Radio Opole » Dobre Granie w Radiu Opole

Rozmowy z gośćmi audycji "Dobre Granie"

2021-12-28, 12:45

Jakub Domański z Dizzy Boyz Brass Band w Dobrym Graniu!

Jakub Domański z Dizzy Boyz Brass Band w Dobrym Graniu!
Dizzy Boyz Brass Band to grupa doskonale znana słuchaczom Radia Opole. Zespół nagrał u nas płytę koncertową z gościnnym udziałem włoskiego wirtuoza trąbki Andrea Tofanelliego. Ambasadorzy instrumentów dętych powrócili niedawno do Studia M im. SBB i zarejestrowali u nas sesję. W Dobrym Graniu posłuchaliśmy utworów, które nagrał u nas Dizzy Boyz Brass Band i porozmawialiśmy z dowodzącym zespołem Jakubem Domańskim.
2022-01-04, 15:26

Szymon Weiss w Dobrym Graniu

Szymon Weiss w Dobrym Graniu
Odwiedził nas Szymon Weiss. Jedna z najbardziej oryginalnych postaci polskiej sceny techno pochodzi z Ozimka. Posłuchaliśmy najnowszych utworów zdolnego producenta i instrumentalisty i wypytaliśmy go o łączenie elektroniki z żywym instrumentarium.
2021-12-22, 01:10

Cheeba w Dobrym Graniu!

Cheeba [fot. archiwum artysty]
Cheeba [fot. archiwum artysty]
Grzegorz "Cheeba" Waluś to postać, której zdecydowanie nie trzeba przedstawiać rodzimym fanom muzyki. Pochodzący z Opola wokalista opowiedział o swojej artystycznej ewolucji. Wróciliśmy do jego jungle'owych początków w kolektywie Tru Kru. Porozmawialiśmy również o wyspiarskich fascynacjach muzyka, współpracy ze Sparrowskim i afrykańskich korzeniach reggae.
2021-12-21, 14:24

Karolina Sawicka i Paweł Patyniak z zespołu Body Package w "Dobrym Graniu"

Karolina Sawicka i Paweł Patyniak z zespołu Body Package w "Dobrym Graniu"
Body Package to wyjątkowy zespół prosto z Opolszczyzny, który łączy w swojej twórczości inspirację trip hopem i post metalem. Niedawno światło dzienne ujrzał "The Wanted Light", czyli debiutancki album długogrający grupy. Artyści zarejestrowali w Studiu M im. SBB sesję, w trakcie której wykonali nowy repertuar. Posłuchaliśmy efektów pracy Body Package i porozmawiamy z członkami zespołu.
2021-12-18, 18:57

Grzegorz Wilk w Dobrym Graniu!

Grzegorz Wilk [fot. Andrzej Tyszko]
Grzegorz Wilk [fot. Andrzej Tyszko]
Grzegorz Wilk od wielu lat współpracuje z Marcinem Nierubcem. Tym razem artyści podzielili się ze światem płytą "Baczyński", na której zinterpretowali teksty jednego z najwybitniejszych poetów dwudziestolecia międzywojennego. Pochodzący z Grodkowa wokalista zdradził kulisy powstawania wydawnictwa. Porozmawialiśmy o celtyckich tropach na albumie, uczłowieczającej roli poezji i nieściganiu się z instrumentalistami.
2021-12-17, 00:20

Mapa w Dobrym Graniu!

Mapa [fot. Adam Trzaska]
Mapa [fot. Adam Trzaska]
"Wzywam Cię" Mapy to album obok, którego trudno przejść obojętnie. Odpowiedzialna za projekt wokalistka i songwriterka Magda Pasierska opowiedziała o kulisach powstawania wydawnictwa. Porozmawialiśmy o współpracy z Pawłem Rychertem i Piotrem Adamiakiem, łączeniu pierwotnego podejścia do muzyki z wymagającymi aranżacjami i wykorzystywaniu białego śpiewu w muzyce elektronicznej.
2021-12-16, 23:49

Gniewomir Tomczyk o sesji w Studiu M im. SBB

Gniewomir Tomczyk nagrywa koncert w Studiu M im. SBB Radia Opole [fot. Łukasz Fura]
Gniewomir Tomczyk nagrywa koncert w Studiu M im. SBB Radia Opole [fot. Łukasz Fura]
Gniewomir Tomczyk opowiedział o sesji, którą zarejestrował wraz ze swoim zespołem w Studiu M im. SBB. Utalentowany perkusista i jego doborowy skład promowali w Radiu Opole płytę "Pieces of My Journey". Porozmawialiśmy o nienachalnej wirtuozerii, koncertowej ewolucji repertuaru i ambitnych planach artysty.
2021-12-13, 15:30

Czesław Mozil w Dobrym Graniu!

Czesław Mozil w Dobrym Graniu!
Charyzmatyczny artysta opowiedział o swojej najnowszej płycie. #Ideologiamozila to efekt współpracy songwritera z Matheo. Muzyk po raz pierwszy zdecydował się napisać samodzielnie polskie teksty. Poznaliśmy kulisy powstawania wydawnictwa i posłuchaliśmy jego obszernych fragmentów.
2021-12-07, 19:28

Robert Cichy w Dobrym Graniu!

Robert Cichy w Dobrym Graniu!
Robert Cichy w Dobrym Graniu! Mimo że zeszłoroczny album "Dirty Sun" przyniósł pochodzącemu z Opola songwriterowi drugiego Fryderyka, artysta nie próżnuje. Właśnie podzielił się ze światem kolejnym wydawnictwem. Na "3&Remixed" poza nowymi interpretacjami dotychczasowych utworów wirtuoza gitary znajdują się premierowe kompozycje nawiązujące do drum&bassowych początków muzyka. Posłuchamy albumu i porozmawiamy o kulisach jego powstawania.
1234567

Zobacz także

2021-12-29, godz. 21:00 Anna Kamińska i Emil Smardzewski w duecie, czyli gratka dla fanów akustycznych brzmień z alternatywnym zacięciem Anna Kamińska i Emil Smardzewski to duet, który powinien spodobać się wszystkim fanom akustycznych brzmień z alternatywnym zacięciem. Rozmawialiśmy z muzykami… » więcej 2021-12-28, godz. 12:45 Jakub Domański z Dizzy Boyz Brass Band w Dobrym Graniu! Dizzy Boyz Brass Band to grupa doskonale znana słuchaczom Radia Opole. Zespół nagrał u nas płytę koncertową z gościnnym udziałem włoskiego wirtuoza trąbki… » więcej 2022-01-04, godz. 15:26 Szymon Weiss w Dobrym Graniu Odwiedził nas Szymon Weiss. Jedna z najbardziej oryginalnych postaci polskiej sceny techno pochodzi z Ozimka. Posłuchaliśmy najnowszych utworów zdolnego producenta… » więcej 2021-12-22, godz. 01:10 Cheeba w Dobrym Graniu! Grzegorz "Cheeba" Waluś to postać, której zdecydowanie nie trzeba przedstawiać rodzimym fanom muzyki. Pochodzący z Opola wokalista opowiedział o swojej artystycznej… » więcej 2021-12-21, godz. 14:24 Karolina Sawicka i Paweł Patyniak z zespołu Body Package w "Dobrym Graniu" Body Package to wyjątkowy zespół prosto z Opolszczyzny, który łączy w swojej twórczości inspirację trip hopem i post metalem. Niedawno światło dzienne… » więcej 2021-12-18, godz. 18:57 Grzegorz Wilk w Dobrym Graniu! Grzegorz Wilk od wielu lat współpracuje z Marcinem Nierubcem. Tym razem artyści podzielili się ze światem płytą "Baczyński", na której zinterpretowali… » więcej 2021-12-17, godz. 00:20 Mapa w Dobrym Graniu! "Wzywam Cię" Mapy to album obok, którego trudno przejść obojętnie. Odpowiedzialna za projekt wokalistka i songwriterka Magda Pasierska opowiedziała o kulisach… » więcej 2021-12-16, godz. 23:49 Gniewomir Tomczyk o sesji w Studiu M im. SBB Gniewomir Tomczyk opowiedział o sesji, którą zarejestrował wraz ze swoim zespołem w Studiu M im. SBB. Utalentowany perkusista i jego doborowy skład promowali… » więcej 2021-12-13, godz. 15:30 Czesław Mozil w Dobrym Graniu! Charyzmatyczny artysta opowiedział o swojej najnowszej płycie. #Ideologiamozila to efekt współpracy songwritera z Matheo. Muzyk po raz pierwszy zdecydował… » więcej 2021-12-07, godz. 19:28 Robert Cichy w Dobrym Graniu! Robert Cichy w Dobrym Graniu! Mimo że zeszłoroczny album "Dirty Sun" przyniósł pochodzącemu z Opola songwriterowi drugiego Fryderyka, artysta nie próżnuje… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »