Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 15 lutego 2020 roku

23:00 MUZYKA ŹRÓDEŁ
Dziwna i malownicza grupa ludzi, która weszła na wielką górę, żeby grać swoją muzykę przywiezioną z nizin. Dzięki dwóm szalonym realizatorom dźwięku zamienili chatę w dwupoziomowe studio terenowe i przez tydzień nie przestawali grać. A do tego - nigdzie nie musieli się spieszyć - i tak powstała płyta pt. "Całe szczęście" zespołu Mosaik. Nagrania Ślicznych Goździków zrealizowane podczas koncertu w Opolu w PSM.

Do słuchania w piątek od 23:05 do 1:00 w nocy zapraszają Marzena i Jacek Mielcarkowie.
Napisz do autorów: marzena.mielcarek@radio.opole.pl

7:00 MAMY WEEKEND
Jak w każdy sobotni poranek, sporo czasu poświęcimy ważnym dla naszego kraju wydarzeniom z przeszłości. Jednym z nich jest wojna polsko-bolszewicka, której pierwsze starcia miały miejsce niemal dokładnie 101 lat temu. Historię bohaterskiej walki Polaków o utrzymanie świeżo odzyskanej niepodległości, a także ochronę Europy przed komunizmem, będzie wkrótce można jeszcze lepiej poznać, między innymi za sprawą tworzonego przez Polskie Radio portalu internetowemu poświęconemu tym wydarzeniom.

Ponadto powiemy o konopiach, których uprawy najczęściej kojarzymy z produkcją nielegalnych substancji. Jak się okazuje, niektóre odmiany tych roślin mają wiele pożytecznych zastosowań, a ich plantacje być może wkrótce pojawią się na Opolszczyźnie, o czym opowiedzą Krzysztof Rybak z poznańskiego Instytutu Włókien Naturalnych i Roślin Zielarskich, a także Stanisław Prusak, który od ponad 40 lat uprawia konopie w okolicy dolnośląskich Ziębic.

W programie przeniesiemy się też do Krakowa i odpowiemy na pytanie, dlaczego w ostatnich latach można spotkać tam coraz mniej ulicz

W programie także stałe cykle:
07:40 O polskość Śląska Opolskiego – Wiktor Krzewicki
08:04 W cztery oczy – poranna rozmowa Ireneusz Prochery
  • O potrzebie ocieplenia wizerunku chiraurga i pomyśle na to, jak mozna to zrobić, a także wyzwaniach medycyny Ireneusz Prochera porozmawia z Małgorzatą Ziółkowską z Sekcji Wideochirurgii Towarzystwa Chirurgów Polskich.
08:40 Felieton całkiem niepolityczny Piotr Cywiński i Piotr Semka
09:10 MOST - polsko-czeska audycja UE – Rafał Nosal
10:15 Polonijne Radio Opole – Halina Nabrdalik
Do słuchania od 7:05 do 11:00 zaprasza Daniel Klimczak. Z autorem można kontaktować się mailowo:
daniel.klimczak@radio.opole.pl
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »