Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 15 marca 2019 roku

23:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
Yes - Tales from Topographic Ocean

Kiedy ukazał się w końcu 1973 roku ten podwójny album, wywołał niemałe zamieszanie wśród fanów grupy, ale i krytyków muzycznych. Dla jednych był on opus magnum nie tylko zespołu Yes, ale i rocka progresywnego w ogóle, dla innych przeładowanym, przekombinowanym i nieudanym jako całość dziełem, świadczącym o tym, że gatunek utknął w ślepej uliczce, a coraz większe ambicje i ego tworzących go artystów zerwały hamulce samokrytycznego oglądu.Także w obrębie samego zespołu doszło do zgrzytów i odmiennych zdań na temat obranej drogi (głównie ze strony Wakemana, który znudzony nagrał w studiu obok utwór dla Black Sabbath ), bo chociaż zespół nie stronił od rozbudowanych kompozycji, wypełniających całą stronę albumu, to tutaj mamy takie aż cztery, bez oddechu, jaki dawały wcześniej muzyczne miniatury czy prostsze piosenki. Jak jest dzisiaj? Czy po latach inaczej spoglądamy na ten album? Nie jest to proste, ani oczywiste, ale dziełem bez wątpienia pozostaje wyjątkowym.


Zaprasza od 23:05 do 1:00 w nocy Witold Sułek. Do autora można napisać tu: witold.sulek@radio.opole.pl

Audycja jest nadawana we wtorki, czwartki i soboty.

Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)
6:00 NA DZIEŃ DOBRY
W Dniu Piekarzy i Cukierników będziemy wspominać o poranku smaki z dzieciństwa.
Sprawdzimy również ministerialną listę, na której znajduje się wiele smakołyków z Opolszczyzny, również tych wytrawnych.
Od krupnioka z Górek przez opolskiego żymploka do miodowego piwa. Prześwietlimy również nasz region pod względem uroczych zakątków na weekendowy wypad. Zaproponujemy też pożegnanie zimy wspólnie z Radiem Opole.
Zapraszają Justyna Marcińska i Kacper Śnigórski.

W audycji także:

06:20 Kalendarium historyczne - Bolesław Bezeg
08:05 W cztery oczy – Aneta Skomorowska-Kobza
  • Gościem porannej rozmowy "W cztery oczy" będzie Paweł Fudala z opolskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia. Podsumujemy kampanię "Kasa za bobasa", która ma związek z tym, ile pieniędzy na leczenie otrzyma w przyszłym roku nasz region.Porozmawiamy także o kartach EKUZ i indywidualnym koncie pacjenta.
08:40 Poglądy i osądy - Aneta Skomorowska-Kobza
  • W "Poglądach i osądach" odwiedzi nas Sebastian Szczurek, rzecznik opolskiego ZUS-u. Zakład Ubezpieczeń Społecznych wspierał NZF we wspomnianej kampanii. Porozmawiamy także o wnioskach o świadczenia "Mama4+" waloryzacji emerytur i rent a także o wojewódzkim etapie olimpiady Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”, który odbędzie się dzisiaj (15.03) w jednej z opolskich szkół.
Od 6:00 do 9:00 zapraszają Justyna Marcińska i Kacper Śnigórski. Z autorami można się kontaktować telefonicznie: 800 30 50 50 (bezpłatny numer) lub mailowo:
poranek@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »