Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 14 sierpnia 2020 roku

23:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
Mech - Tasmania
  • Drugie spotkanie z zespołem i jego drugą płytą (chociaż po wydaniu archiwalnych nagrań z początku kariery można te numerację zweryfikować), która nie odbiega stylistycznie od poprzedniczki, nadal mamy tu elementy hard rocka z nowoczesną elektroniką i nową falą, a bliskie to wszystko drodze, jaką wytyczyła inna światowa grupa z tego okresu, czyli Saga, bo też i progresywne inspiracje często przychodzą na myśl w trakcie wnikliwego słuchania.

The Stooges - The Stooges
  • Debiutancki album protoplastów punk rocka, tu, mocno jeszcze osadzone w psychodelii (która na początku mieli tez w nazwie), ale bez wątpienia stanowili obok The Doors zjawisko osobne w ówczesnej muzyce. Pomijając szaleństwa i ekscesy Iggy Popa, który przez kolejne lata kariery udowodnił, że jest wyjątkowo inteligentnym i mającym wiele do powiedzenia artystą, a nie tylko piosenkarzem rockowym.

Cherokee - Cherokee
  • Jedyny (nagrany w 1971 roku) album tej wyjątkowej, chociaż grającej bardzo amerykańską muzykę osadzoną w folku i southern rocku, kapeli, stworzonej przez dwóch braci. Nie udało im się tak bardzo jak The Eagles czy Doobie Brothers, chociaż poziomem na pewno im nie ustępują, a i późniejsza gwiazda Smokie myślę wiele tu zaczerpnęła.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 zaprasza Witold Sułek. Z autorem można kontaktować się mailowo: witold.sulek@radio.opole.pl
14:00 REPORTERSKIE TU I TERAZ

W dzisiejszym RTT:

  • Trwają przygotowania do obchodów 100. rocznicy II Powstania Śląskiego. IPN, Muzeum Śląska Opolskiego oraz władze Gogolina zaprezentowały program obchodów. W Kamieniu Śląskim odsłonięto także wystawę plenerową " Śląsk - droga do Wolności".
  • W magazynie będziemy także na Święcie Wojska Polskiego zorganizowanego przez 10. Opolską Brygadę Logistyczną. Była defilada, przemówienia oraz wręczenie wyróżnień.
  • Duże wydarzenie sportowe szykuje się na stadionie przy ul. Oleskiej w Opolu. Do stolicy województwa przyjeżdża 7-krotny mistrz Polski i 5-krotny zdobywca Pucharu Polski. Mowa o Lechu Poznań. Aktualny wicemistrz kraju będzie w sobotę (15.08) rywalem piłkarzy Odry Opole w I rundzie Pucharu Polski.

Piszcie do nas - info@radio.opole.pl
Dzwońcie - 800 30 50 50

Do słuchania od 14:05 do 15:00 zaprasza Bogusław Kalisz. Z autorem można kontaktować się mailowo:
boguslaw.kalisz@radio.opole.pl
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***