Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 1 czerwca 2020 roku

23:00 SŁUCHAĆ I SŁYSZEĆ
Nat King Cole dał światu całą masę fantastycznej muzyki, która od lat 50. jest tłem dla romansów, miłosnych uniesień i wszelkiego sentymentalizmu. Jego wykonania takich utworów jak: "Unforgettable", "Mona Lisa", "When I Fall In Love", "Stardust" czy "Nature Boy" są najbardziej znanymi wersjami tych utworów. Dał światu nową wiarę w romantyzm. Nagrał ponad sto piosenek, które stały się hitami na listach przebojów.

Chet Baker – amerykański trębacz i wokalista jazzowy. W swojej karierze współpracował m.in ze Stanem Getzem, Charliem Parkerem i Dexterem Gordonem. Sławę zdobył poprzez grę w kwartecie z Gerrym Mulliganem. Od 1954 rozpoczął występy z własnymi zespołami, a od 1957 także jako solista.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zaprasza Jacek Mielcarek. Z autorami można kontaktować się mailowo: marzena.mielcarek@radio.opole.pl

6:00 KTO RANO WSTAJE...
Od świtu będziemy udowadniać, że w każdym z nas jest trochę z dziecka. Wracamy zatem do klocków lego, lodów na gałki, zabawy w chowanego i waty cukrowej. Czego najbardziej brakuje nam w dorosłości z czasów dzieciństwa? Za co podziwiamy nasze pociechy i w czym są podobne do nas? Dzień Dziecka to doskonała okazja aby pochwalić się swoimi szkrabami! Dzwońcie i piszcie do nas, wysyłajcie zdjęcia pociech i słuchajcie nas już od 6 rano! W programie również Festiwalowe Radio Opole, które rusza dziś na FM i w internecie. Do słuchania zaprosi Tomasz Bazan, który będzie naszym gościem przed godziną 9.

W audycji także:
06:20 Kartka z kalendarza – Bolesław Bezeg
07:20 Na końcu języka – Beata Granatowska i Ireneusz Prochera

08:05 W cztery oczy – poranna rozmowa Joanny Matlak
  • Porannym gościem Radia Opole będzie Szymon Ogłaza, wicemarszałek województwa, którego zapytamy o stan negocjacji nowej umowy ze spółką Polregio na kolejne lata, o „odmrażanie” kolei, inwestycje i modernizacje linii.
Do słuchania od 6:00 do 9:00 zapraszają Justyna Marcińska i Kacper Śnigórski. Z autorami można kontaktować się telefonicznie: 800 30 50 50 (bezpłatny numer) lub mailowo: poranek@radio.opole.pl

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »