Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 20 listopada 2019 roku

23:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
Homo Homini - 3

Na trzeciej płycie podobnie jak na debiucie (który był już prezentowany), nadal jest romantycznie i melodyjnie, jednak więcej tu gitary i to w kilku przypadkach bardzo rockowej, a nawet hard rockowej, co z niewiadomych przyczyn umknęło wielu krytykom i słuchaczom, stąd pewnie album nie jest wymieniany jednym tchem obok na przykład Testu i chociaż nie jest to wprost granie oparte jak tam na Deep Purplach, czy innych zachodnich klasykach, to po latach tym większa w tym zaleta.

Budgie - Impeckable

W 1978 roku Budgie nagrało album przez wielu uznawany za słabszy. że mało hard rocka, za dużo funku, co jest zupełnie niezrozumiałe w kontekście obecności tych elementów już wcześniej na doskonałej płycie "Bandolier"(a i inne grupy, jak Deep Purple poszły wtedy w podobnym kierunku i wyszły obronną ręką) oraz tego, że zmieniające się trendy i nowe style były kuszące. Jednak zespół nie próbuje być modny na siłę, ale cały czas brzmi charakterystycznie i po swojemu, a utwory są zwyczajnie bardziej różnorodne i nie nużą monotonią, jak u wielu innych hard rockowców.

Zaprasza od 23:05 do 1:00 w nocy Witold Sułek. Do autora można napisać tu: witold.sulek@radio.opole.pl

Audycja jest nadawana we wtorki, czwartki i soboty.

Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)
6:00 NA DZIEŃ DOBRY
Poranną audycję rozpoczniemy od naszych długów.. pożyczki bierzemy na wszystko i coraz częściej. Sporo wydajemy na życie, dzieci i na podróże.
Zatem jeśli chodzi o najmłodszych, to dziś obchodzą swoje listopadowe święto.
A co do podróży, mamy konkretną propozycję. We Francji do kupienia jest niewielka wyspa z kilkoma drzewami i domem. Zapraszamy już od 6 rano!

W audycji także:

06:20 Czwarty rozbiór Polski - Bolesław Bezeg
08:05 W cztery oczy – poranna rozmowa Joanny Matlak
  • Po Hannie Gronkiewicz-Waltz, Henryce Bochniarz i Magdalenie Ogórek będzie kolejną kobietą-kandydatką na urząd prezydenta. Wiele wskazuje na to, że to Małgorzata Kidawa-Błońska z Platformy Obywatelskiej może być jedną z kontrkandydatek dla Andrzeja Dudy w majowych wyborach prezydenckich. Czy Polacy są gotowi na kobietę prezydenta? Czy jednak płeć nie ma znaczenia? O to zapytamy Barbarę Kamińską, opolską radną Koalicji Obywatelskiej.
08:40 Poglądy i osądy - poranna rozmowa Joanny Matlak
  • Były już premierami, ważnymi ministrami, ale w Polsce nie pełniły jeszcze urzędu prezydenta. O określenie roli kobiet w polskiej polityce i komentarz do zbliżających się wyborów prezydenckich poprosimy Małgorzatę Wilkos z Solidarnej Polski.

Od 6:00 do 9:00 zapraszają Justyna Marcińska i Kacper Śnigórski. Z autorami można się kontaktować telefonicznie: 800 30 50 50 (bezpłatny numer) lub mailowo:
poranek@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »