Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 13 stycznia 2019 roku

23:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
Tropicale Thaiti Granda Banda - Koty za płoty

Trudno opisać jednym słowem jaką muzykę wykonywał zespół, a najprościej byłoby opisać ją jako niekonwencjonalne potraktowanie rocka, jazzu, z elementami kabaretu i zaiste występy sceniczne najlepiej ilustrowały ten stan rzeczy, bowiem zespół prezentował skecze, odgrywał scenki parateatralne, co w przypadku piosenek z płyty trzeba sobie wyobrazić, ale nie jest to trudne, ponieważ teksty (autorstwa m.in. Ludwika Jerzego Kerna) są satyryczne, wypełnione nieco absurdalnym humorem, a nawet poezją, a ta mozaikowa, równie szalona i zabawna muzyka świetnie je ilustruje, pozostając jednak na bardzo wysokim i niezwykle oryginalnym poziomie.

Todd Rundgren Utopia - Utopia

Płyta wybitnego, chociaż mniej znanego u nas muzyka amerykańskiego, który karierę zaczynał w latach 60-tych tworząc zespół Nazz, jeden z prekursorów garażowego rocka. Nie stronił jednak później od innych gatunków, na początku lat 70-tych nagrywając płyty pod własnym nazwiskiem i oscylując pomiędzy balladą a jazzem (w sesjach brali udział m.in. słynni bracia Brecker) ale nie stroniąc od wszelkich nowinek technicznych i eksperymentów (był też wziętym producentem wielu gwiazd), co znalazło pełny wymiar na prezentowanej płycie, kiedy stworzył na dłuższy czas zespół Utopia. Jest tu wszystko to, co można usłyszeć, jeżeli chodzi o gatunki muzyczne, w owym czasie, ale podane na własny, oryginalny sposób. Niby wpisuje się to w rock progresywny, ale jak Państwo usłyszą, jest to zdecydowanie za prosta definicja.

Zaprasza od 23:05 do 1:00 w nocy Witold Sułek. Do autora można napisać tu: sulekwitek@o2.pl.

Audycja jest nadawana we wtorki, czwartki i soboty. Po emisji każdy z odcinków jest do odsłuchania w zakładce audycji tu: Białe kruki z czarnych winyli.

Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)
7:00 MAMY WEEKEND
W naszym porannym programie sporo sportowych tematów. Świętować będziemy złoto Natalii Maliszewskiej, ale także wraz z rodziną olimpijską podsumujemy rok 2018. Sprawdzimy również jak trudne są egzaminy dla chętnych do wstąpienia w szeregi GOPR-u. Będziemy też w Belgii, gdzie dobiega końca "weekend bez alkoholu za kierownicą".

W programie także stałe cykle:

07:20 Z historycznego punktu widzenia - Bolesław Bezeg
07:40 Spod Znaku Rodła - Halina Nabrdalik
08:04 W cztery oczy – Ewa Skrabacz
  • Zimowe ferie tuż tuż, więc warto je zaplanować. Tradycyjnie ciekawą ofertę dla dzieci i młodzieży przygotowała opolska Galeria Sztuki Współczesnej. O atrakcje ukryte pod nazwami „Ceramika młodzika” i „Eksplorator”, zapytamy Ignacego Nowodworskiego z Działu Edukacji GSW. Warto posłuchać, bo zapisy na zajęcia startują już jutro (14.01).
08:40 Wartość dodana – Agnieszka Stefaniak
  • Kłopoty opolskich placówek medycznych będą jednym z tematów podsumowania tygodnia w Radiu Opole. Kto zawiesza działalność, kto likwiduje łóżka? Będzie też o kontrolach escape roomów także w naszym regionie oraz problemach finansowych samorządowców z powiatu kluczborskiego i gminy Namysłów. Zajrzymy również do opolskich sądów.
09:15 Mała kultura - Justyna Marcińska
10:40 Zwykły życiorys - Piotr Furtas
Zaprasza od 7:05 do 11:00 Paweł Konieczny. Do autora można napisać tu::
pawel.konieczny@radio.opole.pl
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »