Radio Opole » Patronaty - polecamy
2018-12-27, 15:33 Autor: Agnieszka Lubczańska

Attonare dla "Betani" - przyjdź na koncert kolęd wieńczący kampanię „Hospicjum to też życie”

Zespół Attonare [fot. SOK Komprachcice]
Zespół Attonare [fot. SOK Komprachcice]
Kampania „Hospicjum to też życie” dobiega końca. Finałem wydarzenia będzie koncert! W niedzielę 6 stycznia w Kościele pw. Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Opolu Nowej Wsi Królewskiej będzie można posłuchać kolęd i pastorałek w wykonaniu działającego przy Ośrodku Kultury w Komprachcicach zespołu Attonare oraz Marii Jakusz. Początek o godz. 15:00. Podczas wydarzenia będą zbierane pieniądze na rzecz Centrum Opieki Paliatywnej „Betania" w Opolu.
Zespół Attonare wywodzi się z parafii św. Franciszka z Asyżu w Komprachcicach. Obecnie działa przy Samorządowym Ośrodku Kultury. Jest laureatem licznych festiwali piosenki religijnej, jest także współorganizatorem Przeglądu Piosenki Religijnej pod hasłem "Dobrze jest śpiewać naszemu Panu". Z okazji dwudziestolecia zespołu w 2016 roku w Studiu M Radia Opole nagrał płytę "W noc zmrożoną". Na płycie są tradycyjne kolędy oraz piosenki i pastorałki autorstwa zespołu.

Koncert zespołu wieńczy tegoroczną kampanię „Hospicjum to też życie”. Opolską odsłonę wydarzenia zorganizowało Stowarzyszenie Hospicjum Opolskie. Ideą przedsięwzięcia jest zwrócenie uwagi na potrzebę istnienia takich miejsc, jak hospicja, a przy okazji wsparcie działalności Centrum Opieki Paliatywnej „Betania" w Opolu.

Przypomnijmy: Centrum Opieki Paliatywnej "Betania" mieści się przy Pl. Kościelnym 2 w Opolu-Nowej Wsi Królewskiej. Otwarto je w marcu 2012 roku dzięki wielkiemu zaangażowaniu Stowarzyszenia Hospicjum Opolskie oraz darczyńców. Mieści się tam hospicjum stacjonarne, hospicjum domowe oraz Poradnia Opieki Paliatywnej. Celem ośrodka jest zapewnienie pełnej opieki nad osobami przewlekle chorymi i umierającymi. Świadczona pomoc jest bezpłatna. Pobyt podopiecznych w hospicjum jest tylko częściowo pokrywany ze środków NFZ. Resztę stowarzyszenie musi pozyskać od darczyńców i sponsorów...

Radio Opole jest patronem medialnym opolskiej odsłony kampanii społecznej „Hospicjum to też życie”.
Attonare dla

Patronaty - polecamy

2019-05-24, godz. 13:24 Festiwal piosenki obcojęzycznej Lingua Fest 2019 - zgłoś swój udział! Po raz kolejny Studium Języków Obcych Uniwersytetu Opolskiego organizuje konkurs na najlepiej wykonany utwór w języku obcym. Konkurs skierowany jest do studen ... » więcej 2019-05-23, godz. 14:48 Wystawa Twórców Ludowych i Rzemiosła Artystycznego Pogranicza Polsko–Czeskiego już wkrótce w Prudniku Prezentacja malarstwa, rzeźby, garncarstwa, metaloplastyki, koronkarstwa, haftu, wikliniarstwa, biżuterii, a do tego występy zespołów folklorystycznych, konce ... » więcej 2019-05-23, godz. 14:41 IV edycja Blade Cup. Ice Cross dla dzieci już w sobotę! To będzie mocne zakończenie sezonu w Toropolu. Po raz czwarty nieustraszeni młodzi sportowcy z całej Polski ścigać się będą w zawodach sportowych na lodzie. I ... » więcej 2019-05-23, godz. 13:36 O Żeglarski Puchar Trójmiasta powalczy w regatach opolska załoga – Radio Opole będzie na miejscu! Rusza Żeglarski Puchar Trójmiasta - regaty rozgrywane na wodach Zatoki Gdańskiej. W 2018 roku Opolanie wystartowali w nim na Jachcie s/y Opole i - co było duż ... » więcej 2019-05-23, godz. 12:47 Weź udział w obchodach Dnia Weterana Stowarzyszenie Kombatantów Misji Pokojowych ONZ zaprasza wszystkich mieszkańców Opola na uroczystości z okazji 20-lecia działania SKMP ONZ, odchody z okazji ' ... » więcej 2019-05-22, godz. 14:39 „RODO w służbie zdrowia” - czyli oswajamy potwora 28 maja w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym odbędzie się konferencja poświęcona RODO i jego zastosowaniu w służbie zdrowia. Prelegentem będzie dr Maciej Kawe ... » więcej 2019-05-22, godz. 12:04 Weź udział w aukcji internetowej i pomóż zrealizować marzenia młodych piłkarzy Mają tylko jedno marzenie - wziąć udział w Międzynarodowym Turnieju Piłkarskim w Atenach, który odbędzie się 26 maja. Żeby do tego doszło Trampkarze z klubu U ... » więcej 2019-05-22, godz. 09:57 Jak zostać Smart Seniorem? Miejska Biblioteka Publiczna w Opolu zaprasza na warsztaty! E-książki, Google Maps czy Legimi, korzystania z takich aplikacji chce nauczyć opolskich seniorów Miejska Biblioteka Publiczna. Cykl warsztatów temu poświęcon ... » więcej 2019-05-22, godz. 08:50 Trwa Międzynarodowy Tydzień Coachingu w Opolu Od poniedziałku (20.05) do piątku (24.05) potrwa Międzynarodowy Tydzień Coachingu w Opolu. To doroczne, globalne święto profesjonalistów coachingu celebrowane ... » więcej 2019-05-21, godz. 15:38 Targi Książki nad Odrą od środy w Kędzierzynie-Koźlu - zobacz, co w programie! Katarzyna Dowbor, Ewa Kassala, Iwona Guzowska, Szymon Hołownia, Marek Szołtysek, Natalia Usenko, Jakub Ćwiek i Krzysztof Skiba - to niektórzy z gości III Targ ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »