Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 22 listopada 2019 roku

23:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
Kaczki z Nowej Paczki - Greps
  • Grupa klasyfikowana jako kabaretowa, w takiej kategorii też nagradzana między innymi na opolskim festiwalu. A jednak trudno odmówić jej zdolności do komponowania chwytliwych, przebojowych piosenek, nawet bardzo rockowych jak otwierająca płytę, tyle, że z satyrycznymi tekstami, ale zazwyczaj bardzo inteligentnymi, z drugim dnem i śmiało można postawić ich obok Wałów Jagiellońskich czy Irka Dudka.

Roy Wood - Boulders
  • Jeden z najbardziej nieprzewidywalnych, obok Zappy muzyków rocka, dla którego nie istniały style i granice, które można by połączyć. A jednak kiedy słucha się jego wczesnej grupy The Move czy debiutu Electric Light Orchestra (i częściowo płyty drugiej), nie słychać tego tak wyraźnie, jak na solowych albumach (jak ten prezentowany z 1973 roku) czy The Wizzard, chociaż nie klei nic przypadkiem i tylko dla żartu, ale trzyma w ryzach i sam grając na wszystkim robi to w przemyślany sposób i wychodzi z tego smaczny eliksir.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zaprasza Witold Sułek. Do autora można napisać tu: witold.sulek@radio.opole.pl
6:00 NA DZIEŃ DOBRY
Wzbudzały w całym kraju sporo kontrowersji, aż wreszcie pojawiły się w Opolu.. Hulajnogi od wczoraj można wypożyczać w ścisłym centrum miasta. Na razie nie na stałe, bo firma bada zainteresowanie mieszkańców. Zatem, kto wskakuje i przetestuje?

Powiemy też o życzliwości, której często nam brakuje, a szkoda, bo jak twierdzą uczniowie wystarczy tylko trochę chcieć, a empatia wejdzie nam w krew.

My zatem też się postaramy, bo płytę dla Was mamy. Boss czeka i my również już od 6 rano!

W audycji także:

06:20 Czwarty rozbiór Polski - Bolesław Bezeg
08:05 W cztery oczy – poranna rozmowa Marka Świercza
  • Gościem rozmowy będzie Lucjan Dzumla, dyrektor Domu Współpracy Polsko-Niemieckiej. Porozmawiamy z nim o kulturowych, ale także politycznych i gospodarczych aspektach nauczania języka niemieckiego, W sobotę, dodajmy, odbędzie się konferencja pod hasłem "Niemiecki jest ważny".
08:40 Poglądy i osądy - poranna rozmowa Marka Świercza
  • W "Poglądach i osądach" o obecny stan oraz perspektywy nauczania języka niemieckiego zapytamy Waldemara Gielzoka, prezesa Niemieckiego Towarzystwa Oświatowego.
Od 6:00 do 9:00 zapraszają Justyna Marcińska i Kacper Śnigórski. Z autorami można się kontaktować telefonicznie: 800 30 50 50 (bezpłatny numer) lub mailowo:
poranek@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »