Radio Opole » Wiadomości z regionu
2016-04-13, 21:00 Autor: Piotr Wrona

Opole i Kościół będą wspólnie organizować diecezjalne wydarzenia Światowych Dni Młodzieży

Miasto Opole włączy się w organizacje Światowych Dni Młodzieży w diecezji opolskiej [fot. Piotr Wrona]
Miasto Opole włączy się w organizacje Światowych Dni Młodzieży w diecezji opolskiej [fot. Piotr Wrona]
Miasto Opole włączy się w organizacje Światowych Dni Młodzieży w diecezji opolskiej [fot. Piotr Wrona]
Miasto Opole włączy się w organizacje Światowych Dni Młodzieży w diecezji opolskiej [fot. Piotr Wrona]
Miasto Opole włączy się w organizacje Światowych Dni Młodzieży w diecezji opolskiej [fot. Piotr Wrona]
Miasto Opole włączy się w organizacje Światowych Dni Młodzieży w diecezji opolskiej [fot. Piotr Wrona]
Miasto Opole włączy się w organizacje Światowych Dni Młodzieży w diecezji opolskiej. Przewiduje to podpisane dziś (13.04) porozumienie biskupa opolskiego Andrzeja Czai i prezydenta Arkadiusza Wiśniewskiego.
W stolicy regionu odbędą się dwa spotkania. Podczas pierwszego z nich, 21 lipca, gościom Dni Młodzieży zostaną zaprezentowane atrakcje miasta, a dwa dni później zorganizowany zostanie Dzień Wspólnoty.

Centrum pierwszego wydarzenia będzie opolski amfiteatr. Spodziewanych jest wtedy około 3 tysięcy młodych ludzi. Natomiast 23 lipca do Opola ma przyjechać około 10 tysięcy osób.

- Jest to niepowtarzalne wydarzenie, w którym należy osobiście uczestniczyć - mówi biskup Andrzej Czaja.

- Tak wielu młodych ludzi z całego świata przyjedzie i będzie mówiło w różnych językach, a jednocześnie będziemy jednością. To jest wartość wiary. Ten entuzjazm trzeba przyjąć i żyć nim – dodaje biskup Czaja.

W trakcie Dnia Wspólnoty na błoniach osiedla Armii Krajowej odbędą się koncerty, pokazy teatru tańca i wspólna modlitwa.

- Będzie bardzo kolorowo, ale też nie zabraknie refleksji - mówi koordynator Światowych Dni Młodzieży w diecezji opolskiej ks. Łukasz Knieć.

- Młodzież, która będzie wchodzić na błonia osiedla Armii Krajowej, będzie witana tańcem. Wieczór zakończy koncert zespołu „Siewcy Lednicy”. Chcemy wprowadzić nastrój znany młodzieży ze spotkań organizowanych przez zmarłego ojca Jana Górę na lednickich polach – dodaje Knieć.

- Zależy nam na promocji miasta i na tym, aby te dni zapamiętane zostały jako święto młodości - mówi Arkadiusz Wiśniewski, prezydent Opola

- Chcemy skorzystać z pobytu tych dziesięciu tysięcy osób i z jak najlepszej strony pokazać im Opole. Udowodnijmy, że warto przyjeżdżać do naszego miasta. Pokażmy, że jesteśmy przyjaznymi i otwartymi – nawołuje prezydent Opola.

21 lipca dla pielgrzymów z zagranicy zorganizowana zostanie "Gra Miejska", która ma ułatwić odwiedzenie zabytków i atrakcji turystycznych. W diecezji opolskiej przebywać będzie młodzież z 24 krajów, m.in. z Peru, Ekwadoru czy Bahrajnu. Najliczniejsze zaś grupy przyjadą z Francji, Włoch, Niemiec oraz Brazylii.
Andrzej Czaja
Łukasz Knieć
Arkadiusz Wiśniewski

Wiadomości z regionu

2024-09-28, godz. 18:50 Marcin Kierwiński z wizytą w Głuchołazach. Usłyszał między innymi apel w sprawie nowego mostu Pełnomocnik rządu ds. odbudowy Marcin Kierwiński przyjechał dziś (28.09) do Głuchołaz. Zaczął od spotkania z władzami lokalnymi, strażakami, wojskiem… » więcej 2024-09-28, godz. 17:00 Nowa lokalizacja centrum dystrybucji pomocy. Teraz mieści się w Opolu przy Północnej Wojewódzkie Centrum Dystrybucji Pomocy, tzw. hub przeładunkowy, ma nową lokalizację. To ulica Północna 28 w Opolu. To właśnie tam od dziś (28.09) należy… » więcej 2024-09-28, godz. 16:00 Pacjentki onkologiczne celebrują kobiecość. Wyjątkowa sesja na wydziale sztuki UO Każda z nich ma inną historię, ale łączy je jedno - wszystkie mierzyły się, bądź nadal to robią z nowotworem. Mowa o 12 kobietach, które wzięły dziś… » więcej 2024-09-28, godz. 16:00 Opole: promocja lokalnych zabytków. Pomóc ma w tym specjalny program Wspieranie prac związanych z ochroną zabytków, promowanie oraz upowszechnianie dziedzictwa kulturowego - to główne założenia gminnego programu opieki nad… » więcej 2024-09-28, godz. 13:50 Jakość wody na terenach powodziowych. Sobotni raport sanepidu Powoli poprawia się dostępność wody na terenach dotkniętych przez powódź w województwie opolskim. Wciąż najtrudniejsza sytuacja jest w powiecie nyskim… » więcej 2024-09-28, godz. 13:30 "Przyjść powinien każdy". Opolanie mogą sprawdzić stan swojego serca Od kardiologa, przez dietetyka klinicznego, aż do neurologa. Z porad takich specjalistów mogą dziś (28.09) skorzystać opolanie w ramach opolskiej ścieżki… » więcej 2024-09-28, godz. 13:15 "Pierwsza część posiedzenia rządu to odprawa sztabowa". Rada Ministrów o powodzi - Całościowe środki na usuwanie skutków powodzi to do tej pory 622 mln 800 tys. zł. Zasiłki otrzymało prawie 37 tysięcy rodzin - powiedział szef MSWiA… » więcej 2024-09-28, godz. 13:00 Na spacer z przyrodą i historią zaprasza Opolskie Towarzystwo Przyrodnicze Drugą z trzech zaplanowanych na ten rok Opolską Wycieczkę Przyrodniczo-Historyczną organizuje jutro (29.09) Opolskie Towarzystwo Przyrodnicze. » więcej 2024-09-28, godz. 10:30 Uczniowie z Głubczyc od początku powodzi pomagają poszkodowanym. "Nie trzeba ich zmuszać" Uczniowie z Zespołu Szkół Mechanicznych w Głubczycach od kilku dni pomagają w tamtejszych punktach dystrybucji darów. Sortują przywożone rzeczy, w tym… » więcej 2024-09-28, godz. 09:30 MZK Opole: nowe przystanki przy Karolince Zmiany przy centrum handlowym Karolinka miejski przewoźnik wprowadzi we wtorek (1.10). » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »