Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 14 lutego 2020 roku

23:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
Audycję dedykujemy miłośnikom analogowych brzmień, wierząc, że moda na winyle nie jest jedynie chwilową tendencją, wynikającą z tęsknoty za dawną jakością dźwięku, której nie sposób odnaleźć w świecie cyfrowym. Tych, którzy wierzą, że winyle mają duszę, zapraszamy na nocne ich z nami słuchanie.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 zaprasza Witold Sułek. Do autora można pisać na adres: witold.sulek@radio.opole.pl

Audycja jest nadawana we wtorki i czwartki.

21:00 STUDIO REPORTAŻU

Antoine de Saint-Exupéry napisał: "Miłość nie polega na tym, aby wzajemnie sobie się przyglądać, lecz aby patrzeć razem w tym samym kierunku". Bohaterów tej opowieści dzieliło 10 760 mil morskich. Ona – Justyna Błaszko z Wierchlesia koło Strzelec Opolskich – żeglowała między radosnymi, słonecznymi wyspami Wielkich i Małych Antyli. On – Tomasz Łopata z Krakowa – zauroczony surowym pięknem, pływał na lodowatą Antarktydę. Połączyła ich miłość i to taka od pierwszego wejrzenia. Jachtem żaglowym "Selma" pływają już razem i dzielą radość poznawania najpiękniejszych zakątków świata. Przypomnijmy sobie pełen uśmiechu i pogody ducha reportaż Barbary Tyslik: "Jakie te pingwiny są śmieszne" (premiera w roku 2014) Ta praca, słuchana tu i teraz, wiele ciepłych myśli może nam podarować. Nie tylko o pingwinach.

Dawno, dawno temu, bo w roku 1974, powstał reportaż Danuty Nowickiej, "Szkubki". To właśnie wtedy (i to był kapitalny pomysł) autorka pojechała do Grodziska. To w tej wsi, u Bronisławy Gomołowej, zbierały się sąsiadki, by skubać pierze dla córy gospodyni, która właśnie za mąż się wybierała. Czego w tym reportażu nie mamy? Mamy wszystko, bo i opowieści o miłości, o życiu na wsi, o ludzkich charakterach i o duchach. A tak przy okazji, panie wesoło sobie podśpiewywały, co tylko urody reportażowi dodało, a nam pogody ducha. Zajrzyjmy do świata, którego już nie ma, bo czy ktoś jeszcze dziś w domu "szkubki" urządza?Do słuchania od poniedziałku do piątku od 21:05 do 22:00 zaprasza Marian Staszyński. Do autora można napisać tu: marian.staszynski@radio.opole.pl

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »