Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2019-11-13, 20:10 Autor: Agnieszka Lubczańska

RetroSfera, czyli poznaj komputery i konsole minionej epoki

RetroSfera, czyli poznaj komputery i konsole minionej epoki
RetroSfera to festiwal komputerów, gier i konsol minionych lat. Na ponad 70 stanowiskach multimedialnych będzie można usiąść i przypomnieć sobie, jakie emocje wzbudzały kiedyś ówczesne wynalazki techniki, dziś - relikty przeszłości… To już trzecia odsłona wydarzenia, która przyniesie ze sobą sporo nowości, choć niezmiennym punktem programu będą turnieje z nagrodami dla zwycięzców! Wydarzenie odbędzie się w najbliższy weekend (16-17.11) od godz. 10:00 do 20:00 w Zespole Szkół Medycznych przy ul. Ofiar Katynia 25 w Brzegu. Wstęp wolny!

- Chcemy podzielić się z wami emocjami, spowodować łezkę sentymentów i zarazić wszystkich retro zbieractwem! – piszą na swoim profilu organizatorzy wydarzenia.

Dla dzisiejszych 40-latków będzie szansa cofnięcia się do czasów dzieciństwa i poobcowania z technologią tamtych czasów. Dla młodszych uczestników, to okazja do uświadomienia sobie, jak to wszystko szybko się zmienia…


Na głównej sali wystawowej będzie zaprezentowana wystawa poświęcona komputerom i konsolom od 1972 do 2001 roku. Na Retro Bazarze będzie można zakupić, sprzedać bądź wymienić wszystkie rzeczy związane z tematyką festiwalu. W Strefie Plug&Play będzie wystawa poświęcona konsolom typu plug&play. Będzie Strefs 18+ zarezerwowanej dla dorosłych graczy, będzie też Strefa BEZprądu, gdzie będzie można zagrać w gry planszowe. Strefie PC to wystawa poświęcona komputerom od Intel 286 wzwyż. Strefa NeoRetro to nowoczesne wydania starych konsol. Zaplanowano też Strefę Wyjątkowych Kontrolerów oraz Strefę Filmową, gdzie przewidziano projekcje filmowe poświęcone tematyce retro i grom niezależnym. Nie zabraknie też Strefy Gastro, gdzie będzie można nabyć gorące i zimne posiłki wraz z napojami serwowanymi przez lokalne firmy.


Zaplanowane są także turnieje.

  • sobota, 12:00 WipeOut 3 (PlayStation)
  • sobota, 14:00 Fits (planszówkowy tetris)
  • sobota, 15:00 Quake III – Arena (PC)
  • niedziela, 12:00-15:00 RiverRaid (Commodore 64)
  • niedziela, 16:00 Street Fighter II – The World Warrior (Super Nintendo)

Zapisy na turnieje ruszyły już drogą online’ową poprzez portal https://retrosfera.com.pl/. Zapisy będą się odbywały również na miejscu w trakcie trwania festiwalu.


Festiwal "Retrosfera” to inicjatywa czwórki przyjaciół, którzy chcieli podzielić się z innymi swoją pasją. Od najmłodszych lat elektronika w ich życiu znaczyła bardzo wiele i tak dorobili się kolekcji konsol, starych komputerów, serii gier i akcesoriów.


Radio Opole RetroSfera vol. 3 objęło patronatem medialnym. Więcej informacji o wydarzeniu na specjalnie stworzonej stronie tu: RetroSfera vol. 3

Zobacz także

2019-12-11, godz. 17:04, Patronaty - polecamy Żywe zwierzęta ponownie zagoszczą przed świętami w Głubczycach – poznaj szczegóły! Już po raz dziesiąty, na dziedzińcu internatu głubczyckiego Rolniczaka, stanie żywa szopka. Będzie można ją oglądać w dniach 13-16 grudnia. Szopka powstaje przy udziale uczniów i absolwentów ZSCKR w Głubczycach, a towarzyszyć jej będą koncerty… » więcej 2019-12-11, godz. 15:01, Patronaty - polecamy Ogromny koncert połączonych chórów opolskich i kameralne spotkanie z muzyką W tym tygodniu w Filharmonii Opolskiej odbędą się dwa koncerty, w których to rodzima muzyka będzie 'grała pierwsze skrzypce'. » więcej 2019-12-10, godz. 14:40, Patronaty - polecamy Sławek Uniatowski śpiewa Wodeckiego - koncert w Opolu już w piątek W piątek (13.12) w Opolu odbędzie się koncert, na który powinni zarezerwować sobie czas fani Zbigniewa Wodeckiego. Wielkie i niezapomniane hity nieodżałowanego artysty, a także swoje największe przeboje - zaśpiewa Sławek Uniatowski. Koncert… » więcej 2019-12-10, godz. 13:18, Patronaty - polecamy Jarmark, a potem koncert Jareckiego – przyjdź w środę na Kampus UO! Jarmark Świąteczny na Kampusie Uniwersytetu Opolskiego odbędzie się już w najbliższą środę (11.12)! Początek o godz. 13:00. W programie konkursy, nagrody, karaoke i zbiórka pieniędzy na Fundację DOM Rodzinnej Rehabilitacji Dzieci z Porażeniem… » więcej 2019-12-09, godz. 17:44, Patronaty - polecamy XIV Koncert Charytatywny “Otwarte Serce” w Opolu już w środę (11.12) W najbliższą środę (11.12) w Auli Międzydiecezjalnego Seminarium Duchownym w Opolu w samo południe rozpocznie się XIV Koncert Charytatywny “Otwarte Serce”. W tym roku celem wydarzenia jest pozyskaniu środków na rehabilitację Adriana Weisa… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »