Radio Opole » Loża Radiowa

Aktualności

2018-08-14, 13:16

"Ten wiadukt ułatwi nam życie" mówi Burmistrz Gogolina Joachim Wojtala

Joachim Wojtala o budowie wiaduktu w Gogolinie
- Obecnie szlabany w Gogolinie są zamknięte nawet przez osiem godzin w ciągu doby. Budowa wiaduktu nad torowiskiem linii E30 jest koniecznością i bardzo się cieszę, że wreszcie do niej dojdzie – powiedział w Loży Radiowej burmistrz Gogolina Joachim Wojtala.

Gmina właśnie podpisała umowę na sporządzenie dokumentacji technicznej ineestycji. Będzie to kosztowało niemal milion złotych.
-
koszty budowy wiaduktu według naszych szacunków zamkną się kwotą od 30 do 33 milionów złotych – poinformował Wojtala.

Burmistrz mówił także o planowanej wspólnie z gminą Krapkowice budowie nowej przeprawy przez Odrę w ramach rządowego programu „Mosty dla regionów” oraz o dwudziestoleciu realizowanego w Gogolinie z ogromnymi sukcesani programu „Odnowa Wsi”.więcej »
2018-08-14, 13:24

Krzysztof Gaworski o ustawie Państwowej Inspekcji Ochrony Środowiska

Krzysztof Gaworski o zmianach w znowelizowanej ustawie
Inspekcja będzie skuteczniejsza. Goszcząc w Loży Radiowej Krzysztof Gaworski, wojewódzki inspektor ochrony środowiska w Opolu, zaprezentował zmiany w znowelizowanej ustawie, nadającej jemu oraz podwładnym nowe uprawnienia.

- Ustawa o Państwowej Inspekcji Ochrony Środowiska w obecnym kształcie przyczyni się do wzrostu skuteczności naszej służby – zapewnił Krzysztof Gaworski.

Nowe przepisy ułatwią nie tylko walkę z dzikimi składowiskami odpadów, często niebezpiecznych, ale także z firmami zatruwającymi środowisko. Chcąc je skontrolować inspektorzy WIOŚ nie będą już musieli anonsować się z kilkudniowym wyprzedzeniem.

W rozmowie poruszony został także temat propozycji zdecydowanego podniesienia opłat za wywóz odpadów komunalnych osobom, które ich nie segregują. Krzysztof Gaworski opowiedział się za takim rozwiązaniem, lecz zaznaczył, że równie ważna jest edukacja i zmiana mentalności społecznej w kwestii segregacji śmieci.więcej »
2018-08-13, 14:15

Paweł Grabowski o wyznawcach dwóch politycznych religii, anarchizacji życia publicznego i połączeniu Brzegu ze Skarbimierzem

Paweł Grabowski o wyznawcach dwóch politycznych religii
- Prezydent powinien zawetować ordynację w wyborach do Parlamentu Europejskiego, bo jest zła. Chciałbym, żeby Polacy mieli wybór, a nie tylko wybory - stwierdził w Loży Radiowej Paweł Grabowski, poseł formacji Kukiz '15. - Marszałek Ryszard Terlecki otwarcie powiedział, że chodzi o to, by wybory uprościć. To ja dodam: do wyboru między PiS a PO.więcej »
2018-08-13, 14:24

Tomasz Kostuś o tym, czyim kandydatem jest Kazimierz Ożóg, dlaczego wybory odbędą się 21 października i dlaczego prezydent zawetuje ordynację w wyborach do Parlamentu Europejskiego

Tomasz Kostuś o październikowych wyborach i czyim kandydatem jest Kazimierz Ożóg
- Nie wiem, dlaczego wszyscy powtarzają, że prof. Kazimierz Ożóg jest moim kandydatem! To prawda, że ja go zaproponowałem, ale jego kandydatura została uzgodniona w Warszawie przez liderów PO i Nowoczesnej a wcześniej skonsultowana na poziomie regionalnym - mówił w Loży Radiowej poseł Platformy Obywatelskiej Tomasz Kostuś, komentując opinię, że postawił na słabego kandydata, bo nie chciał mieć silnego rywala w PO w Opolu. - To dobry kandydat. Przypominam, że od początku twierdziłem, że opozycja potrzebuje w Opolu kandydata obywatelskiego, niepartyjnego.więcej »
2018-08-10, 15:43

Apolonia Klepacz o tym, dlaczego nadal wyrzucamy śmieci gdzie popadnie i nie przejmujemy się segregacją

Apolonia Klepacz o zmianach w ustawach dotyczących gospodarki śmieciowej
- Naprawdę nie potrafię zrozumieć ludzi, którzy jadą przez piękny las i nagle postanawiają wyrzucić w nim worki ze śmieciami. Sami sobie gotujemy ten los - mówiła w Loży Radiowej Apolonia Klepacz z firmy Remondis, odpowiadając na pytanie, dlaczego ustawa o odpadach, która miała zlikwidować problem nielegalnych śmieciowisk, nie zmieniła mentalności Polaków, którzy nadal wyrzucają śmieci gdzie popadnie.więcej »
2018-08-10, 15:34

Jarosław Piskorski o ścieżkach rowerowych w Opolu

Jarosław Piskorski o trasach rowerowych w Opolu
- Są takie miejsca w Opolu gdzie wolę jechać chodnikiem, bo droga jest zbyt wąska i jest to niebezpieczne dla rowerzystów. Bardzo często to rodzi konflikty pomiędzy rowerzystami, a pieszymi - mówił w "Loży Radiowej" Jarosław Piskorski ze Stowarzyszenia Rowerowego "Piasta Opole". Wskazał też, że wiele z tych konfliktów dałoby się uniknąć, gdyby wszystkie strony poruszające się po drogach i ścieżkach okazywały sobie więcej zrozumienia i życzliwości.więcej »
2018-08-09, 15:00

Szymon Ogłaza o wspólnym bilecie kolejowym, planowaniu przy kasie i remoncie linii Opole - Nysa

Szymon Ogłaza o wspólnym bilecie kolejowym, planowaniu przy kasie i remoncie linii Opole - Nysa
- Wspólny bilet kolejowy to inicjatywa Ministerstwa Infrastruktury oraz spółki PKP SA. Myślę, że może to ułatwić życie podróżnym, choć osobiście spodziewam się wydłużenia kolejek przed kasami - mówił w Loży Radiowej wicemarszałek Szymon Ogłaza, który odpowiada w samorządzie województwa za sprawy transportu i komunikacji.więcej »
2018-08-08, 14:00

Violetta Porowska o tym, że na Opolszczyźnie powstanie konsorcjum zajmujące się ratownictwem medycznym

Violetta Porowska o tym, że na Opolszczyźnie powstanie konsorcjum zajmujące się ratownictwem medycznym
– Od kwietnia 2019 roku ratownictwem medycznym w województwie opolskim zajmie się konsorcjum złożone z podmiotów publicznych bez udziału firm prywatnych – zapowiedziała w środowej „Loży Radiowej” Violetta Porowska, wicewojewoda opolski. – Jestem po bardzo owocnym spotkaniu z przedstawicielami opolskich samorządów, którzy zgodnie przyklasnęli planowanym zmianom, będącym wynikiem nowelizacji ustawy o ratownictwie medycznym – dodała.więcej »
2018-08-08, 14:00

Anna Bartoszek-Dec o tym, że Opolszczyzna od zawsze bardzo chętnie przyjmowała repatriantów

Anna Bartoszek-Dec o opolskich samorządach otwartych na repatriantów
- Opolszczyzna jest regionem małym, ale bardzo gościnnym. W sumie przyjęliśmy około 300 repatriantów z azjatyckich republik byłego Związku Radzieckiego - mówiła w Loży Radiowej Anna Bartoszek-Dec, zastępca dyrektora Wydziału Spraw Obywatelskich i Cudzoziemców w Opolskim Urzędzie Wojewódzkim.więcej »
2018-08-07, 15:05

Witold Potwora o tym, że tysiąc plus to nie jest dobry pomył i o tym, że premier naprawdę potrafi liczyć

Witold Potwora o tym, że tysiąc plus to nie jest dobry pomył i o tym, że premier naprawdę potrafi liczyć
- Moim zdaniem taka rewaloryzacja jest w tej chwili niepotrzebna. I podejrzewam, że tego samego zdania jest także premier Mateusz Morawiecki, który naprawdę potrafi liczyć i wyważać granicę między społeczną solidarnością a potrzebami rozwoju gospodarki - mówił w Loży Radiowej dr Witold Potwora, ekonomista z Wyższej Szkoły Zarządzania i Administracji w Opolu, komentując zapowiedzi niektórzy polityków PiS, że warto byłoby program 500 plus zamienić na 1000 plus.więcej »
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »