Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Prosto z sejmu. Magdalena Ogórek rozmawia z Januszem…
2020-03-05, 14:26 Autor: Magdalena Ogórek, Joanna Matlak

Prosto z sejmu. Magdalena Ogórek rozmawia z Januszem Cieszyńskim, wiceministrem zdrowia [FILM]

Janusz Cieszyński, Magdalena Ogórek "Prostu z sejmu" 05.03.2020 [fot. Marcin Skomudek]a
Wczoraj w godzinach porannych Minister Zdrowia Łukasz Szumowski poinformował o pierwszym przypadku wystąpienia koronawirusa w Polsce. Jest to pacjent, który przyjechał z Niemiec, przebywa obecnie w szpitalu w Zielonej Górze. Gościem Magdalena Ogórek w tej sprawie był wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński.
- Przyglądam się sprawie intensywnie. Najpierw Chiny, Włochy, teraz my, ale mam wrażenie, choć nie chcę zapeszyć, że u nas te procedury działają lepiej. Bardzo ładnie poradzili sobie Państwo z wyłapaniem wszystkich towarzyszy podróży z Nadrenii Północnej Westfalii oraz pacjenta zero. Tymczasem Włochy są w panice, jest problem ze znalezieniem pacjenta zero, dodatkowo Włochy mówią już oficjalnie o zamknięciu wszystkich szkół na terenie całego kraju, a zarażenia rosną lawinowo - mówiła Magdalena Ogórek.

- Dlatego wdrożyliśmy procedury, dlatego wszystkie podmioty zostały poinformowane jak to wszystko funkcjonuje. I na tym przykładzie możemy pokazać, że procedury zadziałały modelowo, tzn. zaczęło się od tego, ze lekarz rodzinny otrzymał telefon ze zgłoszeniem od pacjenta, pacjent nie udał się do żadnej placówki. My informujemy przecież o ścieżkach postępowania, informujemy w mediach i internecie i każdy kto chce się zapoznać może to zrobić. Dzięki temu widzimy, że pacjenci działają tak jakbyśmy od nich tego oczekiwali. Potem nastąpiło przewiezienie do szpitala,diagnostyka i leczenie objawów - mówił Cieszyński.

W rozmowie pojawiły się także wątki dotyczące paniki w mediach społecznościowych, wykupywania kaszy czy ryżu za granicą, ale i w polskich sklepach, specustawy przyjętej niemal przez wszystkie środowiska polityczne w sejmie i prac senatu nad specustawą.
Magdalena Ogórek rozmawia z Januszem Cieszyńskim

Zobacz także

2020-04-06, godz. 14:18 Witold Zembaczyński o zdradzie, kłamstwach i przehulanych przez rząd pieniądzach - Wielki smutek, że opolscy posłowie Kamil Bortniczuk i Marcin Ociepa, choć zapowiadali, że Porozumienie zagłosuje przeciwko wprowadzeniu głosowania korespondencyjnego… » więcej 2020-04-06, godz. 14:14 Violetta Porowska tuż po głosowaniach w sejmie ws. głosowania korespondencyjnego - Sytuacja jet wyjątkowa dla każdego z państw i każde wskazuje to, które uważa za najlepsze. W przypadku Polski koalicja rządząca wskazała na rozwiązanie korespondencyjne… » więcej 2020-04-06, godz. 14:10 Jerzy Przystajko o telenoweli wyborczej i o przestrzeni na odważne rozwiązania - To jest mam nadzieję ostatni odcinek telenoweli pt. zróbmy lub nie zróbmy wyborów w Polsce 10 maja. Te wybory i tak się nie odbędą, a to że rozmawiamy o nich… » więcej 2020-04-03, godz. 16:59 Jan Zimoch o kompromisowej propozycji zmiany Konstytucji i o tarczy antykryzysowej - Od kolegów z Prawa i Sprawiedliwości zależy, czy zostanie znaleziony jakiś kompromis. My, jako Porozumienie, zasugerowaliśmy pewną formę kompromisu, która została… » więcej 2020-04-03, godz. 16:35 Bartosz Maziarz o Macedonii Północnej w NATO i roli sojuszu w czasie pandemii - Przystąpienie Macedonii Północnej do NATO wzmacnia bardziej bezpieczeństwo polityczne, niż militarne, bo wiadomo, że potencjał militarny samej Macedonii Północnej… » więcej 2020-04-02, godz. 14:22 "Prosto z sejmu" W Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z Waldemarem Budą » więcej 2020-04-02, godz. 12:16 "Prosto z sejmu" W Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z Beatą Kempą - Najpoważniejszym sprzymierzeńcem w walce z koronawirusem jest nasza odpowiedzialność, samodyscyplina i cierpliwość – mówiła w rozmowie z Magdaleną Ogórek europoseł… » więcej 2020-04-01, godz. 14:22 Sławomir Grzywa o tym, że może pokonać Andrzeja Dudę i o sile własnego oddziaływania - Kandyduję na urząd Prezydenta RP, gdyż uznałem, że na scenie politycznej nie ma osoby w opozycji, która mogłaby pokonać Andrzeja Dudę, a moim zdaniem Andrzej… » więcej 2020-04-01, godz. 09:19 Magazyn międzynarodowy Piotra Cywińskiego i Piotra Semki w Loży Radiowej cz.3 [AUDIO] Publicyści Piotr Cywiński i Piotr Semka w ramach "Magazynu międzynarodowego" omawiali walkę z koronawirusem we Włoszech, Hiszpanii i Francji, a do rozmowy zaprosili… » więcej 2020-03-31, godz. 15:37 Szymon Hołownia o państwie do kitu i konieczności użycia narzędzia ostatecznego - Dziś w zderzeniu z epidemią koronawirusa widać, jak nasze państwo po prostu rozchodzi się w szwach w bardzo wielu miejscach, w których nie powinno się rozchodzić… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »