rita Pax z utworem „Gdybyś kochał, hej!”, a także Father John Misty z utworem „Q4”. Ponadto, Piotr Metz zaprezentował naszym słuchaczom wspólne dzieło Miuosha i Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”, czyli album „Pieśni Współczesne”.
2022-02-10, 22:06

Rita Pax, John Porter i Red Hot Chili Peppers w czwartkowym notowaniu "Muzyki Nowej"

Piotr Metz [fot. Maciej Marciński]
Piotr Metz [fot. Maciej Marciński]
Dzisiejszą audycję otworzyła nowa wersja polskiego klasyka "Gdybyś kochał, hej". Utwór wykonał zespół Rita Pax pod przewodnictwem Pauliny Przybysz. Zagrała również legendarna kalifornijska grupa muzyczna Red Hot Chili Peppers. Mogliśmy usłyszeć ich singiel "Black Summer", który zapowiada nową płytę. Niedawno premierę miała piosenka "No way to say goodbye”, którą wykonują John Porter oraz Agata Karczewska. Te i wiele innych nowości pojawiło się w czwartkowym notowaniu "Muzyki Nowej". Zapraszamy do słuchania!
2022-02-03, 20:35

„Muzyka Nowa” - posłuchaj audycji Piotra Metza z 3 lutego 2022 roku

Piotr Metz [fot. Maciej Marciński]
Piotr Metz [fot. Maciej Marciński]
W dzisiejszej audycji „Muzyka Nowa” nadawanej prosto z Czarnej Barki nie zabrakło nagrań premierowych. Przywitali nas T.LOVE i Kasia Stankiewicz z utworem „Pochodnia”. Na naszej antenie zagościli także m.in.: Fisz Emade Tworzywo z utworem „Spektrum barw”, Kasai z utworem „She's dancing”, Rita Pax z utworem „Gdybyś kochał, hej!”, a także Arlo Parks z utworem „Softly”.
1234567

Zobacz także

2022-04-07, godz. 21:30 Agata Karczewska gościem audycji "Muzyka Nowa" (07.04.2022) Gościem audycji była warszawska songwriterka, która wystąpiła w Studiu M im. SBB z koncertem, podczas którego zaprezentowała muzykę z pogranicza amerykańskiego… » więcej 2022-03-31, godz. 17:32 Nostalgiczne brzmienia i długo wyczekiwane premiery w najnowszej odsłonie audycji "Muzyka Nowa" Piotra Metza (31.03… Nawiązując do trwającej za naszą wschodnią granicą wojny, rozpoczęliśmy kolejną audycję "Muzyka Nowa" od "Kołysanki depresyjnej" w wykonaniu Mariyi… » więcej 2022-03-24, godz. 17:09 Mariusz Lubomski gościem "Muzyki Nowej" Piotra Metza Od jego ostatniej płyty studyjnej minęło 12 lat! 25 marca premierę będzie miał album „SĘK YOU” Mariusza Lubomskiego. W trzeciej godzinie audycji przedpremierowo… » więcej 2022-03-18, godz. 14:55 Premiera najnowszego krążka Meek, Oh Why? pt. Offline w kolejnym wydaniu audycji "Muzyka Nowa" W miniony piątek (11.03) Meek, Oh Why?, czyli Mikołaj Kubicki zaprezentował najnowszy, trzeci singiel "Kormorany" promujący płytę "Offline". Artysta zaprosił… » więcej 2022-03-10, godz. 19:54 Sting, Sanah, Igor Herbut, Lubomski, Rita Pax i inni w czwartkowym notowaniu "Muzyki Nowej" W dzisiejszej audycji „Muzyka Nowa” nie zabrakło nagrań premierowych. Przywitał nas Sting z utworem „Russians 2022”. Na naszej antenie zagościli także… » więcej 2022-03-04, godz. 11:06 "Bayraktar" w obronie Ukrainy w najnowszym wydaniu audycji "Muzyka Nowa" Najnowsze wydanie audycji "Muzyka Nowa" rozpoczęliśmy od utworu anonimowego autora "Bayraktar", który podbija obecnie media społecznościowe. Stał się przebojem… » więcej 2022-02-25, godz. 10:50 Muzycznie łączymy się z Ukrainą Ukraińska czeremszyna to tradycyjna pieśń ludowa - dziś prezentowana w zupełnie nowej odsłonie. Nie tak miał się zacząć dzisiejszy program Muzyki Nowej… » więcej 2022-02-17, godz. 20:10 Miuosh, Red Hot Chili Peppers, Father John Misty i inni w czwartkowym notowaniu "Muzyki Nowej" W dzisiejszej audycji „Muzyka Nowa” nie zabrakło nagrań premierowych. Przywitali nas Red Hot Chili Peppers z utworem „Black Summer”. Na naszej antenie… » więcej 2022-02-10, godz. 22:06 Rita Pax, John Porter i Red Hot Chili Peppers w czwartkowym notowaniu "Muzyki Nowej" Dzisiejszą audycję otworzyła nowa wersja polskiego klasyka "Gdybyś kochał, hej". Utwór wykonał zespół Rita Pax pod przewodnictwem Pauliny Przybysz. Zagrała… » więcej 2022-02-03, godz. 20:35 „Muzyka Nowa” - posłuchaj audycji Piotra Metza z 3 lutego 2022 roku W dzisiejszej audycji „Muzyka Nowa” nadawanej prosto z Czarnej Barki nie zabrakło nagrań premierowych. Przywitali nas T.LOVE i Kasia Stankiewicz z utworem… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »