Radio Opole » Prosto z sejmu » Nasze rozmowy

Nasze rozmowy

2020-03-05, 14:26 Autor: Magdalena Ogórek, Joanna Matlak

Prosto z sejmu. Magdalena Ogórek rozmawia z Januszem Cieszyńskim, wiceministrem zdrowia [FILM]

Janusz Cieszyński, Magdalena Ogórek "Prostu z sejmu" 05.03.2020 [fot. Marcin Skomudek]a
Wczoraj w godzinach porannych Minister Zdrowia Łukasz Szumowski poinformował o pierwszym przypadku wystąpienia koronawirusa w Polsce. Jest to pacjent, który przyjechał z Niemiec, przebywa obecnie w szpitalu w Zielonej Górze. Gościem Magdalena Ogórek w tej sprawie był wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński.
- Przyglądam się sprawie intensywnie. Najpierw Chiny, Włochy, teraz my, ale mam wrażenie, choć nie chcę zapeszyć, że u nas te procedury działają lepiej. Bardzo ładnie poradzili sobie Państwo z wyłapaniem wszystkich towarzyszy podróży z Nadrenii Północnej Westfalii oraz pacjenta zero. Tymczasem Włochy są w panice, jest problem ze znalezieniem pacjenta zero, dodatkowo Włochy mówią już oficjalnie o zamknięciu wszystkich szkół na terenie całego kraju, a zarażenia rosną lawinowo - mówiła Magdalena Ogórek.

- Dlatego wdrożyliśmy procedury, dlatego wszystkie podmioty zostały poinformowane jak to wszystko funkcjonuje. I na tym przykładzie możemy pokazać, że procedury zadziałały modelowo, tzn. zaczęło się od tego, ze lekarz rodzinny otrzymał telefon ze zgłoszeniem od pacjenta, pacjent nie udał się do żadnej placówki. My informujemy przecież o ścieżkach postępowania, informujemy w mediach i internecie i każdy kto chce się zapoznać może to zrobić. Dzięki temu widzimy, że pacjenci działają tak jakbyśmy od nich tego oczekiwali. Potem nastąpiło przewiezienie do szpitala,diagnostyka i leczenie objawów - mówił Cieszyński.

W rozmowie pojawiły się także wątki dotyczące paniki w mediach społecznościowych, wykupywania kaszy czy ryżu za granicą, ale i w polskich sklepach, specustawy przyjętej niemal przez wszystkie środowiska polityczne w sejmie i prac senatu nad specustawą.
Magdalena Ogórek rozmawia z Januszem Cieszyńskim

Zobacz także

2020-04-02, godz. 14:29, Loża Radiowa "Prosto z sejmu" W Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z Beatą Kempą - Najpoważniejszym sprzymierzeńcem w walce z koronawirusem jest nasza odpowiedzialność, samodyscyplina i cierpliwość - mówiła w rozmowie z Magdaleną Ogórek europoseł PiS Beata Kempa. » więcej 2020-03-26, godz. 13:33, Loża Radiowa "Prosto z sejmu" w Loży Radiowej. Z Sebastianem Kaletą rozmawia Magdalena Ogórek Wybór metody głosowania w sejmie podczas pandemii i zachowanie opozycji, egzotyczna koalicja Konfederacji i Platformy Obywatelskiej, wyrok TSUE w sprawie systemu dyscyplinarnego wobec sędziów oraz ucieczka „Hossa” - to tematy, które dziś w… » więcej 2020-03-26, godz. 13:27, Loża Radiowa "Prosto z sejmu" w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z Tomaszem Kostusiem Gościem Magdaleny Ogórek był dziś opolski poseł Platformy Obywatelskiej Tomasz Kostuś. Rozmowa została przeprowadzona na dwie godziny przed rozpoczęciem obrad sejmu, a przypomnijmy, że obrady dotyczyły prac nad regulaminem, który umożliwiłby… » więcej 2020-03-19, godz. 14:05, Loża Radiowa Magdalena Ogórek o tym, jak w czasach zarazy funkcjonują media, prewencji, która dziś jest niezwykle ważna i o funkcjonowaniu stolicy naszego kraju - Warszawa wygląda zupełnie inaczej, ale funkcjonuje, bo gdy wjedzie się do samego centrum, to ruch samochodów jest, ale jest o wiele mniejszy. W weekend praktycznie zamarł. Widać, że warszawiacy przejęli się apelem premiera i ministra zdrowia… » więcej 2020-03-12, godz. 11:01, Loża Radiowa Prosto z sejmu. Magdalena Ogórek rozmawia z Andrzejem Szejną, posłem Lewicy Niegdyś europoseł, dziś poseł - Andrzej Szejna był dziś gościem Magdaleny Ogórek. Rozmowa tym razem prosto z warszawskiego studia Radia Dla Ciebie. » więcej
123
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »