Radio Opole » Gospodarka
2020-01-24, 20:15 Autor: Monika Matuszkiewicz

"Przedsiębiorcy chętnie korzystają z naszej pomocy". OCRG podsumowało 2019 rok

Opolskie Centrum Rozwoju Gospodarki podsumowało 2019 rok [fot.facebook/opolskie]
Opolskie Centrum Rozwoju Gospodarki podsumowało 2019 rok [fot.facebook/opolskie]
Opolskie Centrum Rozwoju Gospodarki podsumowało 2019 rok [fot.M.Matuszkiewicz]
Opolskie Centrum Rozwoju Gospodarki podsumowało 2019 rok [fot.M.Matuszkiewicz]
Opolskie Centrum Rozwoju Gospodarki podsumowało 2019 rok [fot.M.Matuszkiewicz]
Opolskie Centrum Rozwoju Gospodarki podsumowało 2019 rok [fot.M.Matuszkiewicz]
Opolskie Centrum Rozwoju Gospodarki podsumowało 2019 rok [fot.M.Matuszkiewicz]
Opolskie Centrum Rozwoju Gospodarki podsumowało 2019 rok [fot.M.Matuszkiewicz]
123,5 miliona złotych - tyle pieniędzy wypłaciło Opolskie Centrum Rozwoju Gospodarki na unijne dotacje i pożyczki dla firm w 2019 roku. Dzisiaj ( 24.01) w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym w stolicy regionu podsumowano miniony rok. Podczas gali wyróżniono także rodzinne firmy i innowacyjne projekty zrealizowane z unijnym wsparciem przez opolskich przedsiębiorców.
- Zaczynamy od nowych planów i w tym roku zostanie ogłoszonych pięć nowych naborów dla przedsiębiorców, a do wzięcia będzie w sumie prawie 28 milionów złotych - mówi Roland Wrzeciono, dyrektor OCRG. - Będą to nabory na infrastrukturę usług społecznych, czyli w tym przypadku jest to dom seniora dla subregionu brzeskiego, ale również jest to efektywność energetyczna w mikro, małych i średnich przedsiębiorstwach. To także wsparcie dla podmiotów ekonomii społecznej. To też nowe produkty i usługi na obszarach przygranicznych. Ostatni piąty nabór to jest współpraca gospodarcza i promocja - wylicza szef OCRG.

- Organizujemy różnego rodzaju przedsięwzięcia, takie jak spotkania pracowników i dyrektorów działów HR, czyli tych osób, które zajmują się zasobami ludzkimi w swoich firmach. Chcemy, żeby wymieniali się swoimi doświadczeniami. Organizujemy spotkania "lean menagement", które mają służyć wymianie doświadczeń w zakresie optymalizacji procesów zarządzania - dodał Szymon Ogłaza z zarządu województwa opolskiego.

Wyróżnienie wśród innowacyjnych projektów otrzymało Centrum Naukowo-Badawcze "Ladrob", które pracuje nad probiotykami i ekstraktami ziołowymi, mającymi zastąpić antybiotyki stosowane w hodowli drobiu.

- Cały projekt polegał również na wybudowaniu nowoczesnego centrum badawczo-naukowego z nowoczesnym zapleczem mikrobiologicznym. Powstało laboratorium, które aktualnie w tym roku akredytujemy. Wydaje mi się, że pieniądze unijne zostały bardzo dobrze wykorzystane. Powstało nowoczesne centrum w Opolu - laboratorium mikrobiologiczne. Myślę, że będziemy pierwszym laboratorium prywatnym w województwie - mówi Łukasz Latała, właściciel firmy.

- Słuchamy ciekawych pomysłów naszych klientów i naszych dzieci, które nam pomagają w prowadzeniu firmy i udaje się nam. Działamy już ponad 25 lat - mówią Leokadia Podgórska-Wodnicka i Andrzej Wodnicki, właściciele piekarni "Wodnicki", którzy otrzymali wyróżnienie w kategorii: firma rodzinna. - Klient jest coraz bardziej wymagający, ale my też od siebie wymagamy dużo, żeby zaspokoić go. Jest bardziej wyedukowany i to bardzo dobrze, bo wie czego chce. My się wsłuchujemy w oczekiwania naszych konsumentów.

Dodatkowo, Opolskie Centrum Rozwoju Gospodarki w 2019 roku rozstrzygnęło 5 naborów, między innymi na infrastrukturę usług społecznych. Podpisało 118 umów z firmami, które chcą realizować projekty z unijnym dofinansowaniem, 8 firm zainwestowało w nasz region.
Roland Wrzeciono i Szymon Ogłaza
Łukasz Latała
Leokadia Podgórska-Wodnicka i Andrzej Wodnicki

Gospodarka

2020-04-01, godz. 13:43 GUS: Spis rolny tylko przez internet. To ostatnie informacje GUS wprowadza zmiany dotyczące planowanego na wrzesień powszechnego spisu rolnego. Pandemia może wstrzymać zaplanowany na maj nabór rachmistrzów, dlatego Główny… » więcej 2020-04-01, godz. 12:00 Koperty otwarte, proponowane sumy są niższe, niż zakładał inwestor. GDDKiA szykuje się do kolejnego remontu na A4 Sześć firm jest zainteresowanych realizacją remontu północnej jezdni autostrady A4 w kierunku Wrocławia, pomiędzy węzłami Krapkowice i Kędzierzyn-Koźle - informuje… » więcej 2020-03-31, godz. 22:00 Uwaga kierowcy. Droga powiatowa z Tułowic do Skarbiszowic zamknięta na pół roku Rozpoczyna się remont odcinka drogi powiatowej między ulicą Opolską w Tułowicach a Skarbiszowicami. » więcej 2020-03-31, godz. 13:11 Tranzyt wyprowadzony poza Kluczbork. W środę zostanie otwarty ostatni odcinek obwodnicy miasta Ostatni fragment obwodnicy Kluczborka będzie dostępny dla kierowców od jutrzejszego (01.04) poranka. To da możliwość zupełnego ominięcia miasta prawie 9-kilometrowym… » więcej 2020-03-31, godz. 12:35 Opole: rośnie liczba bezrobotnych Ponad 600 nowych osób bezrobotnych zarejestrowało się w Powiatowym Urzędzie Pracy w Opolu. Do tej pory nie odnotowano jeszcze żadnych zwolnień grupowych. Według… » więcej 2020-03-31, godz. 11:11 Trudna sytuacja właścicieli zakładów kosmetycznych i fryzjerskich. Choć nie ma prawnych ograniczeń ich działalności, większość… Szacunki mówią, że ponad 70 procent salonów kosmetycznych i fryzjerskich zawiesiło swoją działalność - tak wynika z danych systemu dla tzw. branży beauty. Do tej… » więcej 2020-03-30, godz. 18:11 Wołczyńscy przedsiębiorcy mogą spodziewać się pomocy od gminy w związku z zastojem gospodarczym Gmina Wołczyn pomoże swoim przedsiębiorcom w trudnej sytuacji wynikającej z epidemii koronawirusa. » więcej 2020-03-30, godz. 15:45 Działają, ale drogą elektroniczną. RIO w Opolu prowadzi cztery kontrole Gogolin, Polska Cerekiew, Zdzieszowice i Brzeg. W tych czterech samorządach aktualnie kontrole prowadzi Regionalna Izba Obrachunkowa w Opolu. Jak informuje Grzegorz… » więcej 2020-03-30, godz. 08:35 Monosol szybciej niż planował zaczął budowę nowej fabryki 300 milionów złotych ma kosztować budowa zakładu produkującego folie biodegradowalne, która właśnie ruszyła w strefie gospodarczej gminy Ujazd. Amerykańska firma… » więcej 2020-03-29, godz. 17:00 Targowisko w Namysłowie wznawia działalność. "Bezpieczniej kupować na świeżym powietrzu, niż w zamkniętych sklepach" Od jutra (30.03) będzie można ponownie robić zakupy na targowisku w Namysłowie. Miasto zdecydowało o oddaniu do dyspozycji sprzedawców 10 stanowisk ustawionych… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »