Radio Opole » Dobre Granie

Rozmowy z gośćmi audycji "Dobre Granie"

2021-04-03, 00:04

Gabriela Blacha w Dobrym Graniu!

Gabriela Blacha [fot. archiwum artystyki]
Gabriela Blacha [fot. archiwum artystyki]
Kiedy ostatnio rozmawialiśmy z Gabrielą Blachą, artystka promowała swoją debiutancką płytę "Jakubowy Dar". Od premiery albumu wokalistka i producentka zdążyła nagrać kilka nowych piosenek. Poznaliśmy kulisy ich powstawania. Porozmawialiśmy również o dzieleniu się ze słuchaczami swoimi przeżyciami, wykonywaniu gospel w Polsce i funkowych inspiracjach.
2021-04-02, 23:46

Natalia Przybysz w Dobrym Graniu!

Natalia Przybysz [fot. Barbara Wadach]
Natalia Przybysz [fot. Barbara Wadach]
Jak przyznaje Natalia Przybysz, informacja o możliwości wzięcia udziału w koncercie MTV Unplugged zastała ją w nieoczekiwanym momencie i pozwoliła jej złapać wiatr w żagle. Porozmawialiśmy z wokalistką o płycie z zapisem wyjątkowego występu. Dowiedzieliśmy o nowym znaczeniu, jakie zyskały utwory z przeszłości dzięki udziałowi wyjątkowych gości. Artystka opowiedziała również o powrocie do gry na pianinie, wymogach MTV i kolejnym etapie w twórczości Natalii Przybysz.
2021-04-02, 23:05

Mela Koteluk & Kwadrofonik w Dobrym Graniu!

Okładka płyty "Astronomia poety. Baczyński"
Okładka płyty "Astronomia poety. Baczyński"
Mimo że od premiery płyty "Astronomia poety. Baczyński" minęło już ponad pół rok, album wciąż budzi entuzjazm swoich twórców. Mela Koteluk i dowodzący Kwadrofonik Bartek Wąsik opowiedzieli powstawaniu wyjątkowego wydawnictwa. Porozmawialiśmy o nagrywaniu w trakcie burzy, reakcji polonistów na prezentowanie mniej oczywistego oblicza Baczyńskiego i planowanej trasie koncertowej.
2021-03-30, 02:56

Dziwna Wiosna w Dobrym Graniu!

Dziwna Wiosna [for. archiwum artysty]
Dziwna Wiosna [for. archiwum artysty]
Dawid Karpiuk i Łukasz Moskal z Dziwnej Wiosny opowiedzieli o zbliżającej się płycie zespołu. Porozmawialiśmy o tworzeniu bez producenta, nachalnych porównaniach i ewolucji twórczości grupy.
2021-03-26, 23:42

Skubas w Dobrym Graniu!

Skubas [fot. Marta Kacprzak]
Skubas [fot. Marta Kacprzak]
"Duch" to triumfalny powrót Skubasa na rodzimy rynek fonograficzny. Songwriter promował udaną płytę w trakcie koncertu w Narodowym Centrum Polskiej Piosenki. Wypytaliśmy artystę przed występem o powstawanie albumu. Wokalista zdradził, czy jego słuchacze odnieśli wydarzenia ostatnich miesięcy do płyty o akceptacji i godzeniu się z rzeczywistością.
2021-03-26, 21:35

Klaudia Szafrańska w Dobrym Graniu!

Klaudia Szafrańska [fot. archiwum artystki]
Klaudia Szafrańska [fot. archiwum artystki]
Klaudia Szafrańska opowiedziała o swoim debiutanckim solowym singlu. "Niedoskonały" to utwór stworzony wraz z Chloe Martini, Arkadiuszem "Rasem" Sitarzem i Adamem Świerczyńskim. Dowiedzieliśmy, jak będzie brzmieć płyta, którą zwiastuje piosenka.
2021-03-26, 19:51

Lady Pank w Dobrym Graniu!

Lady Pank [fot. archiwum artysty]
Lady Pank [fot. archiwum artysty]
Lady Pank kończy 40 lat! Rodzima legenda rocka postanowiła jednak nie odcinać kuponów. Zespół podzielił się z fanami nowym albumem "LP 40". Jan Borysewicz opowiedział o powstawaniu urodzinowej płyty. Porozmawialiśmy o godzeniu klasycznego brzmienia gitarzysty z nowoczesną produkcją, współpracy z Michałem Wiraszką i kiepskiej kondycji ludzkości.
2021-03-26, 01:37

Katarzyna Miller w Dobrym Graniu!

Katarzyna Miller [fot. archiwum artystki]
Katarzyna Miller [fot. archiwum artystki]
Katarzyna Miller opowiedziała o swojej debiutanckiej płycie "Choćby tylko na chwilę". Porozmawialiśmy o współpracy z Maciejem Szulcem i Wojciechem Stecem, dobrej zabawie towarzyszącej tworzeniu muzyki i czerpaniu z psychologicznego doświadczenia artystki w trakcie pisania tekstów.
2021-03-26, 01:12

Kwartet ProForma w Dobrym Graniu!

Przemysław Lembicz z Kwartetu Proforma [fot. Paula Hołubowicz]
Przemysław Lembicz z Kwartetu Proforma [fot. Paula Hołubowicz]
Przemysław Lembicz opowiedział o najnowszej EP-ce Kwartetu ProForma. "Marek, Wódka i Drzewa" zawiera utwory, które zespół zdążył sprawdzić w trakcie swoich koncertów. Porozmawialiśmy o makabreskach perkusisty Marka Wawrzyniaka, metalowych inspiracjach grupy i odwecie na piosence turystycznej.
2021-03-26, 00:41

Farben Lehre w Dobrym Graniu!

Farben Lehre [fot. archiwum zespołu]
Farben Lehre [fot. archiwum zespołu]
Farben Lehre kończy 35 lat! Dowodzący rodzimą legendą punk rocka Wojciech Wojda opowiedział o jubileuszowym albumie "Pieśni XX wieku". Zespół postanowił w aktualnym składzie zinterpretować utwory ze swoich pierwszych czterech płyt. Porozmawialiśmy o interpretowaniu repertuaru z przeszłości, ewolucji brzmienia grupy i lekcji, którą można wyciągnąć z twórczości Joy Division.
1234567

Zobacz także

2021-04-03, godz. 00:04 Gabriela Blacha w Dobrym Graniu! Kiedy ostatnio rozmawialiśmy z Gabrielą Blachą, artystka promowała swoją debiutancką płytę "Jakubowy Dar". Od premiery albumu wokalistka i producentka… » więcej 2021-04-02, godz. 23:46 Natalia Przybysz w Dobrym Graniu! Jak przyznaje Natalia Przybysz, informacja o możliwości wzięcia udziału w koncercie MTV Unplugged zastała ją w nieoczekiwanym momencie i pozwoliła jej złapać… » więcej 2021-04-02, godz. 23:05 Mela Koteluk & Kwadrofonik w Dobrym Graniu! Mimo że od premiery płyty "Astronomia poety. Baczyński" minęło już ponad pół rok, album wciąż budzi entuzjazm swoich twórców. Mela Koteluk i dowodzący… » więcej 2021-03-30, godz. 02:56 Dziwna Wiosna w Dobrym Graniu! Dawid Karpiuk i Łukasz Moskal z Dziwnej Wiosny opowiedzieli o zbliżającej się płycie zespołu. Porozmawialiśmy o tworzeniu bez producenta, nachalnych porównaniach… » więcej 2021-03-26, godz. 23:42 Skubas w Dobrym Graniu! "Duch" to triumfalny powrót Skubasa na rodzimy rynek fonograficzny. Songwriter promował udaną płytę w trakcie koncertu w Narodowym Centrum Polskiej Piosenki… » więcej 2021-03-26, godz. 21:35 Klaudia Szafrańska w Dobrym Graniu! Klaudia Szafrańska opowiedziała o swoim debiutanckim solowym singlu. "Niedoskonały" to utwór stworzony wraz z Chloe Martini, Arkadiuszem "Rasem" Sitarzem i… » więcej 2021-03-26, godz. 19:51 Lady Pank w Dobrym Graniu! Lady Pank kończy 40 lat! Rodzima legenda rocka postanowiła jednak nie odcinać kuponów. Zespół podzielił się z fanami nowym albumem "LP 40". Jan Borysewicz… » więcej 2021-03-26, godz. 01:37 Katarzyna Miller w Dobrym Graniu! Katarzyna Miller opowiedziała o swojej debiutanckiej płycie "Choćby tylko na chwilę". Porozmawialiśmy o współpracy z Maciejem Szulcem i Wojciechem Stecem… » więcej 2021-03-26, godz. 01:12 Kwartet ProForma w Dobrym Graniu! Przemysław Lembicz opowiedział o najnowszej EP-ce Kwartetu ProForma. "Marek, Wódka i Drzewa" zawiera utwory, które zespół zdążył sprawdzić w trakcie… » więcej 2021-03-26, godz. 00:41 Farben Lehre w Dobrym Graniu! Farben Lehre kończy 35 lat! Dowodzący rodzimą legendą punk rocka Wojciech Wojda opowiedział o jubileuszowym albumie "Pieśni XX wieku". Zespół postanowił… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »