Radio Opole » Prosto z sejmu » Nasze rozmowy

Nasze rozmowy

2021-10-07, 09:56 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza

Ppor. Anna Michalska, rzecznik Straży Granicznej w Prosto z Sejmu. Rozmawia Magdalena Ogórek

Ppor. Anna Michalska, rzecznik Straży Granicznej w Prosto z Sejmu. Rozmawia Magdalena Ogórek
Ppor. Anna Michalska, rzecznik Straży Granicznej w Prosto z Sejmu. Rozmawia Magdalena Ogórek
- Funkcjonariuszom Straży Granicznej jest przykro, kiedy widzą taką fale hejtu, zwłaszcza, że trafia on także w ich rodziny - powiedziała w rozmowie z Magdaleną Ogórek rzecznik Straży Granicznej ppor. Anna Michalska. Była gościem czwartkowego cyklu "Prosto z sejmu" w Południowej Loży Radiowej.
- Funkcjonariusze to Polacy, którzy bronią swojego kraju, swoich rodzin, terytorium. Funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej, to są osoby, które tam mieszkają, przy tej granicy.

- Jest wyjątkowo ciężko, przez 12 godzin służby musimy być skoncentrowani na działaniach, w nocy jest wyjątkowo niebezpiecznie, są podrzucane różne rzeczy, ostatnio coś, co przypominało ładunek wybuchowy - powiedział ppor. Michalska. - Nigdy nie wiadomo ile będzie prób nielegalnego przekroczenia granicy, czy będziemy musieli podjąć akcję reanimacyjną, czy będą dzieci, które przewozimy do szpitala lub ośrodków i nie wiemy jakich prowokacji możemy się spodziewać ze strony Białoruskiej.

Rzeczniczka SG powiedziała, że pogranicznicy białoruscy, którzy dobrze znają granicę i monitorują ją sprzętem optoelektronicznym wskazują migrantom gdzie, kto przebywa, migranci dostają też narzędzia do cięcia drutu.

- Osoby, które próbują się dostać do Polski wskazują, że ich celem są kraje zachodnie: Niemcy, Francja, Austria. Mówią, że nie chcą składać wniosku o azyl w Polsce - zaznaczyła ppor. Anna Michalska.

Powiedziała także, że liczba prób nielegalnego przekroczenia granicy wzrosła. To około tysiąca, wcześniej było pół tysiąca. Z naszych informacji wynika, że migrantów po stronie białoruskiej jest bardzo dużo. - Strona białoruska będzie chciała je, mówiąc brutalnie, wypchnąć na naszą stronę jeszcze przed sezonem zimowym. Sytuacja nie zapowiada się zbyt dobrze. Staramy się jeszcze bardziej uszczelniać granicę, mamy nadzieję, że nie będzie tragicznych zdarzeń, a osoby są kompletnie nie przygotowane na taką podróż w warunkach zimowych - zaznaczyła rzeczniczka Straży Granicznej.

Zobacz także

2021-04-08, godz. 12:35, Otwarty mikrofon Radia Opole "Prosto z sejmu" w Loży Radiowej. Gościem Magdaleny Ogórek był Łukasz Schreiber, z którym rozmawialiśmy o obecnej sytuacji w kraju w związku z przedłużeniem obostrzeń - To absurdalna opowieść, która rozbija się przy zderzeniu z rzeczywistością i chyba każdy zdążył to już zauważyć - powiedział Łukasz Schreiber, minister, sekretarz stanu w komitecie stałym Kancelarii Prezesa Rady Ministrów… » więcej 2021-03-25, godz. 12:35, Otwarty mikrofon Radia Opole "Prosto z Sejmu" w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z dr Michałem Sutkowskim o przyczynach wzrostu zakażeń i nowych obostrzeniach Tuż po konferencji premiera i ministra zdrowia, na której zapowiedziano wprowadzenie ostrzejszych zasad sanitarnych, redaktor Magdalena Ogórek rozmawiała z dr Michałem Sutkowskim, rzecznikiem prasowym Kolegium Lekarzy Rodzinnych w Po… » więcej 2021-03-11, godz. 10:39, Otwarty mikrofon Radia Opole "Prosto z sejmu" w Południowej Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z wiceminister rozwoju Olgą Semeniuk o tym czego dziś potrzebują kobiety Gościem redaktor Magdaleny Ogórek była w tym tygodniu Olga Semeniuk, wiceminister rozwoju, pracy i technologii. » więcej 2021-02-25, godz. 12:14, Otwarty mikrofon Radia Opole Ryszard Galla w "Prosto z Sejmu" z Magdaleną Ogórek o sytuacji w koalicji w regionie, a także o radach programowych mediów regionalnych i historii polsko-niemieckiej - Koalicja myślę, że będzie trwała - powiedział poseł Mniejszości Niemieckiej Ryszard Galla w rozmowie 'Prosto z Sejmu'z Magdalena Ogórek. Pytany był o perturbacje w koalicji w sejmiku województwa opolskiego. » więcej 2021-02-18, godz. 12:25, Otwarty mikrofon Radia Opole "Prosto z sejmu" w Południowej Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z Violettą Porowską, poseł PiS - Od dłuższego czasu obserwujemy, że opozycja żyje w wirtualnej rzeczywistości, takiej życzeniowej, co jest smutne - mówiła poseł Violetta Porowska z PiS w rozmowie z Magdaleną Ogórek. W programie 'Prosto z sejmu' poruszono dziś… » więcej
45678910
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »