Radio Opole » Audycje z powiatów
2018-03-29, 14:45 Autor: Agnieszka Stefaniak

Stolica Opole: - Czipujmy psy, kastrujmy żyjące na wolności koty - apeluje kierownik opolskiego schroniska

Dorota Skupińska [fot. Agnieszka Lubczańska]
Dorota Skupińska [fot. Agnieszka Lubczańska]
Schronisko dla zwierząt w Kędzierzynie-Koźlu © (fot. Krzysztof Bednarz)
Schronisko dla zwierząt w Kędzierzynie-Koźlu © (fot. Krzysztof Bednarz)
- Dokarmianie to nie wszystko - mówi Dorota Skupińska, kier. Miejskiego Schroniska dla Zwierząt w Opolu pytana o sytuację żyjących w Opolu na wolności kotów. Te zwierzęta przyzwyczajają się do łatwego dostępu do żywności. Nie muszą się tym zajmować. I wtedy "zajmują się" bardziej kwestiami rozmnażania. Opiekując się zamieszkującymi np. piwnice kotami można za darmo zadbać tez o kontrole urodzeń. Miasto prowadzi akcję bezpłatnej sterylizacji tych zwierząt.
W tym celu wystarczy skontaktować się z opolskim schroniskiem, które współpracuje z organizacjami zajmującymi się odławianiem na czas kastracji. Dorota Skupińska przekonuje również do czipowania psów. Dzięki temu liczba bezpańskich zwierząt w schronisku wyraźnie spada. Ale trzeba pamiętać, by wszczepiony psu czip zarejestrować w odpowiedniej bazie danych. Właściciele psów z Opola mogą zaczipować swoje zwierzęta za darmo.

- To znaczącą ułatwia zidentyfikowanie właścicieli "uciekinierów" - podkreśla dyr. Miejskiego Schroniska dla Zwierząt w Opolu. Jak się okazuje większość na wieść, że pupil się odnalazł bardzo szybko melduje się w schronisku po odbiór zwierzęcia.

O działalności placówki i jej podopiecznych więcej w rozmowie z Dorotą Skupińską, kier. Miejskiego Schroniska dla Zwierząt w Opolu.
Dorota Skupińska w rozmowie z Agnieszką Stefaniak

Audycje z powiatów

2019-01-02, godz. 08:28 Włodarze Krapkowic i Gogolina podsumowują 2018 rok Andrzeja Kasiurę oraz Joachima Wojtalę pytamy o ocenę i podsumowanie minionego roku. Po wygranej w wyborach samorządowych obaj będą rządzić w swoich gminach p ... » więcej 2019-01-01, godz. 21:32 Odkrywa historię zamków, pałaców i szlacheckich rezydencji Czy ruiny w strzeleckim parku to pozostałości zamku, czy pałacu? Kto w nim mieszkał? Jakie słynne osobistości się tu pojawiały? Jak balowano, które magnackie ... » więcej 2019-01-01, godz. 12:28 Strażacy podsumowali rok i zakończyli go dwoma dużymi prezentami W studiu zagościli Piotr Zdziechowski i Damian Glik z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Strzelcach Opolskich. Rozmawiamy m.in. o tym, jak szybko ... » więcej 2018-12-31, godz. 12:06 Kędzierzyn-Koźle to miasto pełne kultury Czy Kędzierzyn-Koźle jest miastem pełnym wydarzeń kulturalnych? - na to pytanie odpowiada Piotr Gabrysz, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury 'Chemik'. Rozmawi ... » więcej 2018-12-31, godz. 11:50 O przyrodę w Kędzierzynie-Koźlu warto powalczyć Gościem programu jest Lidia Kryś, prezes oddziału Kędzierzyn-Koźle Ligi Ochrony Przyrody i wiceprezes okręgu Opole LOP. To dzięki jej działaniom już prawie ro ... » więcej 2018-12-31, godz. 11:38 Złote prosię i „Jezisek”, czyli święta po czesku O świątecznych zwyczajach u czeskich sąsiadów opowiada w programie Pogranicze Zdzisław Baran. To sekretarz powiatu nyskiego, zarazem mieszkaniec Głuchołaz, by ... » więcej 2018-12-31, godz. 11:38 Jubileuszowy rok na pograniczu świętuje Towarzystwo Przyjaciół Głuchołaz Jubileusz 30 - lecia obchodzi głuchołaskie Towarzystwo Przyjaciół Głuchołaz, a także w grudniu, minęło 70 lat od przejazdu pierwszego pociągu z Czechosłowacji ... » więcej 2018-12-24, godz. 11:24 Chcę wydobyć z każdego piękno i magię W radiowym studiu zrobiło się baśniowo za sprawą niezwykłych zdjęć, których autorką jest Kasia Michalska - strzelecka fotografka i pedagożka pracująca z niepe ... » więcej 2018-12-24, godz. 11:17 Kolekcjoner rowerów z historią W swojej kolekcji ma ich ponad 170. Najstarszy ma grubo ponad 130 lat. Marian Marek z Dziewkowic pod Strzelcami Opolskimi jest posiadaczem jednej z największy ... » więcej 2018-12-22, godz. 16:32 Niepokojące tendencje demograficzne w gminie Prudnik Nie przybywa ubogich, jednak nadal problemem jest dziedziczenie biedy oraz życie na koszt pomocy społecznej. Kolejnym negatywnym zjawiskiem w gminie Prudnik j ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »