Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 15 lutego 2020 roku

23:00 MUZYKA ŹRÓDEŁ
Dziwna i malownicza grupa ludzi, która weszła na wielką górę, żeby grać swoją muzykę przywiezioną z nizin. Dzięki dwóm szalonym realizatorom dźwięku zamienili chatę w dwupoziomowe studio terenowe i przez tydzień nie przestawali grać. A do tego - nigdzie nie musieli się spieszyć - i tak powstała płyta pt. "Całe szczęście" zespołu Mosaik. Nagrania Ślicznych Goździków zrealizowane podczas koncertu w Opolu w PSM.

Do słuchania w piątek od 23:05 do 1:00 w nocy zapraszają Marzena i Jacek Mielcarkowie.
Napisz do autorów: marzena.mielcarek@radio.opole.pl

11:00 SAMORZĄDOWA LOŻA RADIOWA
Budowa obwodnic będzie tematem dyskusji podczas Samorządowej Loży Radiowej z Sidziny w gminie Skoroszyce. Cztery drogow obejścia opolskich miejscowości ujęto w rządowym programie „100 obwodnic”. Związane z tym plany przedstawiło Ministerstwo Infrastruktury. Program ten realizowany będzie w latach 2020-30. W naszym województwie obejmie Brzeg, Lędziny, Sidzinę oraz Prudnik. Takich drogowych obejść swoich miejscowości domagają się też mieszkańcy i samorządowcy m.in. Lubszy, Grobnik i Głogówka. Natomiast inwestycje takie prowadzone są już wokół Kluczborka, Dobrodzienia i Niemodlina. W tym roku ruszyć ma budowa obwodnic Kędzierzyna – Koźla, Praszki i Olesna. Realizacja takich projektów drogowych to nie tylko kwestia komfortu życia i bezpieczeństwa mieszkańców, ale również szansa na rozwój gospodarczy gmin, które często zyskują atrakcyjnie skomunikowane tereny inwestycyjne.

Do słuchania od 11:05 do 12:00 zaprasza Jan Poniatyszyn. Z autorem można kontaktować się mailowo: jan.poniatyszyn@radio.opole.pl

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »