Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 15 lipca 2020 roku

23:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
The Beatles - Introducing

Pierwsza płyta Beatlesów na rynku amerykańskim, to spore zamieszanie zarówno co do zawartości (wytwórnia usunęła dwa utwory z wydania brytyjskiego), jak i skandali z wytwórnią, bałaganu edytorskiego (pierwszy rzut nie miał oryginalnej tylnej okładki, podobnie jak drugi i dopiero trzeci okazał się kompletny) przez co amerykańscy fani nie mogli być w pełni usatysfakcjonowani, ale po latach, dla kolekcjonerów, są to nie lada rarytasy i pewien dokument epoki.

I-Ching - I-Ching

Absolutnie kultowa sesja i album (dwupłytowy) Zbigniewa Hołdysa i przyjaciół, który bynajmniej nie nosi znamion jam session i nie ma mowy o wynikających z pewnej spontaniczności niedoróbkach i chociaż w kilku momentach czuć ducha Perfectu, udało się Hołdysowi skomponować sporo nagrań w zupełnie nowym klimacie. Niejako obok, chociaż o dziwo dobrze wpasowały się tu w klimat całości nagrania Martyny Jakubowicz, a zapowiedź mistrzowskiej klasy daje też Waglewski.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 zaprasza Witold Sułek. Z autorem można kontaktować się mailowo: witold.sulek@radio.opole.pl
20:00 REWIRY KULTURY
Letnie festiwale literackie odbywają się w tym roku w reżimie sanitarnym, z ograniczoną liczbą uczestników, ale mają także po raz pierwszy formę online. Od 10 do 19 lipca trwa piąty już Festiwal Góry Literatury w okolicach Nowej Rudy u podnóża Gór Sowich i we Wzgórzach Włodzickich. Gospodarzami festiwalu są polska noblistka, pisarka Olga Tokarczuk oraz poeta, prozaik i krytyk literacki Karol Maliszewski. W programie szereg akcji edukacyjnych, panele, seminaria, pokazy, dyskusje z polskimi artystami i naukowcami, wernisaże, wystawy, projekcje filmowe i literackie spacery po górach.

W audycji krótka relacja z pierwszych festiwalowych dni, a także rozmowy z gośćmi festiwalu: prof. UR Magdaleną Rabizo-Birek o pisaniu recenzji, z prof. biologii Andrzejem Elżanowskim o toczonej narracji wobec sytuacji zwierząt i z Jagą Hupałą- artystką włosów, stylistką i projektantką o związkach włosów z literaturą.

Do słuchania od 20:05 do 21:00 zaprasza Agnieszka Zientarska. Z autorką można kontaktować się mailowo: agnieszka.zientarska@radio.opole.pl


Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***