Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 15 listopada 2019 roku

23:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
Janis Joplin i płyta "Anthology"

Żyła krótko, ale intensywnie i to zarówno artystycznie, jak prywatnie. Obrosła wieloma legendami, a opracowań jej twórczości i życia jest bez liku. Dlatego spojrzymy na nią poprzez teksty piosenek, a muzycznie poznamy przekrój dokonań, bowiem chociaż powszechnie uważa się, ze to dosyć jednorodny repertuar, widać w nim spore różnice, wielowarstwowość inspiracji i stylów, połączonych umiejętnie niezwykłym głosem.

Zaprasza od 23:05 do 1:00 w nocy Witold Sułek. Do autora można napisać tu: witold.sulek@radio.opole.pl
9:00 ONA I ON

Jak wyglądały komputery 20, 30, 40 lat temu? Kto nie pamięta, albo chce pokazać swoim dzieciom powinien wybrać się na festiwal komputerów, gier i konsol RetroSfera w Brzegu. Oprócz wystawy sprzętu sprzed lat będzie można tu także pograć na starych konsolach, ale także w komputerowe gry na... planszówkach. O szczegółach porozmawiamy z organizatorami imprezy.

Zima, to trudny okres dla tych, którzy nie mają domu. Ich azylem stają się klatki schodowe, pustostany, czy ogrodowe altanki. Bywają uciążliwi. Nie zawsze chcą korzystać z pomocy oferowanej przez fundacje i organizacje społeczne. Niektórzy z nich nie doczekają kolejnej wiosny. Jak im pomóc? O to zapytamy komendanta Straży Miejskiej w Opolu, Krzysztofa Maślaka.

W audycji także:

09:45 Czytasie - Beata Granatowska i Ireneusz Prochera
10:45 i 11:45 Młoda Polska - Piotr Wójtowicz
11:45 Worek z cytatami - Beata Granatowska i Ireneusz Prochera

Od 9:00 do 12:00 zapraszają Agnieszka Wawer-Krajewska i Wiesław Kolbusz. Z autorami można się kontaktować telefonicznie: 800 30 50 50 (bezpłatny numer) lub mailowo:
agnieszka.wawer-krajewska@radio.opole.pl
wiesław.kolbusz@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)


Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »