Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 16 grudnia 2019 roku

23:00 SŁUCHAĆ I SŁYSZEĆ
Anthony Braxton - kompozytor, saksofonista, klarnecista, flecista, pianista i filozof. Jest jednym z najbardziej płodnych amerykańskich żyjących muzyków. Jego muzyka nie poddaje się kategoryzacji. "Creative Orchestra Koln 1978" - to album nagrany z kilkoma kompozycjami atonalnej muzyki. A. Braxton jest profesorem muzyki na Wesleyan University w Middletown.

Od 23:05 do 1:00 w nocy zapraszają Marzena Mielcarek i Jacek Mielcarek. Do autorów można pisać tu: marzena.mielcarek@radio.opole.pl.

Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)
6:00 NA DZIEŃ DOBRY
W połowie grudnia zaczynamy już martwić się o prezenty. Ruszamy zatem po te niekonwencjonalne ze śmieci lub żelastwa. Będziemy też przy budowie najpopularniejszej w regionie szopki. Zrobimy ozdoby świąteczne i sprawdzimy jak rzeźbi się w lodzie.

A poza tym będziemy przypominać o naszej mikołajkowej zabawie. Czekamy na Wasze zgłoszenia!

W audycji także:
06:20 Kalendarium historyczne - Bolesław Bezeg
08:05 W cztery oczy – poranna rozmowa Joanny Matlak
  • W porannej rozmowie "W cztery oczy" gościem będzie dr Marek Kawa, amerykanista, z którym porozmawiamy o prawyborach w Stanach Zjednoczonych. Za nami prawybory w KO, które jednak nie umywają się do prawyborów w USA, które sprawiają wrażenie niemal tak ważnych, jak te główne prezydenckie. Skąd wzięła się ich tradycja, jakie mają znaczenie w amerykańskim systemie politycznym?
08:40 Poglądy i osądy - poranna rozmowa Joanny Matlak
  • W "Poglądach i osądach" z red. Bogusławem Mrukotem z NTO porozmawiamy o tym, dlaczego kilka lat temu prawybory w PO (Bronisław Komorowski kontra Radosław Sikorski) zdominowały na kilka miesięcy debatę publiczną a tegoroczne nie wzbudziły wielkich emocji. Czy dziennikarze stali się odporniejsi na PR-owe chwyty polityków?
Od 6:00 do 9:00 zapraszają Justyna Marcińska i Kacper Śnigórski. Z autorami można się kontaktować telefonicznie: 800 30 50 50 (bezpłatny numer) lub mailowo:
poranek@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »