Radio Opole » Białe kruki z czarnych winyli

Posłuchaj audycji

2022-09-02, 00:59

"Białe kruki z czarnych winyli" – Grzegorz z Ciechowa, płyta "OjDADAna"

Grzegorz z Ciechowa, płyta "OjDADAna" [fot. Wanda Kownacka]
Grzegorz z Ciechowa, płyta "OjDADAna" [fot. Wanda Kownacka]
Niezwykle oryginalny projekt muzyczny Grzegorza Ciechowskiego, który zaskoczył chyba większość fanów zarówno Republiki, jak i jego kariery solowej do tego momentu. Po latach zdaje się robić jeszcze ciekawsze wrażenie, a na pewno da się dostrzec jak wielką stał się inspiracją dla artystów adaptujących sztukę ludową.
2022-09-01, 23:59

Białe kruki z czarnych winyli – Donny Hathaway "Live"

Donny Hathaway, "Live" [fot. Wanda Kownacka]
Donny Hathaway, "Live" [fot. Wanda Kownacka]
Uznana za jedną z najlepszych płyt koncertowych w historii muzyki soul, a nawet muzyki rozrywkowej, jest jednak nade wszystko fenomenalnym portretem i wizytówką talentu i osobowości Hathaway'a, a także towarzyszącego mu zespołu, bowiem mamy tu tylko dwa autorskie utwory, ale i pozostałe wykonane są tak, że mogą za takie uchodzić.
2022-00-30, 23:59

"Białe kruki z czarnych winyli" – Petra Janu Pro-Rock i płyta Exploduj!

Petra Janu Pro-Rock, płyta Exploduj!
Petra Janu Pro-Rock, płyta Exploduj!
Jedna z pierwszych hard rockowych wokalistek naszych południowych sąsiadów, później doskonale radząca sobie i odnosząca sukcesy w kolejnych dekadach w nieco odmiennym obliczu bliskim tradycyjnej muzyce pop, do dzisiaj pozostaje wielką gwiazdą, łącząc wszystkie wcześniejsze elementy w całość.
2022-07-27, 01:07

"Białe kruki z czarnych winyli" - Richard Chamberlain i płyta "Sings"

Płyta Richard Chamberlain "Sings" [fot. Weronika Stachowiak]
Płyta Richard Chamberlain "Sings" [fot. Weronika Stachowiak]
Pozornie może się wydawać, ze płyta wydana na fali popularności serialu o doktorze Kildarze (serialowa piosenka również została tu umieszczona), to po prostu ukłon w stronę wielbicieli aktora, który rozpoczął wówczas wielką drogę do sławy. Jednak już pierwsze minuty pokazują, że mógłby on swobodnie wybrać karierę piosenkarską i tu także należałby do absolutnej czołówki, bo to niezwykle profesjonalny i poruszający album i nic dziwnego, że płyta biła rekordy popularności.
2022-07-27, 01:01

"Białe kruki z czarnych winyli" - Framerowie i płyta "Pozdrowienia z różnych stron"

Płyta Framerowie "Pozdrowienia z różnych stron" [fot. Weronika Stachowiak]
Płyta Framerowie "Pozdrowienia z różnych stron" [fot. Weronika Stachowiak]
Dwadzieścia lat kariery duetu, wiele koncertów w kraju i na świecie i niezwykła popularność, nie znajduje odzwierciedlenia w dorobku fonograficznym, a prezentowana płyta jest jedynym dużym longplayem w Polsce i w kategorii fenomenu można uznać, że aż dwie duże płyty duetu ukazały się za to w Stanach Zjednoczonych. Bez wątpienia należą też do rekordzistów pod względem wydanych pocztówek dźwiękowych, a ich oryginalność na polskiej scenie do dzisiaj robi wielkie wrażenie.
1234567

Zobacz także

2022-09-08, godz. 13:14 "Białe kruki z czarnych winyli" Elvis Presley i płyta "Almost in love" » więcej 2022-09-08, godz. 13:12 "Białe kruki z czarnych winyli" Formatia Continental, Grup 5T » więcej 2022-09-08, godz. 13:10 "Białe kruki z czarnych winyli" - Lenka Filipova i płyta "Quo Vadis" » więcej 2022-09-02, godz. 00:59 "Białe kruki z czarnych winyli" – Grzegorz z Ciechowa, płyta "OjDADAna" Niezwykle oryginalny projekt muzyczny Grzegorza Ciechowskiego, który zaskoczył chyba większość fanów zarówno Republiki, jak i jego kariery solowej do tego… » więcej 2022-09-01, godz. 23:59 Białe kruki z czarnych winyli – Donny Hathaway "Live" Uznana za jedną z najlepszych płyt koncertowych w historii muzyki soul, a nawet muzyki rozrywkowej, jest jednak nade wszystko fenomenalnym portretem i wizytówką… » więcej 2022-08-31, godz. 00:59 Białe kruki z czarnych winyli – Working Week i płyta Compeneros Brytyjska grupa działająca głównie w drugiej połowie lat 90. doskonale połączyła jazz, muzykę latynoską afrykańską pozostając, pomimo braku wielkiego… » więcej 2022-00-30, godz. 23:59 "Białe kruki z czarnych winyli" – Petra Janu Pro-Rock i płyta Exploduj! Jedna z pierwszych hard rockowych wokalistek naszych południowych sąsiadów, później doskonale radząca sobie i odnosząca sukcesy w kolejnych dekadach w nieco… » więcej 2022-07-27, godz. 01:07 "Białe kruki z czarnych winyli" - Richard Chamberlain i płyta "Sings" Pozornie może się wydawać, ze płyta wydana na fali popularności serialu o doktorze Kildarze (serialowa piosenka również została tu umieszczona), to po… » więcej 2022-07-27, godz. 01:02 "Białe kruki z czarnych winyli" - Wishbone i płyta "Locked In" » więcej 2022-07-27, godz. 01:01 "Białe kruki z czarnych winyli" - Framerowie i płyta "Pozdrowienia z różnych stron" Dwadzieścia lat kariery duetu, wiele koncertów w kraju i na świecie i niezwykła popularność, nie znajduje odzwierciedlenia w dorobku fonograficznym, a prezentowana… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »