Radio Opole » Opolskie klasycznie (DAB+) » W AUDYCJI OPOLSKIE KLASYCZNIE... » Audycja op. 56: Świat batuty, dobrego humoru i n ... » Ludzkie oblicze dyrygentury w opowieści Antonieg ...
2017-12-03, 23:00 Autor: Małgorzata Ślusarczyk

Ludzkie oblicze dyrygentury w opowieści Antoniego Wita [FILM]

Posłuchaj rozmowy z wybitnym dyrygentem Antonim Witem

Dyrygent to muzyk niezwykły, bardziej wszechstronny od innych. Powinien być wyposażony w bardzo wiele umiejętności i cech. Czy jednak każdy, kto kończy studia dyrygenckie zostaje dyrygentem i czy aby zostać dyrygentem, trzeba kończyć studia?

Jakie znaczenie ma gest (niejako znak rozpoznawczy dyrygentów!) w kreowaniu prawdziwej muzyki? Kto prowadzi dyrygenta, kto mu podpowiada i czy mentor może pozostawić wskazówki ukryte na pięciolinii? To tylko niektóre pytania, na które odpowiedzi szukaliśmy wspólnie z wybitnym dyrygentem, ambasadorem polskiej muzyki w świecie.

Gościem Radia Opole, był mistrz batuty - Antoni Wit. O tym człowieku i jego biografii można mówić i pisać wiele. Także o jego muzycznych kreacjach, o nagrodach i kontaktach z wybitnymi muzykami, którzy na stałe zapisali się na kartach historii muzyki. Wielkość mistrzów mierzy się jednak także ich skromnością i otwartością na ludzi, bo dyrygent, to przede wszystkim człowiek. Jakim dyrygentem i jakim człowiekiem jest Antoni Wit? Warto posłuchać, by przekonać się samemu.
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »