Radio Opole » Loża Radiowa

Aktualności

2018-12-18, 15:06

Małgorzata Kozak o tym, że pracownicy opieki społecznej nie zaradzą wszystkim problemom i także my powinniśmy zachować czujność i wrażliwość

Małgorzata Kozak o tym, jak powinna wyglądać sieć pomocy rodzinom w trudnej sytuacji
- Uważam, że ta kobieta była dramatycznie osamotniona. Była w niechcianej ciąży z partnerem, na którym jej zależało. Musiała dokonać wyboru: dziecko albo on. Co nie zmienia faktu, że jej czyny były straszne – mówiła w Loży Radiowej Małgorzata Kozak, zastępca dyrektora opolskiego Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie, pytana o makabryczne dzieciobójstwo w wiosce pod Byczyną. – Ale ci wszyscy, którzy pytają, gdzie była opieka społeczna, powinni zadać sobie pytanie: gdzie byliśmy my, gdzie byłem ja? – dodaje.więcej »
2018-12-18, 09:06

Violetta Koper-Staszowska i Wiesław Kucharski o suszy, zalesianiu, ekologii, miejskich dzikach i powrocie wilków

Violetta Koper Staszowska i Wiesław Kucharski o suszy, zalesianiu, ekologii, miejskich dzikach i powrocie wilków
- Wilki to dziś gatunek ekspansywny. Mamy zarejestrowane watahy w nadleśnictwie Gidle, Złoty Potok, ostatnio znaleziono martwą waderę w nadleśnictwie Brynek. Wilki są także u was: w nadleśnictwach Zawadzkie, Kluczbork czy Kup - stwierdzili w Loży Radiowej dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Katowicach Wiesław Kucharski i rzecznik dyrekcji Wioletta Koper-Staszowska.więcej »
2018-12-17, 10:40

Ryszard Galla o uregulowaniu kwestii zmiany granic, zdobyczach Mniejszości Niemieckiej w samorządzie województwa i wyborczym roku

Ryszard Galla o uregulowaniu kwestii zmiany granic, zdobyczach Mniejszości Niemieckiej w samorządzie województwa i wyborczym roku
- Myślę, że samorząd Dobrzenia Wielkiego powinien jednak zająć się przyszłością, a nie wracać do przeszłości. Teraz najważniejsze jest zbilansowanie mniejszego budżetu, przygotowanie takich rozwiązań, które sprawią, że poziom życia mieszkańców, przyzwyczajonych do pewnego standardu, za bardzo się nie obniży - mówił w Loży Radiowej poseł Mniejszości Niemieckiej Ryszard Galla. - Tym bardziej, że wynik wyborów prezydenckich w nowych dzielnicach Opola pokazał, jaki tam jest klimat - dodał.więcej »
2018-12-17, 10:27

Sławomir Kłosowski o strachu Europy, niemieckiej obronie Jugendamtów i końcu dominacji socjalistów i liberałów

Sławomir Kłosowski o strachu Europy, niemieckiej obronie Jugendamtów i końcu dominacji socjalistów i liberałów
- Powinniśmy się cieszyć, że żyjemy w kraju, w którym nie ma takich problemów. Gdy po zamachu w Strasburgu spotkaliśmy się w Parlamencie Europejskim, padało wiele słów o upamiętnieniu ofiar. W końcu ktoś nie wytrzymał i stwierdził, że po prostu powinniśmy wreszcie zrobić z terrorystycznymi zamachami coś konkretnego. Bo przecież można! Zamachowiec był znanym policji radykałem, można go było chociaż deportować - mówił w Loży Radiowej europoseł PiS Sławomir Kłosowski, który niemal otarł się o ubiegłotygodniowy zamach we Francji. - Po reakcji większości europosłów zobaczyłem, że nie ma takiej woli - dodał.więcej »
2018-12-14, 15:34

Rafał Bartek o wizycie pełnomocnika rządu Niemiec do spraw mniejszości oraz o tym, jakie wyzwania stoją przed regionem w związku z coraz liczniejszą populacją Ukrainców tutaj mieszkających i pracujących

Rafał Bartek o
- Pełnomocnik rządu RFN ds. mniejszości, który jest na stanowisku stosunkowo niedawno, dosyć spontanicznie, po tym jak usłyszał o wyniku wyborów samorządowych i o tym, że przedstawiciel Mniejszości Niemieckiej został przewodniczącym sejmiku, postanowił obyć wizytę u nas w regionie - powiedział w Loży Radiowej Rafał Bartek, lider MN w regionie i przewodniczący sejmiku województwa.więcej »
2018-12-14, 15:09

Płk Edward Łakomy o filmie opowiadającym o tragicznych wydarzeniach podczas misji ONZ w Kambodży

Płk Edward Łakomy o filmie opowiadającym o tragicznych wydarzeniach podczas misji ONZ w Kambodży
- Misje nie mają wymiaru wyłącznie wojskowego, ale także polityczny, warto brać w nich udział - mówił w Loży Radiowej płk. Edward Łakomy, prezes Koła nr 25 Stowarzyszenia Kombatantów Misji Pokojowych ONZ, członek zarządu głównego Stowarzyszenia, komentując ostatnie zapowiedzi władz państwowych, że Polska chce wrócić do wysyłania żołnierzy na takie misje. Chodzi w pierwszej kolejności o wyjazd do Libanu.więcej »
2018-12-13, 15:41

Podinsp. Maciej Milewski o korytarzu życia i bezpieczeństwie na drogach

Podinsp. Maciej Milewski o obowiązku ustępowania pierwszeństwa pojazdom "na sygnale"
- Obserwujemy zatrważające obrazki, kiedy to kierowcy nie wiedzą jak się zachować, a część z nich ignoruje sygnały pojazdów uprzywilejowanych - powiedział w Loży Radiowej podinsp. Maciej Milewski w Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu. Coraz częściej zdarza się, że kierowcy nie ustępują pierwszeństwa przejazdu na przykład karetkom.więcej »
2018-12-13, 15:38

Bartosz Kuświk o 37. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego w Polsce

Bartosz Kuświk o 37. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego w Polsce
- Są takie rzeczy, których wciąż nie wiemy o stanie wojennym. Na przykład nie wiadomo, ile osób zginęło. Mówimy o około setce ludzi - wyjaśnił gość Loży Radiowej Bartosz Kuświk, naczelnik Delegatury IPN w Opolu. Rozmawialiśmy o rocznicy wprowadzenia stanu wojennego, także o tym jak ta operacja przebiegała w województwie opolskim. Zdaniem gościa cała akcja była drobiazgowo zaplanowana i skutecznie przeprowadzona. Dla opozycji była zaskoczeniem, choć wiele sygnałów wskazywało na to, że reżim może podjąć próbę zatrzymania procesów demokratyzacji kraju.więcej »
2018-12-12, 15:36

Bartłomiej Stawiarski o potrzebie bilansu otwarcia i o nowym budżecie Namysłowa

Bartłomiej Stawiarski o potrzebie bilansu otwarcia i o nowym budżecie Namysłowa
- Burmistrzem jestem dopiero trzeci tydzień, więc to jeszcze zbyt krótki czas, by przyjrzeć się wszystkim instytucjom i osobom, które nimi zarządzają – mówił Bartłomiej Stawiarski, nowy burmistrz Namysłowa, pytany o pierwsze decyzje dotyczące spółek komunalnych.więcej »
2018-12-12, 15:28

Barbara Radecka o tym, dlaczego Opolskie Centrum Onkologii stara się o uzyskanie certyfikatu SIS

Barbara Radecka o tym, dlaczego Opolskie Centrum Onkologii stara się o uzyskanie certyfikatu SIS
- Prowadzimy od kilku lat system skoordynowanej opieki nad pacjentami z rakiem piersi. Żeby spełnić najwyższe standardy, jakie wymagane są normami europejskimi warto postarać się o certyfikat SIS (Międzynarodowego Towarzystwa Fenologicznego) - powiedziała w Loży Radiowej dr Barbara Radecka z Opolskiego Centrum Onkologii. Jego uzyskanie jest gwarancją, że skoordynowana opieka spełnia europejskie normy w zakresie diagnostyki, kadry, leczenia, odpowiednio krótkiego czasu i połączenia odpowiednich metod leczenia a także. O taki certyfikat w zakresie leczenia raka piersi stara się OCO.więcej »
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »