Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 17 stycznia 2020 roku

23:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
Krzak - Krzak

Grupa gościła już w audycji, więc tym razem więcej miejsca będzie dla omówienia karier poszczególnych muzyków, co da dobry kontekst i pozwoli zrozumieć jak wyjątkowym zespołem był Krzak na polskiej scenie co w odsłonie koncertowej widać najwyraźniej, gdzie muzycy mają swoje partie solowe w których mogą wykazać jak różne mieli inspiracje od bluesa przez jazz i klasykę i że sukces nie wynikał z prostego z połączenia ich wszystkich, ale stworzenia oryginalnej muzyki na ich bazie.

Foghat - Foghat

Wydany w 1972 roku debiut Foghat wydaje się nieco spóźniony stylistycznie, aby odnieść wielki sukces, bowiem i blues rock i hard rock i folk miały już wielkie gwiazdy i klasyczne dziś płyty w swoich gatunkach, wiec konkurencja była silna, a poprzeczka ustawiona wysoko. Udało się jednak grupie podbić serca słuchaczy koncertami i żywiołowością dobrze oddaną w studiu, wiec chociaż dzisiaj nie są wymieniani w gronie elity, konsekwencja i talent pozwoliły im nagrać jeszcze wiele płyt i kontynuować udaną karierę,a dzisiaj kto wie, czy nie z większą ciekawością i przyjemnością słucha się ich debiutu niż płyt wielu uznanych gwiazd, które ugrzęzły w schematach.


Do słuchania od 23:05 do 1:00 zaprasza Witold Sułek. Do autora można pisać na adres: witold.sulek@radio.opole.pl

Audycja jest nadawana we wtorki i czwartki.

14:00 REPORTERSKIE TU I TERAZ
Jedna z opolskich spółdzielni mieszkaniowych domaga się usunięcia nadajnika sieci komórkowej z dachu wieżowca przy placu Piłsudskiego w Opolu. Mieszkańcy bloku uważają, że emitowane przez antenę fale elektromagnetyczne są przyczyną masowych zachorowań. Czy rzeczywiście tego rodzaju nadajniki wpływają na nasze zdrowie? Więcej na ten temat dziś w magazynie reporterów.

Będziemy też w opolskim sądzie, który dziś (17.01) ma wydać wyrok ws. trójki małych dziewczynek z Krapkowic. Według prokuratury, matka, jej konkubent i dziadek wielokrotnie je gwałcili ze szczególnym okrucieństwem.

Do słuchania od 14:05 do 15:00 zaprasza Marzena Śmierciak. Do autorki można pisać na:
marzena.smierciak@radio.opole.pl
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »