Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 15 maja 2019 roku

23:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
Simon & Garfunkel - "Concert in Central Park"
  • Jeden z najbardziej wyjątkowych albumów koncertowych w historii rocka (i w ścisłej dziesiątce, jeżeli chodzi o zgromadzoną publiczność). zarówno dlatego, że udało się namówić na występ duet, który od wielu lat już nie istniał (ostatni album muzycy nagrali jedenaście lat wcześniej, w 1970 roku i od tamtej pory prowadzili kariery solowe, a do tego nie byli w najlepszych relacjach, co znalazło odzwierciedlenie podczas występu, co omówię szerzej w audycji, bo w efekcie finalnym tego nie słychać), zebrał rekordową publiczność, dwukrotnie wyższą od założonej i zagrany i nagrany w ramach zbiórki na cel charytatywny renowacji Central Parku. Artyści nie ograniczyli się tylko do odegrania starych przebojów, ale Paul Simon wiele z nich zaaranżował na nowo, a i zaproponowali też własne utwory. Stąd nawet ci, którzy znają twórczość duetu z lat 60-tych dostali tu rzecz zupełnie nową, a do tego żywo reagująca publiczność tworzy dodatkowy klimat i niezwykłą aurę.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zaprasza Witold Sułek. Do autora można napisać tu: witold.sulek@radio.opole.pl
6:00 NA DZIEŃ DOBRY
Od dziś już tylko słońce, słońce i tylko czasem deszcz podlewający nasze ogródki! Zimni ogrodnicy właśnie odchodzą w zapomnienie, zatem sprawdzamy gdzie jeszcze sypnęło śniegiem i czy synoptycy mają dla nas dobre wiadomości?

Pozostając w temacie przyrody będziemy też świętować Dzień Niezapominajki. Pomysłodawcą tego święta był Andrzej Zalewski, redaktor radiowej Jedynki.

Zajmiemy się też nowym tematem fleksitarianizmu. Jak wynika z ostatnich badań ponad 43 proc. Polaków deklaruje, że nie je w ogóle lub stara się ograniczać spożycie mięsa. To stosunkowo nowy trend związany ze zdrowym stylem życia! Zapraszam już od 6 rano!

W audycji także:

06:20 Kalendarium historyczne - Bolesław Bezeg
6:40 - 6:50 Blok audycji wyborczych
7:40 - 7:50 Blok audycji wyborczych
08:05 W cztery oczy – poranna rozmowa - Marek Świercz
  • Gościem rozmowy "W cztery oczy" będzie Roland Wrzeciono, dyrektor Opolskiego Centrum Rozwoju Gospodarki. Porozmawiamy z nim o unijnych dotacjach, które trafiły do opolskich firm ostatnich 15 latach.
08:40 Poglądy i osądy - poranna rozmowa - Marek Świercz
  • W "Poglądach i osądach" o to, jak opolscy przedsiębiorcy oceniają unijne wsparcie, zapytamy Grzegorza Kulisia z BCC.

Od 6:00 do 9:00 zaprasza Justyna Marcińska. Z autorką można się kontaktować telefonicznie: 800 30 50 50 (bezpłatny numer) lub mailowo:
poranek@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »