Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 4 kwietnia 2020 roku

23:00 MUZYKA ŹRÓDEŁ
Zachęcamy wszystkich do wspólnego śpiewania pieśni ludowych w domu. Pomogą nam w tym Zuzanna Pilch i Antoni Pilch. Zespół Muzyki Dawnej I Tradycyjnej Vox Angeli zaprasza na Podkarpackie Misterium Wielkopostne - drogę krzyżową w całości śpiewaną opartą na Stacyjach Jerozolimskich odnalezionych w naszym regionie. - To podążanie za Chrystusem drogą przez mękę. Wyruszając na wędrówkę stajemy się nie tylko obserwatorami, ale przed wszystkim uczestnikami. Razem przeżywamy i rozważamy tę wielką Tajemnicę poprzez śpiew tradycyjnych Stacji Jerozolimskich ubogaconych rozmyślaniami zaczerpniętymi z podkarpackich pieśni pasyjnych i staropolskich kancjonałów.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zapraszają Marzena i Jacek Mielcarkowie.
Z autorami można kontaktować się mailowo: marzena.mielcarek@radio.opole.pl

7:00 MAMY WEEKEND
Co jakiś czas słyszymy doniesienia o dzikich zwierzętach, którym w poszukiwaniu pożywienia zdarza się podchodzić bardzo blisko siedzib ludzkich. W ostatnim czasie, zjawisko to nasila się w niektórych miastach. Czy wpływ na możliwość częstszego spotkania lisów czy dzików na naszych osiedlach ma opustoszenie ulic polskich miast w czasie epidemii? Jak powinniśmy się zachowywać, gdy napotkamy w swojej okolicy dzikie zwierze, a także czy tego typu spotkania mogą być groźne dla ludzi i domowych zwierząt? O to zapytamy Marka Stajszczyka z Dolnośląskiego Klubu Ekologicznego.

W programie nie zabraknie także stałych cyklów (patrz niżej), a także spojrzenia do kart historii, a w szczególności wspomnień przypadającej wczoraj, 80. rocznicy zbrodni katyńskiej.

07:40 O polskość Śląska Opolskiego – Wiktor Krzewicki
08:04 W cztery oczy – Ewa Skrabacz
  • W dniu Święta Wojskowej Służby Zdrowia porozmawiamy z młodszym chorążym Katarzyną Małkowską z Grupy Zabezpieczenia Medycznego 10. Opolskiej Brygady Logistycznej. Pielęgniarka-żołnierz opowie o codziennej służbie medycznej, a także o wyzwaniach związanych z wyjazdami na misje.
08:40 Felieton całkiem niepolityczny Piotr Cywiński i Piotr Semka
09:10 MOST - polsko-czeska audycja UE – Rafał Nosal
  • Przez wiele lat tworzyli kultowy zespół piosenki turystycznej pod nazwą "Na Bani". Po zakończeniu działalności tej formacji postanowili stworzyć nową, "Myszy i Ludzie". Zabrali się za stworzenie materiału, który już został wykonany przez wielu polskich artystów. Nowe przekłady i aranżacje piosenek Jaromira Nohavicy brzmią w ich wykonaniu niezwykle ciekawie. W sobotniej audycji MOST porozmawiamy z Tomaszem Borkowskim, pomysłodawcą projektu, którego jednym z etapów twórczości jest wyjątkowy krążek pod tytułem „Nohavica z Polska”.
10:15 Polonijne Radio Opole – Halina Nabrdalik

Do słuchania od 7:05 do 11:00 zaprasza Daniel Klimczak. Z autorem można kontaktować się mailowo:
daniel.klimczak@radio.opole.pl

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »