Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 28 lutego 2020 roku

23:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
Bernard Kafka - Metamorphosis

Bardzo rzadka płyta wybitnego kompozytora, do 1973 roku prowadzącego słynne Novi Singers, autora wielu kompozycji jazzowych, czy z muzyką filmową. Tutaj na swojej autorskiej płycie ujawnia wszystkie te zainteresowania muzyczne, a gościnny udział Ewy Bem sprawia, że także dla wielbicieli jej talentu jest to wielka gratka.

The B-52's - B-52's

Czy słynny bombowiec i modna fryzura mają w przypadku tej grupy przełożenie na muzykę? Nieco żartobliwie, ale jednak tak, zwłaszcza na debiutanckim albumie z 1979 roku, gdzie sporo także rocka, post punku, nowej fali, a wszystko melodyjne, mocno osadzone w tanecznej tradycji lat 50-tych.

Bauhaus - Single

Sympatyczny mini album z rzadkimi nagraniami kultowej grupy, który będzie doskonałym wprowadzeniem, a także uzupełnieniem prezentowanej już kiedyś solowej płyty jej lidera.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 zaprasza Witold Sułek. Z autorem można kontaktować się mailowo: witold.sulek@radio.opole.pl


14:00 REPORTERSKIE TU I TERAZ
Rozpoczyna się okres rozliczania z fiskusem. Organizacje pożytku publicznego zachęcają do przekazywania 1 proc. Aby pieniądze trafiły, tam gdzie chcemy, należy prawidłowo rozliczyć swój PIT. Jeśli korekty dokonamy po miesiącu od złożenia deklaracji, może pojawić się problem z odpisem.

W programie "Reporterskie Tu i Teraz" przedstawimy także wyniki kontroli NIK projektu dotyczącego specjalnej strefy demograficznej w regionie.

Opowiemy też o tym, w jaki sposób mieszkańcy włączają się w zbiórkę pieniędzy na rzecz małego Frania z rdzeniowym zanikiem mięśni z Namysłowa.


Do słuchania od 14:05 do 15:00 zaprasza Marzena Śmierciak. Z autorką można kontaktować się mailowo:marzena.smierciak@radio.opole.pl
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »