Radio Opole » Loża Radiowa

Aktualności

2019-10-15, 14:19

Henryk Kroll o wyborach, koniecznej zmianie pokoleniowej w Mniejszości Niemieckiej i niedopuszczalnej - jego zdaniem - zasadzie wzajemności

Henryk Kroll o strategii KWW Mniejszości Niemieckiej w wyborach parlamentarnych
- Nie rozumiem, dlaczego na czele listy kandydatów do Sejmu byli kandydaci, którzy po niemiecku nie mówią albo mówią słabo! Listę powinien otwierać lider Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego Niemców na Śląsku Opolskim, czyli Rafał Bartek. Jego start do Senatu był błędem. W trudnym okręgu uzyskał dobry wynik, ale powtarzam, że jego miejsce było na liście kandydatów do Sejmu - mówił w Loży Radiowej Henryk Kroll, były długoletni lider opolskiej Mniejszości Niemieckiej i były poseł. - Ale samy wybory okazały się być sukcesem, pozyskaliśmy kilka tysięcy nowych wyborców. Liderom TSKN należy się gratulacje a wyborcom podziękowania - dodał.więcej »
2019-10-15, 14:05

Marcelina Zawisza i Paweł Kampa o tym, że nowa lewica dopiero się rozpędza i za chwile ruszy po władzę

Marcelina Zawisza i Paweł Kampa o przyszłości patchworkowej lewicy
- To są trzy kroki. Najpierw lewica była poza Sejmem, teraz już jest w Sejmie a w następnym etapie przejmie władzę - odgrażali się w Loży Radiowej politycy nowej lewicy: świeżo upieczona posłanka Marcelina Zawisza (polityczka Lewicy Razem) oraz Paweł Kampa, sekretarz opolskich struktur Sojuszu Lewicy Demokratycznej. - Na pewno prawicy nie będzie z nami łatwo - przekonywali.więcej »
2019-10-14, 14:47

Andrzej Buła o wynikach Koalicji Obywatelskiej w wyborach i tym, że „nadszedł czas na mądrość liderów”

Andrzej Buła o wynikach Koalicji Obywatelskiej w wyborach i tym, że „nadszedł czas na mądrość liderów”
- Jestem zadowolony z wyników zarówno swojego ugrupowania jak i opozycji, która osiągnęła bardzo dobre rezultaty, zarówno w województwie jak i w całym kraju. Dlatego, że zostaliśmy przez ostatnie lata podzieleni przez obecną ekipę rządzącą na „my” i „wy” więc trzeba rozpatrywać nasze zdolności koalicyjne jako dużą wartość w tych wyborach i z dużym szacunkiem odnieść się do naszych partnerów - mówił w Loży Radiowej Andrzej Buła, marszałek województwa i jednocześnie lider Platformy Obywatelskiej w regionie.więcej »
2019-10-14, 14:40

Violetta Porowska o zwycięstwie PiS w wyborach parlamentarnych, wynikach w regionie i tym że zbliżająca się kadencja będzie trudna

Violetta Porowska o zwycięstwie PiS w wyborach parlamentarnych, wynikach w regionie i tym że zbliżająca się kadencja będzie trudna
- Jestem bardzo zadowolona z naszego wyniku. To absolutnie historyczny wynik dla PiS na Opolszczyźnie, wynik który smakuje nieprawdopodobnie dobrze, bo wiemy jak ciężko było odbijać Opolszczyznę dla prawicy. Jednak się udało, zwyciężyliśmy, przekonywaliśmy bardzo mocno i przekonaliśmy, że warto w nas inwestować -mówiła w Loży Radiowej Violetta Porowska, szefowa PiS na Opolszczyźnie, która niebawem zostanie także posłem,więcej »
2019-10-14, 00:23

Wieczór Wyborczy Radia Opole. Część druga

Politycy i przedstawiciele komitetów wyborczych w "Wieczorze wyborczym" Radia Opole
W drugiej części Wieczoru Wyborczego Radia Opole o sondażowych wynikach wyborów dyskutowali politycy: Katarzyna Czochara z PiS, Jerzy Przystajko z Lewicy Razem, Janusz Trzepizur z PO, Szymon Godyla z Nowoczesnej, Marcin Oszańca z PSL, Ryszard Galla z MN oraz Daniu Szkarupski z Konfederacji.
2019-10-14, 00:36

Wieczór wyborczy Radia Opole. Część pierwsza

Politolodzy, socjologowie, psycholodzy społeczni i ekonomiści o wynikach sondaży exit poll
W pierwszej części Wieczoru Wyborczego Radia Opole sondażowe wyniki wyborów komentowali naukowcy z uniwersytetu opolskiego: politolodzy Adam Drosik, Błażej Choroś i Grzegorz Balawajder, socjolog Tadeusz Detyna i psycholog Agnieszka Franczyk.
2019-10-11, 13:05

Violetta Porowska o wyzwaniach na stanowisku wicewojewody, kampanii bezpośredniej i propozycjach dla Opolszczyzny

Violetta Porowska o wyzwaniach na stanowisku wicewojewody, kampanii bezpośredniej i propozycjach dla Opolszczyzny [na piątek]
- Formalnie rzecz ujmując to jestem ostatni dzień w pracy. Po wyborach cały rząd a także ja, jako przedstawiciel rządu w terenie podajemy się do dymisji i wraz z wyborami ta decyzja jest naturalna, natomiast władzę sprawujemy dopóki nie będzie powołanego nowego rządu. Moja sytuacja jest szczególna, bo jeśli decyzją wyborców zostaną posłem to w momencie opublikowania przez PKW tej informacji, muszę złożyć w tym samym momencie rezygnację – mówiła w Loży Radiowej Violetta Porowska, wicewojewoda opolski i „jedynka” na opolskiej liście PiS.więcej »
2019-10-10, 12:16

DEBATA: Marcin Ociepa z PiS i Barbara Kamińska z KO

Debata "Głosuj z nami! Wyborczy ring" - Barbara Kamińska i Marcin Ociepa (10.10.19)
W ostatniej przedwyborczej debacie w Loży Radiowej spotkali się kandydaci z ostatnich miejsc opolskich list największych politycznych ugrupowań: Marcin Ociepa z Prawa i Sprawiedliwości i Barbara Kamińska z Koalicji Obywatelskiej.więcej »
2019-10-10, 14:00

Patryk Jaki o tym, jak w Brukseli postrzegają wybory w Polsce oraz o tym, czemu prawica powinna je wygrać

Patryk Jaki o tym, jak w Brukseli postrzegają wybory w Polsce
- Bruksela oczywiście obserwuje wybory w Polsce a Frans Timermans próbuje zrobić wszystko, żeby wpłynąć na wyniki tych wyborów, bo okazuje się, że Polska odnosi coraz więcej sukcesów na arenie międzynarodowej a on, jak widać, bardzo nie lubi naszego kraju - mówił w Loży Radiowej europoseł PiS Patryk Jaki, komentując kolejne postępowanie przeciw Polsce (w sprawie tzw. dyscyplinarek sędziów) wszczęte na wniosek Timermansa.więcej »
2019-10-09, 13:17

DEBATA: Antoni Duda z PiS i Ryszard Galla z Mniejszości Niemieckiej

DEBATA: Antoni Duda z PiS i Ryszard Galla z Mniejszości Niemieckiej
W przedostatniej przedwyborczej debacie Radia Opole spotkali się posłowie ubiegający się o reelekcję: Ryszard Galla, kandydujący z "jedynki" listy Mniejszości Niemieckiej oraz Antoni Duda, startujący z pozycji piątek listy Prawa i Sprawiedliwości. Kandydaci znają się od wielu lat, a w sejmie współpracowali m.in. w ramach prac w Komisji Mniejszości Narodowych i Etnicznych.więcej »
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »