Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 28 lutego 2020 roku

23:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
Bernard Kafka - Metamorphosis

Bardzo rzadka płyta wybitnego kompozytora, do 1973 roku prowadzącego słynne Novi Singers, autora wielu kompozycji jazzowych, czy z muzyką filmową. Tutaj na swojej autorskiej płycie ujawnia wszystkie te zainteresowania muzyczne, a gościnny udział Ewy Bem sprawia, że także dla wielbicieli jej talentu jest to wielka gratka.

The B-52's - B-52's

Czy słynny bombowiec i modna fryzura mają w przypadku tej grupy przełożenie na muzykę? Nieco żartobliwie, ale jednak tak, zwłaszcza na debiutanckim albumie z 1979 roku, gdzie sporo także rocka, post punku, nowej fali, a wszystko melodyjne, mocno osadzone w tanecznej tradycji lat 50-tych.

Bauhaus - Single

Sympatyczny mini album z rzadkimi nagraniami kultowej grupy, który będzie doskonałym wprowadzeniem, a także uzupełnieniem prezentowanej już kiedyś solowej płyty jej lidera.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 zaprasza Witold Sułek. Z autorem można kontaktować się mailowo: witold.sulek@radio.opole.pl


9:00 DOBRY MOMENT
Jak wyłonić najlepszych studentów nauk ekonomicznych, biznesowych, IT oraz technicznych? Odpowiedzią może być organizowany od kilku lat ogólnopolski konkurs "Karierosfera". Dzięki niemu młodzi ludzie mają szansę dać się poznać przedstawicielom różnych firm i instytucji i w ten sposób rozpocząć swoją karierę zawodową. O "Karierosferze" opowie Michał Pająk z Uniwersytetu Opolskiego.

Z kolei w ostatnim odcinku "Tematu tygodnia" zapytamy, czy taniec to przygoda na chwilę, czy na całe życie.

W audycji również:

11:20 Czytasie– Beata Granatowski i Ireneusz Prochera
11:50 Działają i pomagają. OPP na Opolszczyźnie– Krzysztof Dobrowolski

Do słuchania od 9:00 do 12:00 zapraszają Agnieszka Wawer-Krajewska i Wiesław Kolbusz. Z autorami można kontaktować się telefonicznie: 800 30 50 50 (bezpłatny numer) lub mailowo:
agnieszka.wawer-krajewska@radio.opole.pl
wiesław.kolbusz@radio.opole.pl
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »