Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 6 czerwca 2020 roku

23:00 MUZYKA ŹRÓDEŁ
Muzyka folkowa dla dzieci. "A ja nie chcę spać" - obrazki muzyczne dla małych i dużych, o dzikiej wróżce, czarnym lwie i gadającym parasolu... Do niespania, bujania w obłokach, do wzruszania i śmiania się. Surrealistyczna i liryczna muzyka akustyczna Ani Brody na głos, wiolonczelę, fortepian i wdzięczne bębenki. Do wierszy Danuty Wawiłow, Doroty Gellner, Natalii Usenko , Teofila Lenartowicza, Włodzimierza Słobodnika, Witka Brody. "Kołysała mama smoka" Kai i Janusza Prusinowskich - to pełna czarów opowieść z krainy snu. Kołysanki otwierają przed dziećmi nowe obrazy: w półmroku płyną rozświetlone statki, zajeżdżają wozy pełne poduszek, księżyc zasypia w łóżeczku, królewna śni o królewiczu a kotek o myszce…


Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zapraszają Marzena i Jacek Mielcarkowie.
Z autorami można kontaktować się mailowo: marzena.mielcarek@radio.opole.pl

7:00 MAMY WEEKEND
Coraz więcej krajów decyduje się na odmrażanie gospodarek oraz znoszenie obostrzeń. W Polsce przyszedł czas m.in.: na otwarcie teatrów, kin oraz filharmonii. Wicepremier i minister kultury Piotr Gliński uściślił jednak, że otwarcie instytucji kultury to prawo, nie obowiązek. W porannej audycji będziemy sprawdzać, które instytucje otworzą swoje drzwi dla zwiedzających.

W programie także:
07:40 O polskość Śląska Opolskiego – Wiktor Krzewicki
08:04 W cztery oczy – Witold Żurawicki
  • Pandemia wyzwoliła w nas niespotykane podkłady empatii, ale także... dodatkową agresję. Zwłaszcza wobec najbliższych. Dlaczego? Czy po rozmrożeniu życia społecznego możemy się spodziewać dodatkowej fali przestępczości? O to spytamy eksperta od kryminalistyki i kryminologii z Wyższej Szkoły Bankowej w Opolu - Marka Dyjasza.
08:40 Felieton całkiem niepolityczny Piotr Cywiński i Piotr Semka
09:10 MOST - polsko-czeska audycja UE – Rafał Nosal
10:15 Polonijne Radio Opole – Halina Nabrdalik
Do słuchania od 7:05 do 11:00 zaprasza Natalia Kryjom. Z autorką można kontaktować się mailowo:
natalia.kryjom@radio.opole.pl

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »