Radio Opole » Prosto z sejmu » Nasze rozmowy

Nasze rozmowy

2021-10-07, 09:56 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza

Ppor. Anna Michalska, rzecznik Straży Granicznej w Prosto z Sejmu. Rozmawia Magdalena Ogórek

Ppor. Anna Michalska, rzecznik Straży Granicznej w Prosto z Sejmu. Rozmawia Magdalena Ogórek
Ppor. Anna Michalska, rzecznik Straży Granicznej w Prosto z Sejmu. Rozmawia Magdalena Ogórek
- Funkcjonariuszom Straży Granicznej jest przykro, kiedy widzą taką fale hejtu, zwłaszcza, że trafia on także w ich rodziny - powiedziała w rozmowie z Magdaleną Ogórek rzecznik Straży Granicznej ppor. Anna Michalska. Była gościem czwartkowego cyklu "Prosto z sejmu" w Południowej Loży Radiowej.
- Funkcjonariusze to Polacy, którzy bronią swojego kraju, swoich rodzin, terytorium. Funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej, to są osoby, które tam mieszkają, przy tej granicy.

- Jest wyjątkowo ciężko, przez 12 godzin służby musimy być skoncentrowani na działaniach, w nocy jest wyjątkowo niebezpiecznie, są podrzucane różne rzeczy, ostatnio coś, co przypominało ładunek wybuchowy - powiedział ppor. Michalska. - Nigdy nie wiadomo ile będzie prób nielegalnego przekroczenia granicy, czy będziemy musieli podjąć akcję reanimacyjną, czy będą dzieci, które przewozimy do szpitala lub ośrodków i nie wiemy jakich prowokacji możemy się spodziewać ze strony Białoruskiej.

Rzeczniczka SG powiedziała, że pogranicznicy białoruscy, którzy dobrze znają granicę i monitorują ją sprzętem optoelektronicznym wskazują migrantom gdzie, kto przebywa, migranci dostają też narzędzia do cięcia drutu.

- Osoby, które próbują się dostać do Polski wskazują, że ich celem są kraje zachodnie: Niemcy, Francja, Austria. Mówią, że nie chcą składać wniosku o azyl w Polsce - zaznaczyła ppor. Anna Michalska.

Powiedziała także, że liczba prób nielegalnego przekroczenia granicy wzrosła. To około tysiąca, wcześniej było pół tysiąca. Z naszych informacji wynika, że migrantów po stronie białoruskiej jest bardzo dużo. - Strona białoruska będzie chciała je, mówiąc brutalnie, wypchnąć na naszą stronę jeszcze przed sezonem zimowym. Sytuacja nie zapowiada się zbyt dobrze. Staramy się jeszcze bardziej uszczelniać granicę, mamy nadzieję, że nie będzie tragicznych zdarzeń, a osoby są kompletnie nie przygotowane na taką podróż w warunkach zimowych - zaznaczyła rzeczniczka Straży Granicznej.

Zobacz także

2021-08-12, godz. 12:54, Otwarty mikrofon Radia Opole Wiceminister Olga Semeniuk o burzliwych obradach w sejmie, “Polskim Ładzie”, sytuacji w Zjednoczonej Prawicy i ataku na Dobromira Sośnierza Gorąco w polskiej polityce. Sejm po burzliwych obradach przyjął w środę (11.08) nowelizację ustawy o radiofonii i telewizji. W dokumencie wskazano m.in., że 'koncesja na rozpowszechnianie programów radiowych i telewizyjnych może być… » więcej 2021-08-05, godz. 14:20, Otwarty mikrofon Radia Opole Anna Krupka o sukcesach Polaków na Olimpiadzie oraz 77. rocznicy śmierci poety Krzysztofa Kamila Baczyńskiego Anna Krupka, sekretarz stanu w Ministerstwie Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu była gościem Magdaleny Ogórek w czwartkowym cyklu w Loży Radiowej 'Prosto z sejmu'.Tematem rozmowy była trwająca olimpiada i sukcesy, jakie odnoszą… » więcej 2021-07-29, godz. 13:25, Otwarty mikrofon Radia Opole Violetta Porowska i Tomasz Kostuś o ruchu antyszczepionkowym, bezpieczeństwie podczas pandemii oraz projekcie "lex TVN" - Ruch antyszczepionkowy na świecie i w Polsce przekazuje informację nieprawdziwą, że nie trzeba się szczepić. To zasmucająca informacja pokazująca zmianę światopoglądową odnośnie nauki w społeczeństwie. Każdemu z nas wydaje… » więcej 2021-07-22, godz. 09:49, Otwarty mikrofon Radia Opole Przemysław Czarnek u Magdaleny Ogórek: uderzyliśmy w sedno problemu, chcemy dawać Polakom wolność w szkołach i na uczelniach i to nie podoba się opozycji - Debata jest zawłaszcza przez świat postkomunistyczny, lewacki i marksistowski. Uderzyliśmy w samo sedno problemu i stworzyliśmy rozwiązania, które będą Polakom dawały wolność w szkołach i na uczelniach i to się nie podoba opozycji… » więcej 2021-07-08, godz. 14:14, Otwarty mikrofon Radia Opole Prof. Mieczysław Ryba o szczycie Trójmorza Inicjatywa Trójmorza zrzesza 12 państw Europy Środkowo-Wschodniej. Jej celem jest stworzenie stabilnego i spójnego partnerstwa państw z obszaru pomiędzy Morzem Bałtyckim, Adriatykiem i Morzem Czarnym. Prezydent Andrzej Duda bierze dziś… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »