Radio Opole » Dobre Granie

Rozmowy z gośćmi audycji "Dobre Granie" i "Dobre Granie Ekstra"

2020-09-28, 17:28

Mariusz Bukowsky w Dobrym Graniu!

Mariusz Bukowsky w Dobrym Graniu!
Każdego, kto jest ciekaw, kto śpiewa jako Bukovsky zapraszamy na dzisiejsze spotkanie, bo był on na żywo gościem Dobrego Grania. Zaprezentowaliśmy też trzy nagrania Artysty, które nie pozostawią słuchaczy obojętnymi i myślę, że pozytywnie zaskoczą zarówno muzyką jak i tekstami, robiąc apetyt na więcej.
2020-09-26, 16:34

Urszula Sipińska w Dobrym Graniu - posłuchaj wywiadu, zobacz pokaz zdjęć

Urszula Sipińska w Dobrym Graniu
Nasz wakacyjny cykl "Chcę wyjechać na wieś" dobiegł końca. Przypomnijmy, że jego tytuł zapożyczyliśmy z jednego z największych przebojów pani Urszuli Sipińskiej.

Wróćmy jeszcze do rozmowy, której artystka udzieliła Tomaszowi Wojtyłce. Zapraszamy do posłuchania i do obejrzenia pokazu zdjęć z życia oraz twórczości piosenkarki. Zdjęcia dzięki uprzejmości Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu.
2020-09-25, 19:06

Bartek Supronik w Dobrym Graniu!

Bartek Supronik w Dobrym Graniu!
Dzisiejsza audycja to będzie wyprawa wehikułem czasu, gdyż zabrzmią dźwięki jakie mogli słyszeć mieszkańcy średniowiecznych zamków i bywalcy przyklasztornych jarmarków, a wszystko za sprawą solowego projektu Bartka Supronika "The Willow Tree".
2020-09-23, 15:39

Marysia Białota i Przemek Piłaciński w "Dobrym Graniu"

Signal to Noise Ratio feat. O. Dokalski vs W. Błażejczyk performed by Kwadrofonik - * (Lśnienie RMX) [źródło: Signal to Noise Ratio / YouTube]
Co łączy cztery różne zespoły i dwoje muzyków? Przekonaliśmy się, bo naszymi gośćmi byli Marysia Białota i Przemek Piłaciński, których muzyczne fascynacje sięgają od klasycznego rocka i psychodelii lat 60-tych, poprzez alternatywne brzmienia, aż po muzykę etniczną, graną na oryginalnych instrumentach z różnych krajów.
2020-09-21, 09:15

Dr Radosław Marcinkiewicz gościem audycji „Dobre Granie”

Dr Radosław Marcinkiewicz gościem audycji „Dobre Granie”
Zbliża się kolejna edycja konferencji poświęconej muzyce rozrywkowej organizowana przez Uniwersytet Opolski. Z jej twórcą dr. Radosławem Marcinkiewiczem rozmawiamy o tym, jacy muzycy i zespoły są najczęściej opisywani i analizowani. czy mamy jakieś wyraźne trendy i mody, czy są też inne czynniki decydujące o zaistnieniu i zapisaniu się w historii.
2020-09-18, 18:30

Wojciech Ciuraj o swojej nowej płycie "Dwa Żywioły"

Wojciech Ciuraj o swojej nowej płycie "Dwa Żywioły"
Gościem audycji był Wojciech Ciuraj i jego płyta "Dwa żywioły", koncepcyjny album poświęcony historii II Powstania Śląskiego, utrzymany w duchu rocka progresywnego, ale z wieloma niuansami i motywami, znacznie wychodzącymi poza schematy tego gatunku.
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***