Radio Opole » Reporterskie tu i teraz » W magazynie 'Reporterskie tu i teraz'

W magazynie "Reporterskie tu i teraz"

2020-02-18, 15:00 Autor: Agnieszka Stefaniak

Żegnaj Redaktorze, Kolego, Szefie! Dziennikarskie pożegnanie Marka Świercza

Marek Świercz
Marek Świercz
Dziś smutny dzień w historii Radia Opole. O 13.00 na cmentarzu w Schodni koło Ozimka rozpoczęły się uroczystości pogrzebowe naszego redakcyjnego kolegi Marka Świercza.
Jak to określił znany Państwu choćby z magazynu "Reporterskie tu i teraz" Czarek Puzyna z dziennikarstwem Marek Świercz był związany od zawsze. Zmarł w ubiegły czwartek, przegrał walkę z chorobą.

Przez lata szefował dziennikarzom informacyjnym, w ostatnim czasie pełnił funkcję Koordynatora Redakcji Publicystyki. Prowadził "Lożę Radiową", "Niedzielną Lożę Radiową" czy "W cztery oczy". Prowadził szereg debat politycznych, programów studyjnych ale i tych, prosto z terenu.

Marek Świercz miał 54 lata.
Żegnaj redaktorze, kolego, szefie! [autor: Katarzyna Doros]

Zobacz także

2020-04-01, godz. 15:30, RTT - artykuły Jak żyć w dobie zakazów i ograniczeń? Relacje reporterów Radia Opole Od dziś obowiązują nowe ograniczenia dotyczące poruszania się w przestrzeni publicznej - tak brzmi to oficjalnie, a oznacza między innymi całkowity zakaz poruszania się po parkach, bulwarach, ogródkach jordanowskich, ogrodach botanicznych. » więcej 2020-04-01, godz. 15:15, RTT - artykuły Trudne czasy dla hospicjum Dodatkowe środki ostrożności i obostrzenia wprowadzone w związku z ograniczaniem ryzyka zakażenia koronawirusem dotknęły m.in. opolskie hospicjum Betania. Placówka, która codziennie prowadziła kampanię uświadamiającą, że hospicjum to też życie… » więcej 2020-03-31, godz. 16:00, RTT - artykuły Czy wymieniać opony w czasie epidemii? Może lepiej jeszcze jeździć na "zimówkach"? W tym roku decyzja o wymianie opon ma dodatkowy - epidemiczny - kontekst. Może lepiej jeszcze przedłużyć jazdę na 'zimówkach'? Tym bardziej, że pogoda zmienna i dzisiaj rano kierowcy, którzy już są na letnich mieli dodatkowe atrakcje. » więcej 2020-03-30, godz. 15:45, RTT - artykuły 12 zakażeń w ośrodku dla seniorów. Jak się chronią DPS-y? Ta informacja, która dotarła do nas w niedzielny poranek była bardzo niepokojąca. Służby sanitarne potwierdziły zachorowanie na covid-19 12 osób z powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego. » więcej 2020-03-30, godz. 15:15, RTT - artykuły Egzaminy ósmoklasisty. W czasach zarazy również online Od dziś (30.03) szkoły mogą przeprowadzić próbny egzamin ósmoklasisty, Uczniowie przystępują do testu z języka polskiego. Egzamin nie jest obowiązkowy i szkoły same decydują, czy taką próbę przeprowadzą. Uczniowie mają rozwiązać zadania samodzielnie… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »