Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Prosto z sejmu. Magdalena Ogórek rozmawia z Januszem…
2020-03-05, 14:26 Autor: Magdalena Ogórek, Joanna Matlak

Prosto z sejmu. Magdalena Ogórek rozmawia z Januszem Cieszyńskim, wiceministrem zdrowia [FILM]

Janusz Cieszyński, Magdalena Ogórek "Prostu z sejmu" 05.03.2020 [fot. Marcin Skomudek]a
Wczoraj w godzinach porannych Minister Zdrowia Łukasz Szumowski poinformował o pierwszym przypadku wystąpienia koronawirusa w Polsce. Jest to pacjent, który przyjechał z Niemiec, przebywa obecnie w szpitalu w Zielonej Górze. Gościem Magdalena Ogórek w tej sprawie był wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński.
- Przyglądam się sprawie intensywnie. Najpierw Chiny, Włochy, teraz my, ale mam wrażenie, choć nie chcę zapeszyć, że u nas te procedury działają lepiej. Bardzo ładnie poradzili sobie Państwo z wyłapaniem wszystkich towarzyszy podróży z Nadrenii Północnej Westfalii oraz pacjenta zero. Tymczasem Włochy są w panice, jest problem ze znalezieniem pacjenta zero, dodatkowo Włochy mówią już oficjalnie o zamknięciu wszystkich szkół na terenie całego kraju, a zarażenia rosną lawinowo - mówiła Magdalena Ogórek.

- Dlatego wdrożyliśmy procedury, dlatego wszystkie podmioty zostały poinformowane jak to wszystko funkcjonuje. I na tym przykładzie możemy pokazać, że procedury zadziałały modelowo, tzn. zaczęło się od tego, ze lekarz rodzinny otrzymał telefon ze zgłoszeniem od pacjenta, pacjent nie udał się do żadnej placówki. My informujemy przecież o ścieżkach postępowania, informujemy w mediach i internecie i każdy kto chce się zapoznać może to zrobić. Dzięki temu widzimy, że pacjenci działają tak jakbyśmy od nich tego oczekiwali. Potem nastąpiło przewiezienie do szpitala,diagnostyka i leczenie objawów - mówił Cieszyński.

W rozmowie pojawiły się także wątki dotyczące paniki w mediach społecznościowych, wykupywania kaszy czy ryżu za granicą, ale i w polskich sklepach, specustawy przyjętej niemal przez wszystkie środowiska polityczne w sejmie i prac senatu nad specustawą.
Magdalena Ogórek rozmawia z Januszem Cieszyńskim

Zobacz także

2020-10-20, godz. 13:58 Piotr Moc i Piotr Gociek w cyklu "Co tam Panie w polityce" W dzisiejszym (20.10) wydaniu cyklu "Co tam Panie w polityce" Piotr Gociek (Do Rzeczy, Polskie Radio, TVP Kultura, Telewizja Republika) i Piotr Moc podsumowali… » więcej 2020-10-19, godz. 15:09 Janusz Kowalski o ruchu Rafała Trzaskowskiego i walce z pandemią - W ruchu Rafała Trzaskowskiego nie ma żadnej wartości, nie ma w nim przekazu. Sam Trzaskowski nawołuje do jedności społeczeństwa, jednocześnie będąc… » więcej 2020-10-19, godz. 15:00 Danuta Jazłowiecka o tym jaka będzie "Wspólna Polska" R.Trzaskowskiego, walce z koronawirusem i pracach w senacie nad… - Zawarzyły głosy z zewnątrz, zwłaszcza głosy młodych ludzi, którzy coraz częściej ogłaszają, że nie utożsamiają się z istniejącymi partiami, dlatego… » więcej 2020-10-16, godz. 15:45 Młodzieżowa Loża Radiowa o starcie ruchu Rafała Trzaskowskiego i co dalej z "Piątką dla zwierząt" Zaproszenie do debaty przyjęli: Natalia Okos (Młodzi Demokracji), Grzegorz Krukowski (Forum Młodych PiS) i Adrian Mocek (Lewica). » więcej 2020-10-16, godz. 16:27 Maciej Kochański o 5 mln złotych na działania konsolidacyjne UO z dawną PMWSZ - Połączenie UO i PMWSZ w Opolu miało miejsce w lipcu tego roku i to był taki moment wesela, a teraz musimy sobie te wszystkie działania wokół konsolidacji… » więcej 2020-10-15, godz. 15:50 Debata "Pracodawcy, związkowcy -wspólna sprawa" o pomyśle powrotu handlu w niedzielę i tarczy 5.0 dla turystyki Zaproszenie do naszej debaty przyjęli: Piotr Pancześnik (Kongregacja Przemysłowo-Handlowa), dr Witold Potwora (Wyższa Szkoła Zarządzania i Administracji… » więcej 2020-10-15, godz. 12:25 "Prosto z Sejmu" w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z wiceminister sportu Anną Krupką W kolejnej odsłonie programu "Prosto z sejmu" Magdalena Ogórek rozmawiała ze swoim gościem m.in. o sukcesie Igi Świątek i rządowej pomocy dla sportowc… » więcej 2020-10-13, godz. 14:20 Piotr Wach i Kordian Kolbiarz o sytuacji finansowej opolskich samorządów Gośćmi Loży Radiowej byli Piotr Wach, wiceprzewodniczący sejmiku województwa oraz Kordian Kolbiarz, burmistrz Nysy. Rozmawialiśmy o trudnej sytuacji finansowej… » więcej 2020-10-13, godz. 13:59 Piotr Gociek i Piotr Moc w cyklu "Co tam Panie w polityce?" cz.2 Za nami drugie spotkanie z Piotrem Mocem i Piotrem Goćkiem w cyklu "Co tam Panie w polityce?". Wśród tematów pojawiła się zapowiadana na dziś telekonferencja… » więcej 2020-10-12, godz. 12:29 Rajmund Miller o tym, że działania podejmowane ws. koronawirusa są spóźnione - Z sobotniej konferencji premiera i ministra niewiele się dowiedziałem. Dowiedziałem się jedynie, że DPS-y dostaną 38 mln złotych – mówił Rajmund Miller… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***