Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 24 stycznia 2020 roku

23:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
Album Opolski i płyta "2 Lp"

Wyjątkowe i rzadkie wydawnictwo (swoisty dokument epoki) wydane w połowie lat 70. przez Towarzystwo Przyjaciół Opola, gdzie na pierwszej płycie znalazł się ustereofoniczniony wybór materiału z pierwszego opolskiego festiwalu z 1963 roku, a na drugiej płycie albumu dwa zespoły ludowe - jeden z Opola, drugi z Lewina Brzeskiego.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 zaprasza Witold Sułek. Do autora można pisać na adres: witold.sulek@radio.opole.pl

Audycja jest nadawana we wtorki i czwartki.

12:00 LOŻA RADIOWA

Podsumowanie 2019 roku, programy wspierania przedsiębiorczości, Fundusz Pożyczkowy dla samorządów… - to tematy, które poruszymy w pierwszej godziny Loży Radiowej. W południe odwiedzi nas Krzysztof Drynda, wiceprezes Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Wojskowa Komenda Uzupełnień, Straż Graniczna, niedawno Policja… - służby prowadzą nabory i rekrutację zachęcając młodych do pracy w „mundurówce”, pytanie czy jest to oferta, która do nich trafia? O to zapytamy przedstawicieli młodzieżówek partyjnych po godz. 13:00. Drugim tematem będą wydarzenia na Światowym Forum Ekonomicznym w Davos. Forum gromadzi blisko 300 osób, wśród nich jest m.in. prezydent Donald Trump, kanclerz Niemiec Angela Merkel, przewodnicząca KE Ursula von der Leyen. Polskę reprezentują m.in. prezydent Andrzej Duda i premier Mateusz Morawiecki. Wśród najważniejszych tematów, o których rozmawiają uczestnicy są m.in. spowolnienie światowej gospodarki, technologie przyszłości i ochrona środowiska naturalnego. Naszych gości zapytamy więc o znaczenie tego wydarzenia.

Do słuchania od 12:05 do 14:00 zapraszają Joanna Matlak i Ewa Skrabacz. Do autorek można napisać tu: loza@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2020 - pasmo główne
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »