Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 6 czerwca 2020 roku

23:00 MUZYKA ŹRÓDEŁ
Muzyka folkowa dla dzieci. "A ja nie chcę spać" - obrazki muzyczne dla małych i dużych, o dzikiej wróżce, czarnym lwie i gadającym parasolu... Do niespania, bujania w obłokach, do wzruszania i śmiania się. Surrealistyczna i liryczna muzyka akustyczna Ani Brody na głos, wiolonczelę, fortepian i wdzięczne bębenki. Do wierszy Danuty Wawiłow, Doroty Gellner, Natalii Usenko , Teofila Lenartowicza, Włodzimierza Słobodnika, Witka Brody. "Kołysała mama smoka" Kai i Janusza Prusinowskich - to pełna czarów opowieść z krainy snu. Kołysanki otwierają przed dziećmi nowe obrazy: w półmroku płyną rozświetlone statki, zajeżdżają wozy pełne poduszek, księżyc zasypia w łóżeczku, królewna śni o królewiczu a kotek o myszce…


Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zapraszają Marzena i Jacek Mielcarkowie.
Z autorami można kontaktować się mailowo: marzena.mielcarek@radio.opole.pl

11:00 SAMORZĄDOWA LOŻA RADIOWA
Na rządowym programie tarczy antykryzysowej korzystają też gminy. Natomiast nierozwiązany pozostaje problem kanalizacja wielu wsi. Tym tematom poświęcimy szczególną uwagę w Samorządowej Loży Radiowej.

W związku z przeciwdziałaniom skutkom pandemii koronawirusa z preferencji dotyczących składek ZUS mogą skorzystać firmy oraz instytucje zatrudniające do 50 osób. Są to m.in. placówki oświatowe oraz spółki komunalne. Padną więc pytania o wykorzystanie takich możliwości przez Jednostki Samorządu Terytorialnego.

W Polsce dostęp do kanalizacji sanitarnej ma niespełna połowa mieszkańców wsi. Niedawno Komisja Europejska wezwała, by władze zapewniły odbiór i oczyszczanie ścieków komunalnych zgodnie z wymogami odpowiedniej dyrektywy. W wielu opolskich gminach to nadal cywilizacyjny deficyt daleki od rozwiązania. Również o tym będziemy rozmawiać z gośćmi naszego programu.

Gośćmi będą będą
Marek Śmiech, wójt gminy Walce oraz Jan Woźniak, burmistrz Otmuchowa.

Do słuchania od 11:05 do 12:00 zaprasza Jan Poniatyszyn. Z autorem można kontaktować się mailowo: jan.poniatyszyn@radio.opole.pl

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »