Radio Opole » Prosto z sejmu » Nasze rozmowy

Nasze rozmowy

2021-09-23, 12:52 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza

"Prosto z Sejmu" Magdalena Ogórek i Anna Zalewska

"Prosto z Sejmu" Anna Zalewska i Magdalena Ogórek
"Prosto z Sejmu" Anna Zalewska i Magdalena Ogórek
- Sposób wydania decyzji ws. Turowa, jednoosobowy, arogancki, bez przeczytania bardzo szerokiej argumentacji jest dowodem na to, że w Brukseli nikogo nie obchodzi jaki dramat rozegrałby się w regionie po zamknięciu kopalni Turów - powiedziała w "Prosto z sejmu" europoseł Anna Zalewska.
- Strona polska wnosiła przed trybunałem, żeby wysłuchano stron, przeczytano dokumenty i żeby nie była to jednoosobowa decyzja - dodała europoseł Zalewska zaznaczając, że Komisja Europejska w grudniu i podkreśliła, że to polityczna decyzja zagrażająca środowisku.
- Ten konflikt ma przynieść premierowi Babisowi głosy wyborcze. Informuję, pana premiera, że będzie wręcz przeciwnie - powiedziała Anna Zalewska i przytoczyła badania przeprowadzone 3 tygodnie temu na temat nastrojów społecznych po stronie czeskiej i polskiej. Wynika z nich, że 60, 60 lub nawet 80%, w zależności od pytania, nie chce być stroną tego konfliktu, chcą jego zakończenia.
- Analizujemy prawnie, czy jest możliwość obciążenia Polski takimi karami. Nie ma takiej możliwości. Wyraźnie artykuły 192 i 194 o tym mówią.
- Obiecałam swoim wyborcom z Dolnego Śląska i Opolszczyzny, że będę ich posłem. Co weekend jestem w terenie i proszę mi wierzyć, że ludzie chętnie słuchają i rozumieją, że przepisy z Brukseli dotyczą bezpośrednio ich.

Magdalena Ogórek rozmawiała z eurodeputowaną Anną Zalewską, byłą minister edukacji o edukacji. Skomentowała nominowanie do konkursu "Warszawianka roku" Marty Lempart.
- Dostaje się za takie "role" maliny na całym świecie. Nie ma akceptacji na tego rodzaju zachowania, ale to definiuje pana Trzaskowskiego. To zły przykład dla młodzieży. Pojawiają się wulgaryzmy w przestrzeni publicznej i młodzież uznaje, że skoro za takie kwestie się nagradza, to tak się będzie zachowywała - powiedziała europosłanka okręgu opolsko-dolnośląskiego.

Anna Zalewska mówiąc o zwieszeniu Borysa Budki i Tomasza Siemoniaka w PO za udział w urodzinach dziennikarza Roberta Mazurka powiedziała, że to hipokryzja Donalda Tuska.
- Pokazuje, że myśli o etyce i standardach a tak na prawdę chodzi o to, żeby pokazać swoją siłę. Będzie miał możliwość wymiany wiceprzewodniczącego. Dali mu pretekst. Jeśli chodzi o samego Tuska to widać po nim nerwowość, brak profesjonalizmu cierpliwości i szacunku na przykład w stosunku dziennikarzy, którzy zadają trudne pytania.

Zobacz także

2021-05-13, godz. 12:49, Otwarty mikrofon Radia Opole Marlena Maląg o polityce prorodzinnej, wyróżnieniu dla Nysy i Konferencji V4+ Coalition Pro Familia - Takie spotkania są ważne, aby wiedzieć, jak pomagać rodzinom i wspierać je - powiedziała Marlena Maląg, minister rodzinny i polityki społecznej w Południowej Loży Radiowej w cyklu 'Prosto z Sejmu'. Dziś odbyła się Międzynarodowa… » więcej 2021-05-06, godz. 12:14, Otwarty mikrofon Radia Opole "Prosto z Sejmu" w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z Andrzejem Szejną, wiceprzewodniczącym Nowej Lewicy o emocjach wokół wtorkowego posiedzenia sejmu ws. ratyfikacji… Gościem Magdaleny Ogórek w programie 'Prosto z sejmu' był dziś Andrzej Szejna, wiceprzewodniczący Nowej Lewicy. Temat rozmowy dotyczył wtorkowego głosowania w sejmie ws. ustawy ratyfikującej decyzję Rady Europejskiej ws. utworzenia… » więcej 2021-04-22, godz. 13:11, Otwarty mikrofon Radia Opole "Prosto z sejmu" w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z poseł PiS Violettą Porowską o sporze wokół tablicy w Głogówku, akcji szczepień i kondycji opozycji - Burmistrz Głogówka postanowił starą i zniszczoną tablicę wymienić i dodać nową z nową inskrypcją 'Polskim patriotom wyrazy hołdu składają mieszkańcy Głogówka'. Gdzie jest ta kontrowersja? Do głowy by mi nie przyszło, żeby… » więcej 2021-04-15, godz. 11:29, Otwarty mikrofon Radia Opole Tomasz Sakiewicz w "Prosto z sejmu" w wywiadzie Magdaleną Ogórek o Gali Plebiscytu Człowiek Roku Klubów "Gazety Polskiej" - Gala plebiscytu 'Człowiek roku Gazety Polskiej' już dzisiaj. W tym roku klubowicze wybrali Jarosława Kaczyńskiego. Wiąże się to z wielokrotnymi sukcesami wyborczymi i pewnym ukoronowaniem bo jego dzieła politycznego, bo ośmiu wyborów… » więcej 2021-04-08, godz. 12:53, Otwarty mikrofon Radia Opole "Prosto z sejmu" w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z wojewodą opolskim Sławomirem Kłosowskim o obecnej sytuacji epidemicznej w regionie - Jesteśmy przygotowani, w województwie opolskim powstanie 16 punktów masowych szczepień. Spotkaliśmy się z dobrą, pozytywną reakcją samorządów terytorialnych - powiedział w cyklu 'Prosto z sejmu' magdalenie Ogórek wojewoda opolski… » więcej
3456789
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »