Radio Opole » Prosto z sejmu » Nasze rozmowy

Nasze rozmowy

2021-11-18, 13:44 Autor:

Tomasz Kostuś, poseł PO w "Prosto z sejmu" w rozmowie z Magdaleną Ogórek o ustawie o ochronie ganic

Tomasz Kostuś i Magdalena Ogórek
Tomasz Kostuś i Magdalena Ogórek
- Nie ma zgody na psucie prawa, łamanie zapisów konstytucji, chaos i dyletanctwo. Dlatego świadomie głosowaliśmy przeciwko przyjęciu ustawy o ochronie granicy – powiedział poseł PO Tomasz Kostuś w rozmowie z Magdaleną Ogórek w „Prosto z Sejmu”.
- Możemy spierać się w różnych sprawach, natomiast w sprawach dotyczących naszych granic i integralności państwa musimy być zgodni. Tylko niestety wszystkie te słowa prezesa Kaczyńskiego i premiera Morawieckiego są nieszczere – uważa poseł Kostuś.

– Potrzebny jest dialog, a tego dialogu nie ma. Prezydent, głowa państwa, nie zwołał posiedzenia Rady Bezpieczeństwa Narodowego. Rząd nie przekazuje nam informacji, media nie uczestniczą w relacjonowaniu tego co dzieje się na granicy.
Co opozycja proponuje?

- Od dawana mówimy o Frontexie, o zwołaniu RBN, o obecności mediów na granicy. Proszę mi wytłumaczyć, bo ja tego nie rozumiem, dlaczego prezydent nie zwołuje RBN. Szefowie partii powinni wiedzieć dokładnie i mieś stały dostęp do informacji, co się dzieje i co będzie się działo. Kiedy Rosjanie zajęli Krym w 2014 roku prezydent zwołał RBN i ówczesny szef opozycji Jarosław Kaczyński brał udział w tych spotkaniach – mówił poseł Platformy Obywatelskiej.

Zobacz także

2021-12-30, godz. 14:15, Otwarty mikrofon Radia Opole "Prosto z sejmu" w Loży radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z publicystą Piotrem Semką COVID-19, media, politycy, internetowy hejt - w dzisiejszym programie redaktor Magdalena Ogórek w rozmowie z publicystą Piotrem Semką ('Do Rzeczy') podsumowali wydarzenia i dyskusje, które towarzyszyły nam na przestrzeni ostatniego r… » więcej 2021-12-23, godz. 14:37, Otwarty mikrofon Radia Opole "Prosto z sejmu" w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z ks. prof. dr hab. Witoldem Kaweckim Dzień przed Wigilią w Południowej Loży nie mogło zabraknąć wątku religijnego. Skąd próby laicyzacji Świąt Bożego Narodzenia i czy są skuteczne? O tym Magdalena Ogórek rozmawiała z ks. prof. dr hab. Witoldem Kaweckim. » więcej 2021-12-16, godz. 12:13, Otwarty mikrofon Radia Opole "Prosto z sejmu" w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z Wojciechem Jakóbikiem o kryzysie energetycznym Gościem Magdaleny Ogórek w programie 'Prosto z sejmu' był dziś Wojciech Jakóbik, redaktor naczelny portalu biznes.alert.pl. Rozmowa dotyczyła kryzysu energetycznego; czy może zabraknąć prądu i co wtedy robić? » więcej 2021-12-09, godz. 12:15, Otwarty mikrofon Radia Opole "Prosto z sejmu" w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z posłem PiS Tomaszem Latosem o głosowanym w sejmie funduszu kompensacyjnym Gościem Magdaleny Ogórek był w tym tygodniu Tomasz Latos, poseł PiS i zarazem przewodniczący sejmowej komisji zdrowia. Poseł na gorąco komentował posiedzenie sejmu na którym debatowano o funduszu kompensacyjnym, który ma wypłacać… » więcej 2021-11-18, godz. 13:53, Otwarty mikrofon Radia Opole Tomasz Kostuś, poseł PO w "Prosto z sejmu" w rozmowie z Magdaleną Ogórek o ustawie o ochronie ganic - Nie ma zgody na psucie prawa, łamanie zapisów konstytucji, chaos i dyletanctwo. Dlatego świadomie głosowaliśmy przeciwko przyjęciu ustawy o ochronie granicy - powiedział poseł PO Tomasz Kostuś w rozmowie z Magdaleną Ogórek w „Prosto… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »