Radio Opole » Patronaty - polecamy
2019-05-13, 12:05 Autor: Paula Hołubowicz

Konferencja poświęcona aktualnym problemom środowiska senioralnego już w czwartek

Senior ma głos i moc [materiały pochodzą ze strony internetowej Opolskiego Urzędu Marszałkowskiego]
Senior ma głos i moc [materiały pochodzą ze strony internetowej Opolskiego Urzędu Marszałkowskiego]
Senior ma głos i moc [materiały pochodzą ze strony internetowej Opolskiego Urzędu Marszałkowskiego]
Senior ma głos i moc [materiały pochodzą ze strony internetowej Opolskiego Urzędu Marszałkowskiego]
Samorząd województwa opolskiego zaprasza wszystkich seniorów z województwa opolskiego do wzięcia udziału w konferencji pt. „Senior w Europie, Polsce i Regionie Opolskim”. Odbędzie się ona 16 maja (czwartek) od godz. 11:00 w Audytorium Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego przy ul. ul. Hallera 9 w Opolu.
Uczestnicy wydarzenia dyskutować będą m.in. o polityce senioralnej w Polsce, o tym w jakim stopniu angażuje ona seniora w życie w społeczeństwie, w którym kierunku zmierza oraz z jakimi problemami zmaga się to środowisko.

Na pytania seniorów odpowiedzi udzielać będą przedstawiciele samorządów, Instytutu Polityki Społecznej w Warszawie, lokalne środowisko senioralne oraz przedstawiciele środowiska młodzieżowego. Konferencja wzbogacona będzie o warsztaty poświęcone żywieniu seniora, jego bezpieczeństwu a także zaangażowaniu seniora w wolontariat.

Prelegentami podczas konferencji będą:
  • Ewa Kulisz – Fundacja Park Śląski.
  • Mariola Sibilska – kierownik Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego działającego przy 116 Szpitalu Wojskowym w Opolu.
  • Józefa Kłosek – aktywna seniorka z Kluczborka.
  • Leokadia Kubalańca – Przewodnicząca Forum Seniorów Samorządu Województwa Opolskiego.
  • Jakub Glinowiecki – Wiceprzewodniczący Forum Młodzieży Samorządu Województwa Opolskieg.
Dodajmy, że Radio Opole objęło patronat medialny nad wydarzeniem.

Patronaty - polecamy

2020-07-07, godz. 10:56 "Dyplomy" w GSW w Opolu do 26 lipca „Z powodu pandemii ta wystawa jest inna od poprzednich. W jakikolwiek sposób uda się widzom ją obejrzeć - czy osobiście, czy zdalnie - i tak ma szansę zaczarować”… » więcej 2020-07-06, godz. 14:12 Bestselerki przejmują we wtorek fanpage MBP w Opolu Są absolwentkami dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Łódzkim i prowadzą jeden z najprężniej rozwijających się kanałów polecających książki… » więcej 2020-07-06, godz. 11:07 Reumatyzm tematem "Środy z profilaktyką" - akcji NFZ Każda środa w 2020 r. jest w Narodowym Funduszu Zdrowia dniem edukacji zdrowotnej pacjenta. Z uwagi na epidemię, działania Opolskiego Oddziału NFZ w ramach akcji… » więcej 2020-07-03, godz. 15:25 Pompki, mostki i brzuszki są im niestraszne. Zlot Kalisteników już w sobotę w Opolu 1238 pompek w jednej serii nie schodząc z podporu na ziemię - czy to możliwe? Jest człowiek, który to potrafi i będzie jednym z uczestników Zlotu Kalisteników… » więcej 2020-07-03, godz. 14:02 Zobacz, co WBP proponuje w lipcu! Cztery spotkania i trzy wystawy proponuje w lipcu Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Opolu. Nowością jest, że po okresie zaprzestania organizowania spotkań autorskich… » więcej 2020-07-02, godz. 16:25 DJ BRK i ekipa NOKTA Festival 9 lipca w Studiu M im. SBB - zobaczcie transmisję! Jeden z najbardziej rozpoznawalnych polskich DJ’ów i producentów muzycznych, a także raper i wokalista - DJ BRK w czwartek 9 lipca wystąpi w Studiu M im. SBB… » więcej 2020-06-29, godz. 14:24 Detektyw Literacki na tropie... - kolejne spotkanie z Jackiem Podsiadło już we wtorek „Detektyw literacki na tropie…” - to kolejne internetowe spotkanie z Jackiem Podsiadło, na które w najbliższy wtorek (30.06) zaprasza MBP w Opolu. Początek o godz… » więcej 2020-06-29, godz. 11:11 Fakty i mity dotyczące jedzenia owoców tematem "Środy z profilaktyką" - akcji NFZ Każda środa w 2020 r. jest w Narodowym Funduszu Zdrowia dniem edukacji zdrowotnej pacjenta. Z uwagi na epidemię, działania Opolskiego Oddziału NFZ w ramach akcji… » więcej 2020-06-26, godz. 10:10 Najbardziej kulturalna noc w roku już dziś! Zobacz, co w programie! Około 16 wydarzeń kulturalnych - w tym koncerty, kino samochodowe, warsztaty i wystawy - czeka na wszystkich chętnych skorzystania z oferty Nocy Kultury, która… » więcej 2020-06-23, godz. 15:45 Multimedialne, nowoczesne, zaskakujące - Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu otwiera się dla zwiedzających! 26 sierpnia minie dokładnie 4 lata, kiedy to uroczyście otwarto wystawę stałą Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu. Na deskach opolskiego amfiteatru wydarzeniu towarzyszył… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »