Radio Opole » Kultura i rozrywka
2017-11-30, 16:15 Autor: Małgorzata Ślusarczyk

Legenda dyrygentury Antoni Wit po raz pierwszy wystąpi w Opolu

Antoni Wit [fot. Wanda Kownacka]
Antoni Wit [fot. Wanda Kownacka]
Antoni Wit [fot. Narodowy Instytut Fryderyka Chopina]
Antoni Wit [fot. Narodowy Instytut Fryderyka Chopina]
Wybitny polski dyrygent, Antoni Wit, poprowadzi opolskich filharmoników podczas piątkowego (01.12) koncertu.
W wywiadzie dla Radia Opole, dyrygent przyznał, że jest bardzo zadowolony z pracy opolską orkiestrą i nie może się doczekać reakcji publiczności.

- Orkiestra reprezentuje wysoki poziom profesjonalny - mówi Antoni Wit. - Jest wyrównana jeśli chodzi o poszczególne grupy. Gramy muzykę, która im dotychczas była nieznana i z przyjemnością stwierdzam, że gramy ją coraz lepiej.

Dyrygent wyraził także radość nie tylko z zaproszenia od Filharmonii Opolskiej, ale także z wizyty w Radiu Opole.

- Przez 26 lat byłem pracownikiem Polskiego Radia, więc tym chętniej goszczę w rozgłośni - powiedział Wit.

Fragmentów rozmowy z dyrygentem, będzie można posłuchać w dzisiejszej (30.11) audycji "Rewiry kultury" i piątkowej (01.12) audycji "Ona i on" po godzinie 9:00. Całość zaprezentowana zostanie w niedzielnej audycji "Opolskie klasycznie" w Radiu Opole 2 (DAB+).

A przypomnijmy, że Antoni Wit gościł w Radiu Opole w trakcie przygotowań do koncertu, który zabrzmi w najbliższy piątek (01.12) w Filharmonii Opolskiej. Zaprezentowane zostaną dwie symfonie: Wolfganga Amadeusa Mozarta (XXXVIII symfonia D-dur KV 504 "Praska") i Antona Brucknera (VII symfonia E-dur). Początek koncertu o godzinie 19:00.
Radio Opole jest patronem medialnym wydarzenia.
Antoni Wit

Kultura i rozrywka

2017-12-17, godz. 19:00 Nyski jarmark w Bastionie św. Jadwigi. "Branie" miały pierniki, bombki i gorąca herbata [GALERIA] Na przedświąteczne zakupy do bastionu w Nysie wybrały się tłumy mieszkańców. Jak na bożonarodzeniowy jarmark przystało stoiska uginały się od ozdób choinkowyc ... » więcej 2017-12-17, godz. 18:47 Weihnachtsmarkt na opolskim rynku. Młodzież mniejszości niemieckiej kolęduje Świąteczna atmosfera na dobre zagościła na opolskim rynku. Jak co roku, tak i tym razem w przedświąteczną niedzielę odbył się konkurs kolęd, organizowany prze ... » więcej 2017-12-17, godz. 07:05 To też jest Śląsk. Odbył się koncert w tonacji Śląska To też jest Śląsk - tak brzmi motto tegorocznego koncertu 'W tonacji Śląska' który odbył się w Filharmonii Opolskiej. Na scenie pojawili się laureaci imprez, ... » więcej 2017-12-16, godz. 23:00 Czarny krążek rządził w Opolu Odbyła się Opolska Giełda Płytowa. Na stoiskach jednak można było znaleźć nie tylko czarne płyty, ale i kasety magnetofonowe czy nośniki CD. » więcej 2017-12-16, godz. 19:10 Niezwykli mieszkańcy Kamienicy Czynszowej zapraszają do zwiedzania Hrabia pisarz, aktorka, czy wdowa z dużym spadkiem - niezwykli przewodnicy czekają na opolan w Kamienicy Czynszowej przy ul. św. Wojciecha. Z okazji 10-lecia ... » więcej 2017-12-16, godz. 18:20 Warsztaty architektoniczne dla... dzieci Tworzyli domy a także poznawali architekturę Opola i Polski. W filii Miejskiej Biblioteki Publicznej nr 17 odbyły się rodzinne warsztaty. Inspiracją do zorgan ... » więcej 2017-12-15, godz. 23:45 Filharmonia inaczej: energetyczne wprowadzenie do świąt [ZDJĘCIA] Zamiast 'Cichej, spokojnej nocy', było roztańczone i energetyczne wprowadzenie do świąt. Takich emocji dostarczył opolskiej publiczności Piotr Furtas podczas ... » więcej 2017-12-15, godz. 22:26 Dobra dawka bluesa i rocka zabrzmiała w Studiu M Radia Opole [FILM, ZDJĘCIA] Formacja Limit Blues wystąpiła przed publicznością w legendarnym Studiu M Radia Opole. Jednocześnie koncert był transmitowany na naszej antenie i w internecie ... » więcej 2017-12-15, godz. 16:00 Kalendarz z poezją Witolda Sułka w interpretacji pracowników Opolgrafu Okazjonalny kalendarz z wierszami opolskiego poety i księgarza Witolda Sułka wydał Opolgraf. Publikacja nawiązuje do Festiwalu Książki, który organizują druka ... » więcej 2017-12-15, godz. 14:00 „Dynastia” w krzywym zwierciadle W Galerii Aneks Galerii Sztuki Współczesnej można oglądać nową wystawę, która jest inscenizacją typu Kamp. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »