Radio Opole » Patronaty - polecamy
2019-05-13, 12:05 Autor: Paula Hołubowicz

Konferencja poświęcona aktualnym problemom środowiska senioralnego już w czwartek

Senior ma głos i moc [materiały pochodzą ze strony internetowej Opolskiego Urzędu Marszałkowskiego]
Senior ma głos i moc [materiały pochodzą ze strony internetowej Opolskiego Urzędu Marszałkowskiego]
Senior ma głos i moc [materiały pochodzą ze strony internetowej Opolskiego Urzędu Marszałkowskiego]
Senior ma głos i moc [materiały pochodzą ze strony internetowej Opolskiego Urzędu Marszałkowskiego]
Samorząd województwa opolskiego zaprasza wszystkich seniorów z województwa opolskiego do wzięcia udziału w konferencji pt. „Senior w Europie, Polsce i Regionie Opolskim”. Odbędzie się ona 16 maja (czwartek) od godz. 11:00 w Audytorium Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego przy ul. ul. Hallera 9 w Opolu.
Uczestnicy wydarzenia dyskutować będą m.in. o polityce senioralnej w Polsce, o tym w jakim stopniu angażuje ona seniora w życie w społeczeństwie, w którym kierunku zmierza oraz z jakimi problemami zmaga się to środowisko.

Na pytania seniorów odpowiedzi udzielać będą przedstawiciele samorządów, Instytutu Polityki Społecznej w Warszawie, lokalne środowisko senioralne oraz przedstawiciele środowiska młodzieżowego. Konferencja wzbogacona będzie o warsztaty poświęcone żywieniu seniora, jego bezpieczeństwu a także zaangażowaniu seniora w wolontariat.

Prelegentami podczas konferencji będą:
  • Ewa Kulisz – Fundacja Park Śląski.
  • Mariola Sibilska – kierownik Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego działającego przy 116 Szpitalu Wojskowym w Opolu.
  • Józefa Kłosek – aktywna seniorka z Kluczborka.
  • Leokadia Kubalańca – Przewodnicząca Forum Seniorów Samorządu Województwa Opolskiego.
  • Jakub Glinowiecki – Wiceprzewodniczący Forum Młodzieży Samorządu Województwa Opolskieg.
Dodajmy, że Radio Opole objęło patronat medialny nad wydarzeniem.

Patronaty - polecamy

2019-08-22, godz. 17:11 Gmina Pokój na święto plonów uczci w Zieleńcu Przemarszem korowodów w asyście orkiestry i mażoretek rozpocznie w najbliższą sobotę (24.08) dożynki gmina Pokój. Gospodarzem święta plonów w gminie jest w ty ... » więcej 2019-08-22, godz. 16:04 Skarbimierz w sobotę zaprasza do Lipek. Krzysztof K.A.S.A. Kasowski zaproszenie przyjął Największa tegoroczna impreza plenerowa w gminie Skarbimierz odbędzie się w najbliższą sobotę (24.08) w Lipkach. Sołectwo zamieni się w wielkie miejsce festyn ... » więcej 2019-08-22, godz. 14:40 Grodków świętuje dożynki już w niedzielę Źniwa ukończone, czas podziękować za plony. Co roku - o tej mniej więcej porze - w różnych miejscowościach regionu odbywają się dożynki. Tak też będzie w najb ... » więcej 2019-08-20, godz. 16:25 Zespół Frele gwiazdą Regionalnego Festiwalu Śląskich Smaków i Tradycji Gminne Centrum Kultury i Informacji w Kochanowicach zaprasza w najbliższą niedzielę (25.08) na Regionalny Festiwal Śląskich Smaków i Tradycji. Festiwal rozpoc ... » więcej 2019-08-20, godz. 14:37 V Opolski Zjazd Pojazdów PRL-u już w niedzielę! Nyski, syreny, fiaty, maluchy, polonezy, skody, wołgi i trabanty wyjadą w najbliższą niedzielę (25.08) na ulice Opola. Wszystko w ramach V Opolskiego Zjazdu P ... » więcej 2019-08-20, godz. 12:16 Najbardziej kolorowa impreza w Krasiejowie nadchodzi! Wyrzut kolorów co godzinę, pokaz LedShow, warsztaty tańca, konkursy z nagrodami, atrakcje dla dzieci z animatorami, zabawa z didżejem - to wszystko czeka na t ... » więcej 2019-08-20, godz. 11:23 Cztery koncerty w ramach Muzycznych Spotkań na Wzgórzu Uniwersyteckim. Pierwszy już w czwartek To już tradycja, że w sierpniu Wzgórze Uniwersyteckie w Opolu staje się scenerią koncertów poświęconych artystom polskiej piosenki. Wydarzenie odbywa się już ... » więcej 2019-08-14, godz. 16:26 Brzeskie Dni Fantastyki. Zobacz, co w programie! Zamek Piastów Śląskich, Amfiteatr Miejski oraz Filia nr 9 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Brzegu to trzy miejsca, w których w sobotę 24 sierpnia odbędzie si ... » więcej 2019-08-14, godz. 15:03 XX Ogólnopolski Przegląd Twórczości Zbigniewa Herberta "Herbertiada" Ogólnopolski Przegląd Twórczości Zbigniewa Herberta „Herbertiada” w Kołobrzegu odbywa się od 2000 roku i jest świętem „Księcia Poetów” - jednego z najwybitnie ... » więcej 2019-08-13, godz. 15:20 Weź udział w „Zazielenieniu"! Już wkrótce rodzinne warsztaty w GSW Kreatywne zakończenie wakacji proponuje Galeria Sztuki Współczesnej w Opolu, zapraszając do udziału w rodzinnych warsztatach. Ich tytuł to „Zazielenienie”. Id ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »